Marathonschaatser Hoolwerf zegeviert in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Schaatser Evert Hoolwerf heeft de elfde wedstrijd in de KPN Marathon Cup op zijn naam geschreven. De 24-jarige Hoolwerf troefde in Amsterdam ploeggenoot Gary Hekman en Bart de Vries af. Hoolwerf en Hekman maakten deel uit van een kleine kopgroep van negen, die met een kleine voorsprong binnenkwam op het uiteengevallen peloton.
Voor Hoolwerf was het tot nu toe een teleurstellend seizoen. "Het was een zomer van moeilijkheden. Het liep gewoon niet lekker en dat is er nu uit", aldus de schaatser van AB Vakwerk. "Lichamelijk moet je goed in orde zijn, maar als het in je kop niet goed zit, kom je nergens. Daar ben ik deze zomer wel achtergekomen."
Bij de vrouwen ging de zege naar Ineke Dedden. Zij hield Beau Wagemaker en Merel Bosma achter zich.
Op 8 februari is de twaalfde wedstrijd in Hoorn.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol vond haar eerste 800 meter op een EK atletiek "leuk en spannend". De Nederlandse topatlete was blij met de winst in haar heat op de EK in Birmingham en sprak na afloop vooral over het duwen en trekken. "Ik hoorde achter me schreeuwen en ik voelde iemand twee keer op mijn voeten staan, maar ik wist dat dit kon gebeuren. Het hoort bij deze afstand", zei de Amersfoortse kort na haar race in het Alexander Stadium.
51 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft een veelbelovende start gemaakt op de 800 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De Nederlandse topatlete won redelijk eenvoudig haar heat en plaatste zich voor de halve finales op donderdag. Ze liep een relatief bescheiden tijd van 1.59,96.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Atleet Liam van der Schaaf heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 110 meter horden op de EK in Birmingham. Hij liep in de series een tijd van 13,70 seconden en daarmee zat hij bij de twaalf snelsten die een ticket naar de halve finales op woensdag verdienden.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken bereikte in de finale van het kogelstoten bij de EK atletiek in Birmingham precies wat ze voor ogen had: een medaille en een persoonlijk record. De vreugde was groot. "Ik heb helemaal niets negatiefs te vertellen over deze wedstrijd", zei ze na afloop in het Alexander Stadium.
13 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder beheerst momenteel het kogelstoten. Ze is wereldkampioene, stootte als eerste atlete in veertien jaar over de 21 meter en kroonde zich in Birmingham voor de derde keer op rij tot Europees kampioene, maar zelf denkt ze dat ze nog steeds de slechtste is. "Ik kan daar niets aan doen, het hoort een beetje bij mijn voorbereiding. Ik maak mezelf klein om mezelf te beschermen tegen de druk", vertelde ze na afloop van de finale, waarin ze verreweg de beste was.
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de EK atletiek in Birmingham een bronzen medaille veroverd. De vier lopers waren Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Terrence Agard en Myrte van der Schoot.
16 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Mahadi Abdi Ali heeft verrassend sterk gelopen in de finale van de 5000 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 30-jarige atleet eindigde als zesde in 13.17,17 en was daarmee de beste van de drie Nederlanders in het veld. Tim Verbaandert werd tiende in 13.23,23.
16 uur geleden