Marathonschaatser Hoolwerf zegeviert in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Schaatser Evert Hoolwerf heeft de elfde wedstrijd in de KPN Marathon Cup op zijn naam geschreven. De 24-jarige Hoolwerf troefde in Amsterdam ploeggenoot Gary Hekman en Bart de Vries af. Hoolwerf en Hekman maakten deel uit van een kleine kopgroep van negen, die met een kleine voorsprong binnenkwam op het uiteengevallen peloton.
Voor Hoolwerf was het tot nu toe een teleurstellend seizoen. "Het was een zomer van moeilijkheden. Het liep gewoon niet lekker en dat is er nu uit", aldus de schaatser van AB Vakwerk. "Lichamelijk moet je goed in orde zijn, maar als het in je kop niet goed zit, kom je nergens. Daar ben ik deze zomer wel achtergekomen."
Bij de vrouwen ging de zege naar Ineke Dedden. Zij hield Beau Wagemaker en Merel Bosma achter zich.
Op 8 februari is de twaalfde wedstrijd in Hoorn.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
49 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
4 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
21 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
21 uur geleden