Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathonschaatser Bart Hoolwerf naar Jumbo-Visma

Marathonschaatser Bart Hoolwerf naar Jumbo-Visma

DEN BOSCH (ANP) - Marathonschaatser Bart Hoolwerf komt komend seizoen uit voor Jumbo-Visma. De 23-jarige schaatser, de jongere broer van Evert Hoolwerf, komt over van AB Vakwerk en wordt gehaald als vervanger van de gestopte Erik Jan Kooiman.

Hoolwerf pakte vorig jaar de eindzege in de KNSB Marathon Cup, een competitie over veertien wedstrijden op kunstijs. In 2018 werd hij op de Weissensee Nederlands kampioen op natuurijs. "Ik ga van een ploeg die puur gefocust was op de marathon naar een organisatie met verschillende disciplines. Ik kijk er dan ook naar uit om aan de slag te gaan in een andere omgeving dan dat ik gewend was. Ik ben ervan overtuigd dat dit voor mij de perfecte stap is om mezelf te blijven ontwikkelen", zegt Hoolwerf, die ook deelname aan het olympische onderdeel massastart ambieert.

Volgens ploegleider Peter de Vries haalt de ploeg met Hoolwerf "een goede schaatser met veel potentie" in huis. "Ik ken hem goed, want we hebben eerder al drie jaar met elkaar samengewerkt. Naast het feit dat hij een snel eindschot heeft, kan hij ook goed op natuurijs uit de voeten", aldus De Vries.

Meer uit Sport

Bilić volgt Dalić op als bondscoach van Kroatië

ZAGREB (ANP) - De Kroatische voetbalbond heeft Slaven Bilić aangesteld als de nieuwe bondscoach. Hij is de opvolger van Zlatko Dalić, die opstapte na de uitschakeling op het WK in de zestiende finales door Portugal. Voor Bilić is het een terugkeer, want hij was al eens bondscoach van Kroatië van 2006 tot en met 2012. De 57-jarige Bilić is tevens oud-international.

1 uur geleden
Shorttracker Roes na vermissing gezond terug in Nederland

DEN HAAG (ANP) - De vermiste shorttracker Sven Roes is sinds afgelopen zondag weer terug in Nederland en is in goede gezondheid met zijn familie herenigd. Dat meldt de schaatsbond KNSB mede namens Roes en zijn familie.

3 uur geleden
Arbiter van rode kaart voor beledigen fluit Frankrijk-Spanje

ARLINGTON (ANP) - Ivan Bartón uit El Salvador is aangesteld als scheidsrechter voor de halve finale van het WK voetbal tussen Frankrijk en Spanje, komende dinsdag in Dallas Stadium. Bartón was op dit WK de eerste arbiter die een speler een rode kaart gaf omdat hij zijn mond bedekte bij het aanspreken van een tegenstander.

4 uur geleden
Quick-Step stopt na 24 jaar als naamsponsor in het wielrennen

WEVELGEM (ANP) - Quick-Step stopt na 24 jaar als naamsponsor in het wielrennen. De wielerploeg die nu nog Soudal Quick-Step heet, gaat vanaf 2027 verder als Soudal Safety Jogger. Dat heeft de Belgische formatie maandag bekendgemaakt. Het vloerenbedrijf blijft wel nog zichtbaar op het nieuwe shirt.

5 uur geleden
Wimbledon-sensatie Fery stijgt 78 plaatsen op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - De Britse tennisser Arthur Fery heeft een reuzensprong gemaakt op de wereldranglijst na zijn sensationele optreden op Wimbledon. Fery, die furore maakte door als wildcardspeler de halve finales te bereiken van het grandslamtoernooi in Londen, steeg 78 posities op de ATP-ranking. Hij staat nu 36e en haalde in één klap de drie beste Nederlandse tennissers in.

6 uur geleden
Sinner ziet Zverev ooit Wimbledon winnen

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner overlaadde tegenstander Alexander Zverev met complimenten na zijn zege op de Duitser in de finale van Wimbledon. "Als jij zo blijft spelen, dan ga je hier ook een keer winnen", zei de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst.

18 uur geleden
Zverev: Sinner heeft laten zien dat hij de beste van de wereld is

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft met zijn titelprolongatie op Wimbledon laten zien dat hij "de beste tennisser ter wereld is". Dat zei de Duitser Alexander Zverev na zijn verloren finale tegen de Italiaanse nummer 1 van de wereld. "Ik ben nu 29 jaar en ik heb voor het eerst van mijn leven het gevoel gehad dat ik hier kon winnen. Dus daar wil ik mijn team voor bedanken", zei Zverev in het interview op de baan.

18 uur geleden