
Marathonlopers overspoelen eindelijk weer Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam wordt zondag na ruim 2 jaar wachten weer overspoeld door tienduizenden hardlopers. De 40e editie van de marathon van Rotterdam kon vanwege het coronavirus niet doorgaan in het voorjaar van 2020 en evenmin in het voorjaar van 2021, maar mag wél in het najaar van 2021 het jubileum vieren.
De Keniaan Marius Kipserem gaat proberen voor de derde keer de wedstrijd over 42,195 kilometer door de Maasstad te winnen. Hij zegevierde in 2019 op de Coolsingel in een parcoursrecord van 2.04.11. Het betekende tevens een persoonlijk record voor de Keniaan, die in 2016 ook al de sterkste was in Rotterdam.
De Belg Bashir Abdi is een van zijn uitdagers. De winnaar van olympisch brons wil in Rotterdam een aanval doen op het Europees record, dat met 2.04.16 in handen is van Kaan Kigen Özbilen. Deze tot Turk genaturaliseerde Keniaan liep die tijd in 2015 in Valencia. Abdi's beste tijd staat op 2.04.49.
De Nederlandse marathontoppers ontbreken in Rotterdam. Zij streden een week geleden in Amsterdam om de Nederlandse titel. Roy Hoornweg is de enige Nederlandse atleet van naam die aan de start komt in Rotterdam. In totaal 17.000 deelnemers wagen zich in aan de hele afstand, ongeveer 16.000 lopen de halve marathon. De start is om 10.00 uur.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Titelverdedigster Barbora Krejcikova is in de derde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De Tsjechische verloor in drie sets van de als tiende geplaatste Amerikaanse Emma Navarro: 6-2 3-6 4-6.
1 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft weer eens zijn klasse bewezen in de kwalificatie. De viervoudig wereldkampioen veroverde toch wel verrassend poleposition voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De Formule 1-coureur van Red Bull was op het circuit van Silverstone 0,103 seconde sneller dan kampioenschapsleider Oscar Piastri van McLaren, die de tweede tijd reed. Lando Norris van McLaren klokte de derde tijd in de kwalificatie.
1 uur geledenLILLE (ANP) - Jasper Philipsen heeft de eerste etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit met start en finish in Lille. De Belgische ploeggenoot van Mathieu van der Poel bij Alpecin-Deceuninck is daarmee de eerste geletruidrager. Hij versloeg in de sprint de Eritreeër Biniam Girmay en de Noor Søren Wærenskjold.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner is ook zonder setverlies doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld won in drie sets van de Spanjaard Pedro Martínez: 6-1 6-3 6-1.
3 uur geledenLILLE (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna is de eerste uitvaller in de Tour. De tweevoudig wereldkampioen tijdrijden van de ploeg Ineos Grenadiers kwam vroeg in de eerste rit ten val, reed nog wel enige tijd verder, maar stapte 70 kilometer voor de finish af.
3 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben de halve finales bereikt van het Elite 16-toernooi in Gstaad. Het Nederlandse koppel was in drie sets te sterk voor de Duitsers Nils Ehlers en Clemens Wickler (16-21 21-18 15-13).
5 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië in de Formule 1 de derde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull zag dat alleen Charles Leclerc (Ferrari) en WK-leider Oscar Piastri (McLaren) sneller waren.
6 uur geleden