Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathonloper Nageeye weg uit trainingsgroep Kipchoge

Marathonloper Nageeye weg uit trainingsgroep Kipchoge

KAPTAGAT (ANP) - Marathonloper Abdi Nageeye wil de trainingsgroep van wereldrecordhouder Eliud Kipchoge in het Keniaanse Kaptagat verlaten en op een andere locatie bij een andere trainer zijn carrière voortzetten. Dat zegt de Nederlands recordhouder in een podcast van het AD. Hij wil binnen enkele dagen al de knoop doorhakken.

Nageeye heeft zich de afgelopen jaren op hoogte in Kenia in de trainingsgroep van Kipchoge opgewerkt naar een atleet die de mondiale subtop heeft bereikt, maar kon niet de stap naar een tijd van 2.04 of 2.05 maken. Hij verbeterde zich wel van 2.10.24 naar 2.06.17, het huidige Nederlands record. Nageeye heeft zich ook gekwalificeerd voor de Olympische Spelen.

"Ik blijf een nomade en een gevoelsmens", zegt Nageeye. "En mijn gevoel zegt nu dat ik hier niet meer de stap naar laag in de 2.05 of 2.04 ga maken. Het programma is gemaakt voor de besten, lopers van het niveau van Eliud. En iedereen volgt. Het is alles op een hoop en kijken wie overleeft. Ik twijfel nu of dat goed voor mij is."

Mooie tijden lopen

Nageeye wist het eigenlijk al na de marathon van Valencia vorige maand, waarin hij als vijftiende eindigde in 2.07.09. Het was weliswaar zijn tweede tijd ooit, maar hij was toch teleurgesteld omdat hij maanden naar de wedstrijd had toegewerkt en een minuut onder zijn Nederlands record had willen lopen. "Ik heb alles gegeven in de trainingen, maar in de wedstrijden is het niet wat ik wil. Ik vraag me echt af of ik nog goed op de trainingen reageer."

De geboren Somaliër blijft wel in Afrika, omdat zijn kinderen naar school gaan in Kenia en omdat hij op hoogte wil blijven trainen. Hij voert al gesprekken met twee trainers. "Ik wil nog vier jaar alles uit mijn carrière halen. Ik ga mooie tijden lopen en ik ga het heel moeilijk maken voor de volgende Nederlander om mijn nationaal record te verbeteren."

Meer uit Sport

Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

17 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

17 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

21 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

1 dag geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

2 dagen geleden