Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathonloper Nageeye weg uit trainingsgroep Kipchoge

Marathonloper Nageeye weg uit trainingsgroep Kipchoge

KAPTAGAT (ANP) - Marathonloper Abdi Nageeye wil de trainingsgroep van wereldrecordhouder Eliud Kipchoge in het Keniaanse Kaptagat verlaten en op een andere locatie bij een andere trainer zijn carrière voortzetten. Dat zegt de Nederlands recordhouder in een podcast van het AD. Hij wil binnen enkele dagen al de knoop doorhakken.

Nageeye heeft zich de afgelopen jaren op hoogte in Kenia in de trainingsgroep van Kipchoge opgewerkt naar een atleet die de mondiale subtop heeft bereikt, maar kon niet de stap naar een tijd van 2.04 of 2.05 maken. Hij verbeterde zich wel van 2.10.24 naar 2.06.17, het huidige Nederlands record. Nageeye heeft zich ook gekwalificeerd voor de Olympische Spelen.

"Ik blijf een nomade en een gevoelsmens", zegt Nageeye. "En mijn gevoel zegt nu dat ik hier niet meer de stap naar laag in de 2.05 of 2.04 ga maken. Het programma is gemaakt voor de besten, lopers van het niveau van Eliud. En iedereen volgt. Het is alles op een hoop en kijken wie overleeft. Ik twijfel nu of dat goed voor mij is."

Mooie tijden lopen

Nageeye wist het eigenlijk al na de marathon van Valencia vorige maand, waarin hij als vijftiende eindigde in 2.07.09. Het was weliswaar zijn tweede tijd ooit, maar hij was toch teleurgesteld omdat hij maanden naar de wedstrijd had toegewerkt en een minuut onder zijn Nederlands record had willen lopen. "Ik heb alles gegeven in de trainingen, maar in de wedstrijden is het niet wat ik wil. Ik vraag me echt af of ik nog goed op de trainingen reageer."

De geboren Somaliër blijft wel in Afrika, omdat zijn kinderen naar school gaan in Kenia en omdat hij op hoogte wil blijven trainen. Hij voert al gesprekken met twee trainers. "Ik wil nog vier jaar alles uit mijn carrière halen. Ik ga mooie tijden lopen en ik ga het heel moeilijk maken voor de volgende Nederlander om mijn nationaal record te verbeteren."

Meer uit Sport

MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

17 minuten geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

15 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

17 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

22 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

23 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

1 dag geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden