Marathonloper Nageeye gaat in Ethiopië trainen met Farah
SULULTA (ANP) - Marathonloper Abdi Nageeye heeft een nieuwe trainingsgroep gevonden. De houder van het Nederlands record op de marathon is naar Ethiopië verhuisd, waar hij inmiddels traint onder leiding van de Britse coach Gary Lough. De manager van Nageeye bevestigde dat naar aanleiding van een bericht in AD Sportwereld.
Lough is de man van Paula Radcliffe, de Engelse atlete die jarenlang het wereldrecord bij de vrouwen op de marathon op haar naam had staan. De Britse viervoudig olympisch kampioen Mo Farah en de Belg Bashir Abdi, die beiden net als Nageeye in Somalië zijn geboren, zijn de bekendste hardlopers uit de trainingsgroep van Lough.
Nageeye besloot onlangs om de trainingsgroep van wereldrecordhouder Eliud Kipchoge in het Keniaanse Kaptagat te verlaten. De hardloper wist zich de afgelopen jaren op hoogte in Kenia op te werken tot een atleet die de mondiale subtop heeft bereikt. Hij slaagde er echter niet in om de stap naar een tijd van 2.04 of 2.05 maken. Hij verbeterde zich wel van 2.10.24 naar 2.06.17, het huidige Nederlands record. Nageeye heeft zich ook gekwalificeerd voor de Olympische Spelen.
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
3 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
1 dag geleden