Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathonloopster Kosgei mist Spelen Parijs door blessure

Marathonloopster Kosgei mist Spelen Parijs door blessure

NAIROBI (ANP/AFP) - Brigid Kosgei, de voormalige wereldrecordhoudster op de marathon uit Kenia, ontbreekt op de Olympische Spelen in Parijs deze zomer. De 30-jarige atlete heeft een blessure opgelopen, meldden officials van het Keniaanse team.

"Na een beoordeling door het medische team zal Kosgei niet naar Parijs gaan voor haar tweede Spelen", meldde het Keniaanse olympisch comité in een verklaring. Er werd niet bekendgemaakt welke blessure de atlete had opgelopen.

Kosgei pakte op de Spelen van Tokio in 2021 zilver op de marathon achter haar landgenote Peres Jepchirchir. Ze liep in de marathon van Chicago in 2019 een wereldrecord met 2.14.04. De Ethiopische Tigist Assefa verbeterde het wereldrecord naar 2.11.53 in 2023.

Meer uit Sport

Mercedes dreigt met teamorders voor Antonelli en Russell

SPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

39 minuten geleden
Autosportbond FIA heft limiet voor duur voorzitterschap op

MACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.

1 uur geleden
Formule 1 kondigt hitteprotocol af voor GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.

1 uur geleden
Tennisbond ITF doopt zichzelf om tot World Tennis

LONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.

5 uur geleden
Hockeyers gelijk tegen België in Pro League, verliezen shoot-outs

WAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.

17 uur geleden
Lamens strandt als laatste Nederlandse in kwalificaties Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.

1 dag geleden
IOC geeft iedere olympiër voortaan 10.000 dollar

LAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.

1 dag geleden