Marathondirecteur: nooit sprake van onverantwoorde situatie
ROTTERDAM (ANP) - Bij de Rotterdam Marathon van dit jaar was nooit sprake van een onverantwoorde situatie, aldus directeur van het evenement Wilbert Lek. "Dat wil ik echt bestrijden", laat hij woensdag weten in een schriftelijke verklaring. In een brief aan de Rotterdamse gemeenteraad stelde burgemeester Carola Schouten eerder deze week dat daarvan wel sprake was.
De burgemeester stelde dat het toegestane aantal van 18.000 deelnemers al voor extra druk zorgde op onder meer het openbaar vervoer en dat door nog meer hardlopers toe te laten de druk "niet acceptabel" was. Ook noemde ze de beschikbare zorgcapaciteit "onvoldoende".
Er waren meer dan 18.000 deelnemers, bevestigt Lek. Dat kwam volgens hem omdat meer mensen kwamen opdagen dan verwacht. De toename van het aantal lopers "ging om enkele procenten, zeker geen duizenden extra lopers", stelt de directeur.
45 minuten wachten op ambulance
Een onafhankelijk onderzoek in opdracht van de gemeente toont volgens hem aan dat er geen onverantwoorde situaties in het openbaar vervoer waren. De zorg was volgens hem ook op orde en "volledig ingericht volgens de geldende beroepsnormen", zoals "de artsen in onze medische commissie" vaststellen, aldus de directeur.
Schouten stelde dat in de zorg wachttijden voor de belangrijkste meldingen opliepen tot drie kwartier. "Er is één situatie geweest waarin iemand 45 minuten op een ambulance moest wachten", aldus Lek daarover. "Dat was zeker onwenselijk, maar niet onverantwoord, volgens de medische specialisten. Deze patiënt kreeg zoals alle patiënten tijdens de NN Marathon Rotterdam de juiste medische zorg."
De directeur wil met Schouten in gesprek "omdat we een aantal dingen nu echt niet kunnen plaatsen".
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Coureur Laura Villars heeft een rechtszaak aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort tot uitspraak is gedaan. Dat staat in de dagvaarding die het Franse persbureau AFP heeft ingezien.
2 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is al in de tweede ronde van het masterstoernooi van Parijs gestrand. De als eerste geplaatste Spanjaard, die een bye had in de eerste ronde, verloor met 6-4 3-6 4-6 van de Brit Cameron Norrie, de nummer 31 van de wereldranglijst.
15 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Anish Giri is in januari 2026 de oudste deelnemer aan het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee. De 31-jarige schaker strijdt in de 88e editie tegen het jongste deelnemersveld ooit op het Tata Steel Chess Tournament.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Alle Formule 1-teams hebben zich in 2024 gehouden aan de budgetlimiet. De internationale autosportfederatie FIA heeft in een zeven maanden durend onderzoek naar de naleving van de financiële regels geen kostenoverschrijdingen ontdekt. De bond meldt in een rapportage dat alle tien teams en vijf motorfabrikanten volledig hebben meegewerkt en de vereiste informatie hebben verstrekt.
22 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Met nog exact honderd dagen te gaan ligt de organisatie van de Winterspelen van Milaan-Cortina op schema, maar er zijn nog wel zorgen over de accommodatie voor het ijshockey. De bouw van het stadion voor deze sport in Milaan heeft vertraging opgelopen. Het zal niet als gepland begin december klaar zijn. "Het is een belangrijk aandachtspunt", zegt directeur van de Spelen Christophe Dubi. "Het staat bovenaan onze prioriteitenlijst."
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi in Parijs. De 29-jarige Nederlander verloor in twee sets van de Canadees Gabriel Diallo: 3-6 4-6.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De honkballers van de Los Angeles Dodgers hebben maandag een 2-1 voorsprong genomen op de Toronto Blue Jays in de World Series, de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie over maximaal zeven wedstrijden. De titelverdedigers uit Los Angeles beslisten de spectaculaire derde wedstrijd met een homerun in de achttiende inning na ruim zes uur spelen in hun voordeel (6-5). Een honkbalwedstrijd duurt normaal negen innings.
1 dag geleden