Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathon van Rotterdam uitgesteld om coronavirus

Marathon van Rotterdam uitgesteld om coronavirus

ROTTERDAM (ANP) - De 40e editie van de marathon van Rotterdam wordt uitgesteld vanwege het coronavirus. De organisatie acht het niet verantwoord gezien de laatste ontwikkelingen en de huidige situatie rond het virus om het evenement plaats te laten vinden. De hardloopwedstrijd door Rotterdam stond gepland voor zondag 5 april, een dag eerder zouden al andere afstanden worden gelopen.

"Een enorme tegenvaller voor iedereen die zich erop heeft verheugd, maar de veiligheid en gezondheid van de lopers, vrijwilligers, toeschouwers en andere betrokkenen staat bij de organisatie altijd voorop", staat in een verklaring. De organisatie hield lang de richtlijnen van het RIVM aan en wilde niet over uitstel of afstel praten, maar heeft nu toch zelf de beslissing genomen om de 'klassieker' te verplaatsen. De CPC Loop door Den Haag, die met Golazo dezelfde organisator heeft, ging afgelopen zondag wel door.

De organisatie hoopt de wedstrijd over 42,195 kilometer door Rotterdam later dit jaar alsnog te kunnen houden. Op korte termijn volgt een inventarisatie van de mogelijke data.

17.000 deelnemers

Voor de marathon hadden 17.000 deelnemers zich ingeschreven. Bij elkaar trekken alle hardloopafstanden in het Rotterdamse marathonweekeinde, waaronder diverse kidsruns en de kwart marathon, ruim 40.000 deelnemers.

Abdi Nageeye, met 2.06.17 de houder van het Nederlands record, besloot onlangs om de marathon van Rotterdam te gaan lopen. Nageeye bereidt zich momenteel in Kenia voor op de Olympische Spelen. Heel wat Nederlandse atleten hoopten in Rotterdam ook te voldoen aan de olympische limiet. Zo wilden Michel Butter en Khalid Choukoud een poging doen om binnen 2.11.30 over de finish op de Coolsingel te komen. Bij de vrouwen zouden Nederlands marathonkampioene Bo Ummels en Kim Dillen een poging gaan wagen om de limiet voor de vrouwen te slechten. Die ligt op 2.28.30.

Meer uit Sport

Turnster Visser na polsblessure fit genoeg voor WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.

31 minuten geleden
Baanwielrenner Lavreysen ontloopt concurrent Richardson op WK

LONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.

1 uur geleden
Turner De Munck vervangt geblesseerde Hagenaar bij WK Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.

3 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp boekt in Shanghai knappe zege op Fils

SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.

6 uur geleden
Zverev voor het eerst nummer 1 van de wereld na nederlaag Alcaraz

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.

6 uur geleden
Springruiter Smolders tweede bij start wereldbekerseizoen

OSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.

1 dag geleden
Keniaan Kipruto loopt naar winst in marathon van Chicago

CHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).

1 dag geleden