Marathon van Rotterdam uitgesteld om coronavirus
ROTTERDAM (ANP) - De 40e editie van de marathon van Rotterdam wordt uitgesteld vanwege het coronavirus. De organisatie acht het niet verantwoord gezien de laatste ontwikkelingen en de huidige situatie rond het virus om het evenement plaats te laten vinden. De hardloopwedstrijd door Rotterdam stond gepland voor zondag 5 april, een dag eerder zouden al andere afstanden worden gelopen.
"Een enorme tegenvaller voor iedereen die zich erop heeft verheugd, maar de veiligheid en gezondheid van de lopers, vrijwilligers, toeschouwers en andere betrokkenen staat bij de organisatie altijd voorop", staat in een verklaring. De organisatie hield lang de richtlijnen van het RIVM aan en wilde niet over uitstel of afstel praten, maar heeft nu toch zelf de beslissing genomen om de 'klassieker' te verplaatsen. De CPC Loop door Den Haag, die met Golazo dezelfde organisator heeft, ging afgelopen zondag wel door.
De organisatie hoopt de wedstrijd over 42,195 kilometer door Rotterdam later dit jaar alsnog te kunnen houden. Op korte termijn volgt een inventarisatie van de mogelijke data.
17.000 deelnemers
Voor de marathon hadden 17.000 deelnemers zich ingeschreven. Bij elkaar trekken alle hardloopafstanden in het Rotterdamse marathonweekeinde, waaronder diverse kidsruns en de kwart marathon, ruim 40.000 deelnemers.
Abdi Nageeye, met 2.06.17 de houder van het Nederlands record, besloot onlangs om de marathon van Rotterdam te gaan lopen. Nageeye bereidt zich momenteel in Kenia voor op de Olympische Spelen. Heel wat Nederlandse atleten hoopten in Rotterdam ook te voldoen aan de olympische limiet. Zo wilden Michel Butter en Khalid Choukoud een poging doen om binnen 2.11.30 over de finish op de Coolsingel te komen. Bij de vrouwen zouden Nederlands marathonkampioene Bo Ummels en Kim Dillen een poging gaan wagen om de limiet voor de vrouwen te slechten. Die ligt op 2.28.30.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 dag geleden