Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathon van Rotterdam uitgesteld om coronavirus

Marathon van Rotterdam uitgesteld om coronavirus

ROTTERDAM (ANP) - De 40e editie van de marathon van Rotterdam wordt uitgesteld vanwege het coronavirus. De organisatie acht het niet verantwoord gezien de laatste ontwikkelingen en de huidige situatie rond het virus om het evenement plaats te laten vinden. De hardloopwedstrijd door Rotterdam stond gepland voor zondag 5 april, een dag eerder zouden al andere afstanden worden gelopen.

"Een enorme tegenvaller voor iedereen die zich erop heeft verheugd, maar de veiligheid en gezondheid van de lopers, vrijwilligers, toeschouwers en andere betrokkenen staat bij de organisatie altijd voorop", staat in een verklaring. De organisatie hield lang de richtlijnen van het RIVM aan en wilde niet over uitstel of afstel praten, maar heeft nu toch zelf de beslissing genomen om de 'klassieker' te verplaatsen. De CPC Loop door Den Haag, die met Golazo dezelfde organisator heeft, ging afgelopen zondag wel door.

De organisatie hoopt de wedstrijd over 42,195 kilometer door Rotterdam later dit jaar alsnog te kunnen houden. Op korte termijn volgt een inventarisatie van de mogelijke data.

17.000 deelnemers

Voor de marathon hadden 17.000 deelnemers zich ingeschreven. Bij elkaar trekken alle hardloopafstanden in het Rotterdamse marathonweekeinde, waaronder diverse kidsruns en de kwart marathon, ruim 40.000 deelnemers.

Abdi Nageeye, met 2.06.17 de houder van het Nederlands record, besloot onlangs om de marathon van Rotterdam te gaan lopen. Nageeye bereidt zich momenteel in Kenia voor op de Olympische Spelen. Heel wat Nederlandse atleten hoopten in Rotterdam ook te voldoen aan de olympische limiet. Zo wilden Michel Butter en Khalid Choukoud een poging doen om binnen 2.11.30 over de finish op de Coolsingel te komen. Bij de vrouwen zouden Nederlands marathonkampioene Bo Ummels en Kim Dillen een poging gaan wagen om de limiet voor de vrouwen te slechten. Die ligt op 2.28.30.

Meer uit Sport

Sinner ziet Zverev ooit Wimbledon winnen

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner overlaadde tegenstander Alexander Zverev met complimenten na zijn zege op de Duitser in de finale van Wimbledon. "Als jij zo blijft spelen, dan ga je hier ook een keer winnen", zei de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst.

9 uur geleden
Zverev: Sinner heeft laten zien dat hij de beste van de wereld is

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft met zijn titelprolongatie op Wimbledon laten zien dat hij "de beste tennisser ter wereld is". Dat zei de Duitser Alexander Zverev na zijn verloren finale tegen de Italiaanse nummer 1 van de wereld. "Ik ben nu 29 jaar en ik heb voor het eerst van mijn leven het gevoel gehad dat ik hier kon winnen. Dus daar wil ik mijn team voor bedanken", zei Zverev in het interview op de baan.

9 uur geleden
Sinner verslaat Zverev en is opnieuw de beste op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner heeft voor het tweede jaar op rij Wimbledon gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst rekende in de finale af met Alexander Zverev: 6-7 (7) 7-6 (2) 6-3 6-4.

9 uur geleden
Pogačar wil heel andere wielerkalender vanwege hitte

USSEL (ANP/AFP) - Viervoudig Tour de France-winnaar Tadej Pogačar zou als het aan hem lag "in juli en augustus helemaal niet meer op de warmste plekken rijden". Daarmee mengde de Sloveense wereldkampioen zich in het debat over de hitte in deze Tour de France, met iedere dag temperaturen boven de 35 graden. "Als ik alles mocht veranderen, zou ik de hele wielerkalender omgooien en het helemaal anders doen."

12 uur geleden
Van der Poel had 'eindelijk de benen' voor ritzege in Tour

USSEL (ANP) - Mathieu van der Poel had juist in de vanwege hitte ingekorte negende etappe van de Tour de France "eindelijk de benen" om voor een etappezege te gaan. Na een lange vlucht sprintte de 31-jarige Nederlander naar zijn derde ritzege in de Tour van zijn carrière. "Het ging veel beter met de hitte dan eerdere dagen, toen ik zelfs van makkelijkere etappes moeizaam herstelde. Het was geen geweldige eerste week voor het team, maar ik ben heel blij dat we de eerste rustdag ingaan met een zege", aldus de renner van Alpecin-Premier Tech.

12 uur geleden
Van der Poel boekt na vlucht derde etappezege in Tour de France

USSEL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer in zijn carrière een etappe gewonnen in de Tour de France. De 31-jarige Nederlander van Alpecin-Premier Tech won in het hete Ussel de ingekorte negende etappe na een sprint met drie medevluchters. De oud-wereldkampioen ging als eerste aan en bleef de Noor Tobias Johannessen voor. De Brit Tom Pidcock werd derde.

13 uur geleden
Hanyu en Mladenovic winnen vrouwendubbelspel op Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Chinese Guo Hanyu en de Française Kristina Mladenovic hebben op Wimbledon het vrouwendubbelspel gewonnen. Ze versloegen de Canadese Gabriele Dabrowski en de Braziliaanse Luisa Stefani in de finale: 6-3 7-5.

14 uur geleden