Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathon van Rotterdam uitgesteld om coronavirus

Marathon van Rotterdam uitgesteld om coronavirus

ROTTERDAM (ANP) - De 40e editie van de marathon van Rotterdam wordt uitgesteld vanwege het coronavirus. De organisatie acht het niet verantwoord gezien de laatste ontwikkelingen en de huidige situatie rond het virus om het evenement plaats te laten vinden. De hardloopwedstrijd door Rotterdam stond gepland voor zondag 5 april, een dag eerder zouden al andere afstanden worden gelopen.

"Een enorme tegenvaller voor iedereen die zich erop heeft verheugd, maar de veiligheid en gezondheid van de lopers, vrijwilligers, toeschouwers en andere betrokkenen staat bij de organisatie altijd voorop", staat in een verklaring. De organisatie hield lang de richtlijnen van het RIVM aan en wilde niet over uitstel of afstel praten, maar heeft nu toch zelf de beslissing genomen om de 'klassieker' te verplaatsen. De CPC Loop door Den Haag, die met Golazo dezelfde organisator heeft, ging afgelopen zondag wel door.

De organisatie hoopt de wedstrijd over 42,195 kilometer door Rotterdam later dit jaar alsnog te kunnen houden. Op korte termijn volgt een inventarisatie van de mogelijke data.

17.000 deelnemers

Voor de marathon hadden 17.000 deelnemers zich ingeschreven. Bij elkaar trekken alle hardloopafstanden in het Rotterdamse marathonweekeinde, waaronder diverse kidsruns en de kwart marathon, ruim 40.000 deelnemers.

Abdi Nageeye, met 2.06.17 de houder van het Nederlands record, besloot onlangs om de marathon van Rotterdam te gaan lopen. Nageeye bereidt zich momenteel in Kenia voor op de Olympische Spelen. Heel wat Nederlandse atleten hoopten in Rotterdam ook te voldoen aan de olympische limiet. Zo wilden Michel Butter en Khalid Choukoud een poging doen om binnen 2.11.30 over de finish op de Coolsingel te komen. Bij de vrouwen zouden Nederlands marathonkampioene Bo Ummels en Kim Dillen een poging gaan wagen om de limiet voor de vrouwen te slechten. Die ligt op 2.28.30.

Meer uit Sport

Oud-voorzitter Kroes (87) van de Elfstedentocht overleden

LEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.

4 uur geleden
Formule 1 breidt uit naar tien sprintraces in 2027

LONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.

12 uur geleden
US Open-winnaar Zverev in Duits Davis Cup-team tegen Kroatië

DÜSSELDORF (ANP) - US Open-winnaar Alexander Zverev komt dit weekend in actie voor Duitsland in de Davis Cup. Duitsland tennist in Halle tegen Kroatië.

12 uur geleden
Australiër Agius maakt in 2027 debuut in MotoGP

DEN HAAG (ANP) - De Australische motorracer Senna Agius maakt in 2027 de overstap naar de MotoGP. De 20-jarige Agius gaat rijden voor KTM-team Tech3. Hij komt dit seizoen uit in de Moto2.

14 uur geleden
Volleyballers uitgeschakeld op EK na verlies tegen Finland

TAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.

1 dag geleden
Schilder enige Nederlandse genomineerde voor Europees atlete

LAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.

1 dag geleden
Nairobi organiseert in 2029 eerste WK atletiek in Afrika

BOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.

1 dag geleden