Marathon van Rotterdam leeft als nooit tevoren: 47.000 deelnemers
ROTTERDAM (ANP) - De marathonkoorts is al dagen aan het stijgen in de stad, zegt directeur Mario Kadiks van de marathon van Rotterdam. "Je voelt dat de marathon leeft. Overal wapperen banieren, staan de dranghekken al klaar en zie je tal van uitingen. De populariteit neemt ook elk jaar toe."
Dit jaar was de marathon al ruim vóór de 42e editie komende zondag uitverkocht. Duizenden hardlopers kwamen zelfs op de wachtlijst, in de hoop alsnog een startnummer te krijgen door afzeggingen. "Het is de combinatie van topatleten en breedtesport die zo goed werkt hier. We krijgen tussen de 45.000 en 47.000 mensen aan de start op de diverse afstanden", weet Kadiks.
Hij heeft gezien dat de deelnemers uit 88 verschillende landen komen. "Goed voor het toerisme en economie van Rotterdam. Er is berekend dat de marathon jaarlijks 25 miljoen euro bijdraagt aan de economie van de stad."
De marathon leeft niet alleen in de stad Rotterdam, maar ook in de regio, zegt Roy Hoornweg uit Papendrecht. Hij dingt zondag bij de mannen mee naar de medailles op het NK. "Ik heb hier twee jaar geleden mijn marathondebuut gemaakt en dat was echt een droom die uitkwam. Voor hardlopers uit deze regio is de marathon de wedstrijd waar ieder jaar enorm naar wordt toegeleefd. Dat geldt ook voor mij. Ik ken het parcours op mijn duimpje, maar maak in aanloop naar de marathon met opzet duurlopen door de stad om er alvast van te proeven."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
6 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
12 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.
17 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
1 dag geleden