Marathon van Rotterdam leeft als nooit tevoren: 47.000 deelnemers
ROTTERDAM (ANP) - De marathonkoorts is al dagen aan het stijgen in de stad, zegt directeur Mario Kadiks van de marathon van Rotterdam. "Je voelt dat de marathon leeft. Overal wapperen banieren, staan de dranghekken al klaar en zie je tal van uitingen. De populariteit neemt ook elk jaar toe."
Dit jaar was de marathon al ruim vóór de 42e editie komende zondag uitverkocht. Duizenden hardlopers kwamen zelfs op de wachtlijst, in de hoop alsnog een startnummer te krijgen door afzeggingen. "Het is de combinatie van topatleten en breedtesport die zo goed werkt hier. We krijgen tussen de 45.000 en 47.000 mensen aan de start op de diverse afstanden", weet Kadiks.
Hij heeft gezien dat de deelnemers uit 88 verschillende landen komen. "Goed voor het toerisme en economie van Rotterdam. Er is berekend dat de marathon jaarlijks 25 miljoen euro bijdraagt aan de economie van de stad."
De marathon leeft niet alleen in de stad Rotterdam, maar ook in de regio, zegt Roy Hoornweg uit Papendrecht. Hij dingt zondag bij de mannen mee naar de medailles op het NK. "Ik heb hier twee jaar geleden mijn marathondebuut gemaakt en dat was echt een droom die uitkwam. Voor hardlopers uit deze regio is de marathon de wedstrijd waar ieder jaar enorm naar wordt toegeleefd. Dat geldt ook voor mij. Ik ken het parcours op mijn duimpje, maar maak in aanloop naar de marathon met opzet duurlopen door de stad om er alvast van te proeven."
Meer uit Sport
HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
4 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
22 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
22 uur geleden