Marathon van Rotterdam leeft als nooit tevoren: 47.000 deelnemers
ROTTERDAM (ANP) - De marathonkoorts is al dagen aan het stijgen in de stad, zegt directeur Mario Kadiks van de marathon van Rotterdam. "Je voelt dat de marathon leeft. Overal wapperen banieren, staan de dranghekken al klaar en zie je tal van uitingen. De populariteit neemt ook elk jaar toe."
Dit jaar was de marathon al ruim vóór de 42e editie komende zondag uitverkocht. Duizenden hardlopers kwamen zelfs op de wachtlijst, in de hoop alsnog een startnummer te krijgen door afzeggingen. "Het is de combinatie van topatleten en breedtesport die zo goed werkt hier. We krijgen tussen de 45.000 en 47.000 mensen aan de start op de diverse afstanden", weet Kadiks.
Hij heeft gezien dat de deelnemers uit 88 verschillende landen komen. "Goed voor het toerisme en economie van Rotterdam. Er is berekend dat de marathon jaarlijks 25 miljoen euro bijdraagt aan de economie van de stad."
De marathon leeft niet alleen in de stad Rotterdam, maar ook in de regio, zegt Roy Hoornweg uit Papendrecht. Hij dingt zondag bij de mannen mee naar de medailles op het NK. "Ik heb hier twee jaar geleden mijn marathondebuut gemaakt en dat was echt een droom die uitkwam. Voor hardlopers uit deze regio is de marathon de wedstrijd waar ieder jaar enorm naar wordt toegeleefd. Dat geldt ook voor mij. Ik ken het parcours op mijn duimpje, maar maak in aanloop naar de marathon met opzet duurlopen door de stad om er alvast van te proeven."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
10 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
11 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.
13 uur geledenCARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.
13 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.
14 uur geleden