Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathon van Rotterdam leeft als nooit tevoren: 47.000 deelnemers

Marathon van Rotterdam leeft als nooit tevoren: 47.000 deelnemers

ROTTERDAM (ANP) - De marathonkoorts is al dagen aan het stijgen in de stad, zegt directeur Mario Kadiks van de marathon van Rotterdam. "Je voelt dat de marathon leeft. Overal wapperen banieren, staan de dranghekken al klaar en zie je tal van uitingen. De populariteit neemt ook elk jaar toe."

Dit jaar was de marathon al ruim vóór de 42e editie komende zondag uitverkocht. Duizenden hardlopers kwamen zelfs op de wachtlijst, in de hoop alsnog een startnummer te krijgen door afzeggingen. "Het is de combinatie van topatleten en breedtesport die zo goed werkt hier. We krijgen tussen de 45.000 en 47.000 mensen aan de start op de diverse afstanden", weet Kadiks.

Hij heeft gezien dat de deelnemers uit 88 verschillende landen komen. "Goed voor het toerisme en economie van Rotterdam. Er is berekend dat de marathon jaarlijks 25 miljoen euro bijdraagt aan de economie van de stad."

De marathon leeft niet alleen in de stad Rotterdam, maar ook in de regio, zegt Roy Hoornweg uit Papendrecht. Hij dingt zondag bij de mannen mee naar de medailles op het NK. "Ik heb hier twee jaar geleden mijn marathondebuut gemaakt en dat was echt een droom die uitkwam. Voor hardlopers uit deze regio is de marathon de wedstrijd waar ieder jaar enorm naar wordt toegeleefd. Dat geldt ook voor mij. Ik ken het parcours op mijn duimpje, maar maak in aanloop naar de marathon met opzet duurlopen door de stad om er alvast van te proeven."

Meer uit Sport

Basketballer Post met Warriors hard onderuit tegen Oklahoma City

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met Golden State Warriors een forse nederlaag geleden tegen Oklahoma City Thunder. De titelverdediger in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA won met 131-94.

1 uur geleden
Darter Van Veen bereikt finale WK na zege op Schot Anderson

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.

9 uur geleden
Oostenrijkse topskiester Liensberger mist Spelen na crash

SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.

14 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als 24e in Winterberg

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.

17 uur geleden
Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

1 dag geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

1 dag geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

1 dag geleden