Marathon van Londen houdt hoop
LONDEN (ANP) - De organisatie van de marathon van Londen blijft hoop houden dat het evenement doorgaat. Directeur Hugh Brasher moedigt de hardlopers die zich hebben ingeschreven aan om door te blijven trainen voor de marathon die voor zondag 4 oktober op het programma staat. Als gevolg van de coronacrisis is het echter onzeker of de wedstrijd over 42,195 kilometer door de Engelse hoofdstad kan doorgaan.
Deze week werd de Great North Run afgelast. De internationaal bekende halve marathon in Engeland stond voor 13 september op het programma. "Er werd veel gespeculeerd dat de marathon van Londen dan ook gecanceld zou worden, maar dat is niet zo", zegt Brasher. De organisatie heeft volgens hem al innovatieve manieren bedacht om voor 'social distancing' te zorgen. In samenspraak met de overheid wordt gekeken of het toch mogelijk is om op 4 oktober de veertigste editie van de Londense marathon te kunnen houden.
"We hebben nog vijftien weken, dat betekent alle tijd om te trainen. Het is nog niet nodig om nu al op je top te zijn", zegt Brasher tegen de hardlopers. "We weten nog niet of we op 4 oktober samen kunnen rennen en samen kunnen zijn. We weten wel dat we hoop, verlangen en vindingrijkheid hebben. Focus je dus op hardlopen en trainen. Het is zowel fysiek als mentaal goed voor je."
De twee snelste marathonlopers ter wereld, de Keniaan Eliud Kipchoge (2.01.39) en de Ethiopiër Kenenisa Bekele (2.01.41), willen in Londen de strijd aangaan.
Meer uit Sport
TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
6 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Schaatsster Antoinette Rijpma-De Jong begint het nieuwe schaatsseizoen met een carrière als baanwielrenster in haar achterhoofd. De olympisch kampioene op de 1500 meter maakte eerder bekend dat ze graag als baanwielrenster wil deelnemen aan de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
8 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Femke Kok vindt het jammer dat ze het komende schaatsseizoen Jutta Leerdam niet als concurrente heeft. De olympisch kampioene op de 500 meter zei bij de teampresentatie van haar ploeg Reggeborgh de beslissing van Leerdam te begrijpen, maar ook dat ze haar enorm gaat missen.
9 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Jenning de Boo wil graag een wereldrecord rijden op de 500 meter. De 22-jarige schaatser van Reggeborgh vertelde tijdens de teampresentatie in Rijssen dat het wel heel moeilijk is met de krappe kalender van dit seizoen, maar dat hij ervoor wil gaan.
9 uur geledenVUGHT (ANP) - Maarten van der Weijden stopt definitief met zwemmen en met het inzamelen van geld via zijn Maarten van der Weijden Foundation. "Ik stop met opgeheven hoofd", laat hij weten. "Maar de stichting is niet weg." De stichting blijft bestaan om haar "controlerende rol" uit te oefenen bij de lopende kankeronderzoeken waarvoor geld is ingezameld.
13 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen viert zondag een jubileum. De Grote Prijs van Singapore wordt zijn 250e race in de Formule 1 en hij gaat proberen op het stratencircuit van Marina Bay een "onafgemaakte zaak" te regelen. De viervoudig wereldkampioen won races op 26 verschillende Formule 1-circuits, maar nog nooit op het stratencircuit van Marina Bay in de Zuidoost-Aziatische stadstaat.
16 uur geledenBERGAMO (ANP) - De Spaanse wielrenner Ion Izagirre doet zaterdag met een gebroken pols mee aan de Ronde van Lombardije. De laatste klassieker van het jaar zou na een carrière van zeventien jaar de afscheidskoers vormen voor Izagirre (37), maar zijn polsbreuk na een trainingsongeval ruim een week geleden leek dat te voorkomen. "Ik wil mijn loopbaan niet op deze manier afsluiten. Daarom zie ik jullie zaterdag bij de start in Lombardije", meldde de renner via zijn ploeg Cofidis.
17 uur geleden