Marathon van Londen houdt hoop
LONDEN (ANP) - De organisatie van de marathon van Londen blijft hoop houden dat het evenement doorgaat. Directeur Hugh Brasher moedigt de hardlopers die zich hebben ingeschreven aan om door te blijven trainen voor de marathon die voor zondag 4 oktober op het programma staat. Als gevolg van de coronacrisis is het echter onzeker of de wedstrijd over 42,195 kilometer door de Engelse hoofdstad kan doorgaan.
Deze week werd de Great North Run afgelast. De internationaal bekende halve marathon in Engeland stond voor 13 september op het programma. "Er werd veel gespeculeerd dat de marathon van Londen dan ook gecanceld zou worden, maar dat is niet zo", zegt Brasher. De organisatie heeft volgens hem al innovatieve manieren bedacht om voor 'social distancing' te zorgen. In samenspraak met de overheid wordt gekeken of het toch mogelijk is om op 4 oktober de veertigste editie van de Londense marathon te kunnen houden.
"We hebben nog vijftien weken, dat betekent alle tijd om te trainen. Het is nog niet nodig om nu al op je top te zijn", zegt Brasher tegen de hardlopers. "We weten nog niet of we op 4 oktober samen kunnen rennen en samen kunnen zijn. We weten wel dat we hoop, verlangen en vindingrijkheid hebben. Focus je dus op hardlopen en trainen. Het is zowel fysiek als mentaal goed voor je."
De twee snelste marathonlopers ter wereld, de Keniaan Eliud Kipchoge (2.01.39) en de Ethiopiër Kenenisa Bekele (2.01.41), willen in Londen de strijd aangaan.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de slotetappe van de Eneco Tour gewonnen. De 33-jarige wielrenner was na 149 kilometer in Arnhem overtuigend de snelste in de massasprint, voor Dylan Groenewegen en de Italiaan Davide Donati. De eindzege ging naar de Belg Victor Campenaerts van Visma - Lease a Bike.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mikky Keetels beleefde een emotionele marathon van Amsterdam. Dat zei de 27-jarige stewardess uit Schijndel, die als eerste Nederlandse vrouw finishte in een persoonlijk record van 2.30.36.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft haar eindzege in de Eneco Tour veiliggesteld. De Belgische Marthe Truyen won de slotrit van 70 kilometer in Arnhem, maar van grote tijdverschillen was geen sprake. Nederlands kampioene Nooijen eindigde met een voorsprong van 32 seconden in het klassement op landgenote Femke Markus.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP) - Golfer Joost Luiten is als gedeeld vijfde geëindigd bij het DP World India Championship, zijn beste resultaat van dit seizoen. De 40-jarige Nederlander nam na de derde ronde nog de gedeeld tweede plaats in, maar hij leverde op de Delhi Golf Club op de slotdag na een ronde van 73 (het baangemiddelde) drie plekken in. De Spanjaard Eugenio Chacarra won met een totaal van 267 slagen (21 onder par), acht minder dan Luiten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Noah Schutte noemde de regen en de wind zijn grootste tegenstanders in de marathon van Amsterdam. Hij mikte vooraf op een tijd van 2.08 en lag ook lang op schema, maar pijnlijke kuiten verstoorden in de slotfase zijn tempo. Hij finishte desondanks in het Olympisch Stadion als eerste Nederlander in 2.09.35, iets boven zijn persoonlijk record van 2.09.28.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners hebben zich bij de WK in Rotterdam met een totaal van 242,995 punten als zevende geplaatst voor de teamfinale. Olympisch teamkampioen Japan plaatste zich met 254,529 punten als eerste voor de finale waarin de beste acht landenteams in actie komen.
9 uur geledenPORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft de onlinehaat tegen zijn teamgenoot Chris Lulham veroordeeld na de GT World Challenge-race in Portimão. De Britse coureur kreeg zaterdag tijdens zijn optreden een straf, waardoor het team ver werd teruggeworpen. Verstappen reed daarna tijdens zijn afsluitende beurt nog van de 24e naar de 9e plaats.
11 uur geleden