Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathon Rotterdam moet eerst 'shock' om dood Kiptum verwerken

Marathon Rotterdam moet eerst 'shock' om dood Kiptum verwerken

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam staat de komende dagen stil bij het plotselinge overlijden van de Keniaanse marathonloper Kelvin Kiptum. De 24-jarige wereldrecordhouder, die om het leven kwam door een verkeersongeval, zou op zondag 14 april de publiekstrekker zijn in de 43e editie van de wedstrijd over 42,195 kilometer door de Maasstad

"We zijn nog in shock", zegt directeur Wilbert Lek. "Het is niet te bevatten wat die jongen is overkomen. Dit is een groot verlies en als organisatie zijn we nu helemaal niet bezig met wat dit betekent voor de wedstrijd in april. Dat is nu even niet belangrijk", aldus Lek.

Organisatie Golazo zal alles doen om de familie van Kiptum te steunen in deze moeilijke dagen, zegt de directeur. "Onze wedstrijdmanager Marc Corstjens is ook zijn manager en ik weet dat hij en Golazo heel betrokken zijn bij de atleten. Zij zullen steun en hulp bieden aan de familie en nabestaanden."

Wereldrecord verbeteren

Kiptum maakte een stormachtige opkomst in de marathonwereld. Hij debuteerde in december 2022 met winst in de marathon van Valencia in 2.01.53, op dat moment de vierde tijd ooit. In april 2023 ging hij nog harder in Londen en won daar in 2.01.25. In oktober volgde in Chicago, in zijn derde marathon, al een wereldrecord van 2.00.35. Hij liep 34 seconden van de oude recordtijd (2.01.09) van zijn legendarische landgenoot Eliud Kipchoge af.

De atleet kondigde in november aan dat hij in de marathon van Rotterdam zijn wereldrecord wilde verbeteren. In januari meldde Kiptum nog op zijn Instagramaccount dat hij uitkeek naar de race in Rotterdam. Op een foto had hij zijn startnummer 1 al in de handen. "Hij had enorm veel zin om te komen en liet ons weten dat zijn voorbereiding heel goed ging. Op basis van zijn trainingen had hij laten doorschemeren dat een tijd van onder de twee uur mogelijk was."

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

6 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

8 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

9 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

9 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

9 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

12 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

15 uur geleden