Marathon Rotterdam moet eerst 'shock' om dood Kiptum verwerken
ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam staat de komende dagen stil bij het plotselinge overlijden van de Keniaanse marathonloper Kelvin Kiptum. De 24-jarige wereldrecordhouder, die om het leven kwam door een verkeersongeval, zou op zondag 14 april de publiekstrekker zijn in de 43e editie van de wedstrijd over 42,195 kilometer door de Maasstad
"We zijn nog in shock", zegt directeur Wilbert Lek. "Het is niet te bevatten wat die jongen is overkomen. Dit is een groot verlies en als organisatie zijn we nu helemaal niet bezig met wat dit betekent voor de wedstrijd in april. Dat is nu even niet belangrijk", aldus Lek.
Organisatie Golazo zal alles doen om de familie van Kiptum te steunen in deze moeilijke dagen, zegt de directeur. "Onze wedstrijdmanager Marc Corstjens is ook zijn manager en ik weet dat hij en Golazo heel betrokken zijn bij de atleten. Zij zullen steun en hulp bieden aan de familie en nabestaanden."
Wereldrecord verbeteren
Kiptum maakte een stormachtige opkomst in de marathonwereld. Hij debuteerde in december 2022 met winst in de marathon van Valencia in 2.01.53, op dat moment de vierde tijd ooit. In april 2023 ging hij nog harder in Londen en won daar in 2.01.25. In oktober volgde in Chicago, in zijn derde marathon, al een wereldrecord van 2.00.35. Hij liep 34 seconden van de oude recordtijd (2.01.09) van zijn legendarische landgenoot Eliud Kipchoge af.
De atleet kondigde in november aan dat hij in de marathon van Rotterdam zijn wereldrecord wilde verbeteren. In januari meldde Kiptum nog op zijn Instagramaccount dat hij uitkeek naar de race in Rotterdam. Op een foto had hij zijn startnummer 1 al in de handen. "Hij had enorm veel zin om te komen en liet ons weten dat zijn voorbereiding heel goed ging. Op basis van zijn trainingen had hij laten doorschemeren dat een tijd van onder de twee uur mogelijk was."
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
12 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 dagen geleden