Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathon Rotterdam moet eerst 'shock' om dood Kiptum verwerken

Marathon Rotterdam moet eerst 'shock' om dood Kiptum verwerken

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam staat de komende dagen stil bij het plotselinge overlijden van de Keniaanse marathonloper Kelvin Kiptum. De 24-jarige wereldrecordhouder, die om het leven kwam door een verkeersongeval, zou op zondag 14 april de publiekstrekker zijn in de 43e editie van de wedstrijd over 42,195 kilometer door de Maasstad

"We zijn nog in shock", zegt directeur Wilbert Lek. "Het is niet te bevatten wat die jongen is overkomen. Dit is een groot verlies en als organisatie zijn we nu helemaal niet bezig met wat dit betekent voor de wedstrijd in april. Dat is nu even niet belangrijk", aldus Lek.

Organisatie Golazo zal alles doen om de familie van Kiptum te steunen in deze moeilijke dagen, zegt de directeur. "Onze wedstrijdmanager Marc Corstjens is ook zijn manager en ik weet dat hij en Golazo heel betrokken zijn bij de atleten. Zij zullen steun en hulp bieden aan de familie en nabestaanden."

Wereldrecord verbeteren

Kiptum maakte een stormachtige opkomst in de marathonwereld. Hij debuteerde in december 2022 met winst in de marathon van Valencia in 2.01.53, op dat moment de vierde tijd ooit. In april 2023 ging hij nog harder in Londen en won daar in 2.01.25. In oktober volgde in Chicago, in zijn derde marathon, al een wereldrecord van 2.00.35. Hij liep 34 seconden van de oude recordtijd (2.01.09) van zijn legendarische landgenoot Eliud Kipchoge af.

De atleet kondigde in november aan dat hij in de marathon van Rotterdam zijn wereldrecord wilde verbeteren. In januari meldde Kiptum nog op zijn Instagramaccount dat hij uitkeek naar de race in Rotterdam. Op een foto had hij zijn startnummer 1 al in de handen. "Hij had enorm veel zin om te komen en liet ons weten dat zijn voorbereiding heel goed ging. Op basis van zijn trainingen had hij laten doorschemeren dat een tijd van onder de twee uur mogelijk was."

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

1 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

3 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

3 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

6 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden