Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Marathon Rotterdam en Amstel Gold Race weer in onzekerheid

Marathon Rotterdam en Amstel Gold Race weer in onzekerheid

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam en de Amstel Gold Race hebben dit jaar al een nieuwe datum gekregen vanwege de coronacrisis en mogelijk moeten beide evenementen opnieuw worden verschoven. De organisatie van de hardloopwedstrijd probeert bij de overheid meer duidelijkheid te krijgen naar aanleiding van de brief die minister Hugo de Jonge aan de Tweede Kamer stuurde. Leo van Vliet, koersdirecteur van de Gold Race, blijft ondertussen positief.

De Jonge schrijft dat "massale evenementen met een landelijke uitstraling" eigenlijk pas gehouden kunnen worden als er een vaccin is. "En niemand weet hoelang dat gaat duren", aldus de minister. "We hopen natuurlijk op snel, maar een jaar of langer is heel reëel."

De Gold Race (verplaatst van 19 april naar zaterdag 10 oktober) en de marathon van Rotterdam (van 5 april naar zondag 25 oktober) zijn zulke massa-evenementen. In Rotterdam wordt al wekenlang nagedacht over diverse scenario's. De gezondheid van medewerkers, toeschouwers en deelnemers staat daarbij op de eerste plaats. De organisatie, die niet inhoudelijk wil reageren op de brief van De Jonge, volgt dus strikt de adviezen van de overheid.

Goede hoop

Van Vliet heeft goede hoop dat 'zijn' wielerwedstrijd door de Limburgse heuvels toch gehouden kan worden. "We geven niet op en kijken naar de positieve dingen. Ik roep al weken dat volgens mij de enige oplossing is dat er een vaccin of medicijn komt. En daar wordt nu veel geld en energie in geïnvesteerd", aldus de koersdirecteur. "Ik ben blij dat wij een plek hebben gekregen op de nieuwe wielerkalender. Hopelijk gaat Mathieu van der Poel de Gold Race nu toch rijden en is Tom Dumoulin dan ook in topvorm. Ik blijf optimistisch."

Sportkoepel NOC*NSF hield het bij een korte reactie. "De sport en andere betrokken branches zullen zich de komende maanden in moeten stellen op mogelijk een deel van het jaar nog wedstrijden en sportevenementen zonder publiek", aldus een woordvoerder. De Formule 1-race in Zandvoort wordt vermoedelijk uitgesteld naar volgend jaar. De TT van Assen gaat dit jaar sowieso niet door.

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

2 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

3 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

3 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

3 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

3 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

4 uur geleden