Marathon Rotterdam en Amstel Gold Race weer in onzekerheid
ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam en de Amstel Gold Race hebben dit jaar al een nieuwe datum gekregen vanwege de coronacrisis en mogelijk moeten beide evenementen opnieuw worden verschoven. De organisatie van de hardloopwedstrijd probeert bij de overheid meer duidelijkheid te krijgen naar aanleiding van de brief die minister Hugo de Jonge aan de Tweede Kamer stuurde. Leo van Vliet, koersdirecteur van de Gold Race, blijft ondertussen positief.
De Jonge schrijft dat "massale evenementen met een landelijke uitstraling" eigenlijk pas gehouden kunnen worden als er een vaccin is. "En niemand weet hoelang dat gaat duren", aldus de minister. "We hopen natuurlijk op snel, maar een jaar of langer is heel reëel."
De Gold Race (verplaatst van 19 april naar zaterdag 10 oktober) en de marathon van Rotterdam (van 5 april naar zondag 25 oktober) zijn zulke massa-evenementen. In Rotterdam wordt al wekenlang nagedacht over diverse scenario's. De gezondheid van medewerkers, toeschouwers en deelnemers staat daarbij op de eerste plaats. De organisatie, die niet inhoudelijk wil reageren op de brief van De Jonge, volgt dus strikt de adviezen van de overheid.
Goede hoop
Van Vliet heeft goede hoop dat 'zijn' wielerwedstrijd door de Limburgse heuvels toch gehouden kan worden. "We geven niet op en kijken naar de positieve dingen. Ik roep al weken dat volgens mij de enige oplossing is dat er een vaccin of medicijn komt. En daar wordt nu veel geld en energie in geïnvesteerd", aldus de koersdirecteur. "Ik ben blij dat wij een plek hebben gekregen op de nieuwe wielerkalender. Hopelijk gaat Mathieu van der Poel de Gold Race nu toch rijden en is Tom Dumoulin dan ook in topvorm. Ik blijf optimistisch."
Sportkoepel NOC*NSF hield het bij een korte reactie. "De sport en andere betrokken branches zullen zich de komende maanden in moeten stellen op mogelijk een deel van het jaar nog wedstrijden en sportevenementen zonder publiek", aldus een woordvoerder. De Formule 1-race in Zandvoort wordt vermoedelijk uitgesteld naar volgend jaar. De TT van Assen gaat dit jaar sowieso niet door.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
5 uur geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
6 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
7 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
7 uur geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
8 uur geleden