Marathon Amsterdam al uitverkocht, veel mensen doen hele afstand
AMSTERDAM (ANP) - Inschrijven voor de marathon van Amsterdam in oktober is al niet meer mogelijk. De 48e editie van het evenement is al uitverkocht en dat is volgens de organisatie eerder dan ooit. Vooral de hele marathon is dit jaar populair, met een recordaantal inschrijvingen van 22.500 hardlopers.
Er doen op 20 oktober 45.000 mensen mee aan het hardloopevenement, van wie ruim de helft afkomstig is uit het buitenland. Zowel de klassieke afstand over 42,195 kilometer, als de halve marathon en de 8 kilometer zijn uitverkocht. Vorig jaar lag het totaalaantal deelnemers nog op 47.000, een record.
Net als bij de afgelopen editie starten 15.000 marathonlopers weer in het Olympisch Stadion, 7500 doen dat vanaf de naast gelegen Stadionweg. "Door in 2023 een tweede startlocatie toe te voegen aan het evenement, is de weg vrijgemaakt voor een geleidelijke groei van ons deelnemersveld", zegt evenementdirecteur René Wit in een persbericht. Iedereen finisht wel gewoon nog in het stadion.
Ook andere marathons in Nederland waren de afgelopen tijd snel uitverkocht. Zo was inschrijven voor die van Rotterdam op 14 april al na acht dagen niet meer mogelijk.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
14 uur geleden