Maradona stapt op bij Argentijnse club
BUENOS AIRES (ANP) - Diego Maradona fungeert niet langer als trainer van de Argentijnse voetbalclub Gimnasia y Esgrima. De voormalige voetbalheld diende na amper 2,5 maand zijn ontslag in nadat hij te horen had gekregen dat voorzitter Gabriel Pellegrino tijdens de verkiezing op 23 november niet beschikbaar zou zijn voor herbenoeming.
De 59-jarige Argentijn was niet erg succesvol met de club uit La Plata, gelegen op 60 kilometer ten zuiden van Buenos Aires. Onder leiding van de nog immer populaire Maradona wist Gimnasia slechts drie keer te winnen. Daardoor bleef de ploeg in de onderste regionen van de Argentijnse competitie hangen.
Maradona was tot juni werkzaam als trainer van de Mexicaanse tweedeklasser Dorados de Sinaloa. Hij stopte om gezondheidsredenen, maar ging enkele maanden later in eigen land toch weer een nieuwe uitdaging aan.
Maradona leidde Argentinië in 1986 als onnavolgbare aanvaller naar de wereldtitel. Als bondscoach van zijn land kon hij dat kunststukje niet herhalen. Bij het WK in 2010 strandde Argentinië onder leiding van het vroegere idool in de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
OVIEDO (ANP) - Spanje heeft ook de derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League gewonnen. In Oviedo versloeg de Europees en wereldkampioen Tsjechië met 3-1.
11 uur geledenKEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.
12 uur geledenPORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.
12 uur geledenRIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.
16 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP/AFP) - De persconferentie van bondscoach Heimir Hallgrímsson van Ierland in aanloop naar de tweede Nations League-wedstrijd tegen Israël is zaterdag vroegtijdig stilgelegd. Dat gebeurde na een beschuldiging van een Israëlische journalist aan het adres van bondscoach Hallgrímsson.
16 uur geledenZEIST (ANP) - De vele doelpunten die het Nederlands elftal tegenkrijgt, zijn binnen de selectie steeds meer een thema. Dat vertelde international Denzel Dumfries, een dag voor de ontmoeting met Servië in Eindhoven in de Nations League.
17 uur geleden