Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maradona stapt op bij Argentijnse club

Maradona stapt op bij Argentijnse club

BUENOS AIRES (ANP) - Diego Maradona fungeert niet langer als trainer van de Argentijnse voetbalclub Gimnasia y Esgrima. De voormalige voetbalheld diende na amper 2,5 maand zijn ontslag in nadat hij te horen had gekregen dat voorzitter Gabriel Pellegrino tijdens de verkiezing op 23 november niet beschikbaar zou zijn voor herbenoeming.

De 59-jarige Argentijn was niet erg succesvol met de club uit La Plata, gelegen op 60 kilometer ten zuiden van Buenos Aires. Onder leiding van de nog immer populaire Maradona wist Gimnasia slechts drie keer te winnen. Daardoor bleef de ploeg in de onderste regionen van de Argentijnse competitie hangen.

Maradona was tot juni werkzaam als trainer van de Mexicaanse tweedeklasser Dorados de Sinaloa. Hij stopte om gezondheidsredenen, maar ging enkele maanden later in eigen land toch weer een nieuwe uitdaging aan.

Maradona leidde Argentinië in 1986 als onnavolgbare aanvaller naar de wereldtitel. Als bondscoach van zijn land kon hij dat kunststukje niet herhalen. Bij het WK in 2010 strandde Argentinië onder leiding van het vroegere idool in de kwartfinales.

Meer uit Voetbal

Spanje blijft zich inzetten om WK-finale van 2030 binnen te halen

MADRID (ANP/DPA) - Spanje wil nog altijd de WK-finale van 2030 organiseren. Dat zei de Spaanse sportminister Milagros Tolón donderdag tegen de Spaanse radiozender Cadena SER. De Britse krant The Times berichtte woensdag dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino Marokko het organiseren van de WK-finale had aangeboden in ruil voor steun.

5 minuten geleden
Real Madrid betaalt RB Leipzig minstens 125 miljoen voor Diomande

LEIPZIG (ANP/DPA) - Real Madrid gaat het eigen transferrecord breken voor de Ivoriaanse aanvaller Yan Diomande van RB Leipzig. Volgens veel internationale media, waaronder het Spaanse Marca, hebben de clubs na lang onderhandelen een akkoord bereikt over een transfersom van minimaal 125 miljoen euro. Middenvelder Jude Bellingham is nu nog de duurste speler ooit voor Real Madrid met zijn komst van Borussia Dortmund in 2023 voor minimaal 103 miljoen euro.

14 minuten geleden
UEFA-bestuurder verwacht moeilijk proces voor opvolger Infantino

MANCHESTER (ANP/RTR) - Bestuurder Laura McAllister van de Europese voetbalbond UEFA verwacht een moeilijk proces om een geschikte uitdager te vinden voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het is niet zo makkelijk als mensen misschien denken. Er komt zoveel politiek bij kijken. De kandidaat moet de hele voetbalwereld kunnen verenigen en dus niet alleen Europa", zei de vicevoorzitter van de UEFA uit Wales in een interview met de Duitse omroep Deutsche Welle.

34 minuten geleden
Veltman (34) tekent voor een seizoen bij West Ham United

LONDEN (ANP) - Joël Veltman speelt komend seizoen in het Engelse Championship bij het gedegradeerde West Ham United. De 34-jarige verdediger was transfervrij en heeft in Londen getekend voor één seizoen, met een optie voor nog een extra jaar.

2 uur geleden
KNVB blijft tegen Infantino na spoedberaad FIFA

ZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalbond KNVB blijft tegen het aanblijven van voorzitter Gianni Infantino bij wereldvoetbalbond FIFA. De FIFA-top sprak woensdagavond het vertrouwen uit in de Zwitserse Italiaan na een spoedberaad, maar de KNVB blijft bij het eerdere standpunt dat er een "fundamentele vertrouwensbreuk" is ontstaan door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan rond het WK.

3 uur geleden
Messi maakt eerste doelpunten voor Inter Miami sinds WK

FORT LAUDERDALE (ANP/AFP) - Lionel Messi heeft zijn eerste doelpunten gemaakt voor Inter Miami sinds zijn terugkeer van het WK. De 39-jarige Argentijn scoorde twee keer in de gewonnen eerste groepswedstrijd van de Leagues Cup tegen het Mexicaanse Atlético San Luis: 4-2. Messi werd topscorer aller tijden van het toernooi met veertien treffers.

6 uur geleden
Zuid-Koreaanse bond onderzocht om aanstelling trainer

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse politie heeft donderdag bekendgemaakt dat ze een inval heeft gedaan bij de nationale voetbalbond. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar de aanstelling van de bondscoach tijdens een teleurstellend verlopen WK, waarin het land er niet in slaagde de knock-outfase te bereiken.

10 uur geleden