Maradona stapt op bij Argentijnse club
BUENOS AIRES (ANP) - Diego Maradona fungeert niet langer als trainer van de Argentijnse voetbalclub Gimnasia y Esgrima. De voormalige voetbalheld diende na amper 2,5 maand zijn ontslag in nadat hij te horen had gekregen dat voorzitter Gabriel Pellegrino tijdens de verkiezing op 23 november niet beschikbaar zou zijn voor herbenoeming.
De 59-jarige Argentijn was niet erg succesvol met de club uit La Plata, gelegen op 60 kilometer ten zuiden van Buenos Aires. Onder leiding van de nog immer populaire Maradona wist Gimnasia slechts drie keer te winnen. Daardoor bleef de ploeg in de onderste regionen van de Argentijnse competitie hangen.
Maradona was tot juni werkzaam als trainer van de Mexicaanse tweedeklasser Dorados de Sinaloa. Hij stopte om gezondheidsredenen, maar ging enkele maanden later in eigen land toch weer een nieuwe uitdaging aan.
Maradona leidde Argentinië in 1986 als onnavolgbare aanvaller naar de wereldtitel. Als bondscoach van zijn land kon hij dat kunststukje niet herhalen. Bij het WK in 2010 strandde Argentinië onder leiding van het vroegere idool in de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/DPA) - Zwitserland is in de kwartfinale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Argentinië benadeeld. Dat is de conclusie van de internationale spelregelorganisatie IFAB, die dinsdag aangeeft dat de videoscheidsrechter (VAR) niet had moeten ingrijpen voordat de Zwitserse international Breel Embolo een rode kaart kreeg.
8 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Dirk Proper speelt vanaf dit voetbalseizoen voor sc Heerenveen. De Friezen nemen de 24-jarige middenvelder over van NEC. Proper ondertekent een contract voor vier jaar bij zijn nieuwe werkgever.
42 minuten geledenPARIJS (ANP) - Zinédine Zidane is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Frankrijk. De 54-jarige voormalige middenvelder ondertekende dinsdag een vierjarig contract. Zidane is de opvolger van Didier Deschamps, die het Franse elftal sinds 2012 onder zijn hoede had en in 2018 de wereldtitel won.
43 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Calvin Stengs keert terug bij AZ. De Alkmaarders nemen de 27-jarige aanvaller over van Feyenoord, waar hij vorige week zijn contract liet ontbinden. Stengs ondertekent een contract voor één seizoen, met een optie voor nog een jaar.
52 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ neemt Andrea Natali over van Bayer Leverkusen. De Alkmaarders huurden de 18-jarige Italiaanse verdediger al sinds oktober en nu heeft hij een contract voor vijf jaar ondertekend.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De in Rotterdam geboren international Sidny Lopes Cabral van Kaapverdië heeft het mooiste doelpunt van het WK gemaakt, zo heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De 23-jarige Kaapverdiër maakte in de zestiende finale tegen Argentinië in de 103e minuut in de verlenging de 2-2.
17 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Micky van de Ven ziet dat Tottenham Hotspur veranderd is ten opzichte van het moeizame vorige seizoen. "Je kan zien dat de club nieuwe ambitie heeft", zei de verdediger van Oranje tegen BBC in Sydney, waar de club zich voorbereidt op het nieuwe seizoen en woensdag tegen Sydney FC speelt.
22 uur geleden