Manuscript Einstein geveild voor ruim 11 miljoen euro
PARIJS (ANP/AFP) - Een manuscript van de beroemde natuurkundige Albert Einstein (1879-1955) is bij een veiling in Parijs van eigenaar gewisseld voor 11,6 miljoen euro, een recordbedrag. Veilinghuis Christie's had vooraf rekening gehouden met 2 tot 3 miljoen euro voor "de fascinerende inkijk in de geest van de grootste wetenschapper van de twintigste eeuw".
Het gaat om aantekeningen voor de relativiteitstheorie die Einstein in 1915 publiceerde. Het document van 54 pagina’s is volgens Christie’s het waardevolste manuscript van Einstein dat ooit zal worden geveild. De relativiteitstheorie is vooral bekend van de vergelijking E=mc2.
Einstein schreef het in 1913 en 1914 in het Zwitserse Zürich, samen met zijn collega Michele Besso, een Zwitserse ingenieur die goed is voor pakweg de helft van de handgeschreven bladzijden. Dankzij hem is het manuscript bewaard gebleven, aangezien Einstein volgens het veilinghuis geen heil zou hebben gezien in het bewaren van "simpele werkdocumenten". De in Duitsland geboren joodse wetenschapper, die ook baanbrekende inzichten had over quantummechanica, kreeg in 1921 de Nobelprijs voor Natuurkunde.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De situatie bij de Iraanse kerncentrale Bushehr verslechtert steeds verder. Daarvoor waarschuwde de topman van het Russische kernenergieconcern Rosatom. Aleksej Lichatsjov noemde aanvallen in de omgeving een gevaar voor de nucleaire veiligheid.
53 minuten geledenISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
4 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
5 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
6 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
8 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
10 uur geleden