ManUnited ziet komst Ten Hag als grootste winst na megaverlies
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft over afgelopen seizoen een verlies geleden van 115,5 miljoen pond, omgerekend ruim 132 miljoen euro. Hoewel de inkomsten van de Engelse voetbalclub in het seizoen 2021-2022 met 18 procent toenamen tot 583 miljoen pond, waren de uitgaven aanzienlijk hoger. Manchester United smeet afgelopen zomer ook weer met tientallen miljoenen op de transfermarkt om de nieuwe trainer Erik ten Hag van nieuwe spelers te voorzien.
Zo betaalde de club in totaal ruim 150 miljoen euro aan Ajax om Lisandro Martínez en Antony over te nemen. Real Madrid ontving zo'n 70 miljoen euro voor Casemiro en Feyenoord kreeg ruim 15 miljoen euro voor Tyrell Malacia.
Volgens Manchester United heeft het forse verlies over afgelopen seizoen te maken met het uitblijven van een lucratieve zomertrip in de voorbereiding op het seizoen - een gevolg van de coronacrisis - en de gestegen energiekosten. De Engelse club zag ook de salariskosten flink stijgen.
Ondanks de komst vorig jaar van onder anderen Cristiano Ronaldo, Raphaël Varane en Jadon Sancho liep Manchester United de Champions League mis. De club kwam niet verder dan de zesde plaats in de Premier League en speelt dit seizoen, met Ten Hag als trainer, in de Europa League.
Directeur John Murtough noemt de komst van Ten Hag de belangrijkste winst van het seizoen 2021-2022. "Na grondig onderzoek was voor ons duidelijk dat Erik de beste kandidaat was. We hebben een lange weg te gaan, maar we hebben tijdens zijn eerste vier maanden als manager al een toename gezien van eenheid, focus en drive." Volgens Murtough ligt Manchester United wat betreft versterking van de ploeg voor op schema. Hij verwacht dan ook dat zijn club tijdens de komende transferperiodes niet meer zo actief zal zijn.
Meer uit Voetbal
FOXBOROUGH (ANP) - Désiré Doué start bij Frankrijk in de kwartfinale van het WK voetbal tegen Marokko in plaats van Bradley Barcola. Dat is de enige wijziging die bondscoach Didier Deschamps doorvoert in zijn basisopstelling ten opzichte van het met 1-0 gewonnen duel met Paraguay in de achtste finale. Dat betekent dat Kylian Mbappé in de punt van de aanval speelt, met achter hem naast Doué ook Michael Olise en Ousmane Dembélé.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Engelse verdediger Jarell Quansah is door de FIFA voor twee wedstrijden geschorst nadat hij rood kreeg in de achtste finale op het WK voetbal tegen Mexico. Hij moet de straf direct uitzitten, wat betekent dat hij de kwartfinale tegen Noorwegen en een eventuele halve finale tegen Argentinië of Zwitserland mist.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en technisch directeur van de club Mo Allach hebben aangifte gedaan van identiteitsfraude. Dat bevestigt een woordvoerder van de club donderdag na berichtgeving van RTV Noord en de NOS. Oplichters zouden zich op de transfermarkt hebben voorgedaan als Allach en zijn club en zo spelers en zaakwaarnemers om de tuin hebben geleid.
7 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sean Steur heeft Ajax definitief verruild voor Newcastle United. De 18-jarige middenvelder heeft bij de club uit de Premier League een contract voor vijf seizoenen getekend.
8 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.
1 dag geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.
1 dag geledenNIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.
1 dag geleden