ManUnited verslaat ook koploper Arsenal, Antony direct trefzeker
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft Arsenal de eerste nederlaag toegebracht in de Engelse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Erik ten Hag won met 3-1 van de koploper. Voor Manchester United betekende het alweer de vierde zege op rij.
Antony beleefde een debuut om niet snel te vergeten. De Braziliaanse aanvaller, voor 95 miljoen euro overgekomen van Ajax, opende na 35 minuten spelen de score. Antony stond aan de rechterkant van het zestienmetergebied vrij en kreeg de bal aangespeeld door Marcus Rashford. Oog in oog met keeper Aaron Ramsdale schoof de Zuid-Amerikaan de bal met zijn linkervoet beheerst in het doel.
Even daarvoor was een doelpunt van Arsenal afgekeurd. Scheidsrechter Paul Tierney oordeelde, na het zien van televisiebeelden, dat de Noor Martin Ødegaard een overtreding maakte op Christian Eriksen toen hij hem de bal afpakte.
Arsenal voetbalde beter en de verdiende gelijkmaker viel in de beginfase van de tweede helft. Na een fraaie steekpass van Ødegaard werd een schot van Gabriel Jesus in de 60e minuut geblokt. Bukayo Saka stond op de juiste plaats om de bal daarna binnen te schieten.
Manchester United toonde zich daarna bijzonder efficiënt en was, net als in vorige duels, vooral gevaarlijk uit snelle omschakelingen. Arsenal verloor in de 66e minuut de bal op het middenveld en na een fraaie dieptepass van de Portugees Bruno Fernandes schoot Marcus Rashford de 2-1 binnen.
De beslissing viel een kwartier voor tijd. Eriksen behield het overzicht, tikte de bal breed op de vrijstaande Rashford, die weer scoorde: 3-1.
Arsenal blijft koploper met 15 punten uit zes duels. Manchester United is opgeklommen naar de vijfde plek met 12 punten.
Meer uit Voetbal
GÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.
51 minuten geledenDAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
5 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
16 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
16 uur geleden