ManUnited verslaat ook koploper Arsenal, Antony direct trefzeker
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft Arsenal de eerste nederlaag toegebracht in de Engelse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Erik ten Hag won met 3-1 van de koploper. Voor Manchester United betekende het alweer de vierde zege op rij.
Antony beleefde een debuut om niet snel te vergeten. De Braziliaanse aanvaller, voor 95 miljoen euro overgekomen van Ajax, opende na 35 minuten spelen de score. Antony stond aan de rechterkant van het zestienmetergebied vrij en kreeg de bal aangespeeld door Marcus Rashford. Oog in oog met keeper Aaron Ramsdale schoof de Zuid-Amerikaan de bal met zijn linkervoet beheerst in het doel.
Even daarvoor was een doelpunt van Arsenal afgekeurd. Scheidsrechter Paul Tierney oordeelde, na het zien van televisiebeelden, dat de Noor Martin Ødegaard een overtreding maakte op Christian Eriksen toen hij hem de bal afpakte.
Arsenal voetbalde beter en de verdiende gelijkmaker viel in de beginfase van de tweede helft. Na een fraaie steekpass van Ødegaard werd een schot van Gabriel Jesus in de 60e minuut geblokt. Bukayo Saka stond op de juiste plaats om de bal daarna binnen te schieten.
Manchester United toonde zich daarna bijzonder efficiënt en was, net als in vorige duels, vooral gevaarlijk uit snelle omschakelingen. Arsenal verloor in de 66e minuut de bal op het middenveld en na een fraaie dieptepass van de Portugees Bruno Fernandes schoot Marcus Rashford de 2-1 binnen.
De beslissing viel een kwartier voor tijd. Eriksen behield het overzicht, tikte de bal breed op de vrijstaande Rashford, die weer scoorde: 3-1.
Arsenal blijft koploper met 15 punten uit zes duels. Manchester United is opgeklommen naar de vijfde plek met 12 punten.
Meer uit Voetbal
ZAGREB (ANP) - NEC heeft de eerste zege geboekt in de Europa League. Bij Dinamo Zagreb won de ploeg van Dick Schreuder met 4-2 door treffers van Clement Bischoff, Bryan Linssen en Tjaronn Chery (2).
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de uitwedstrijd tegen FC Ararat-Armenia de tweede overwinning van het Europa League-seizoen geboekt. In de Armeense hoofdstad Jerevan werd het donderdagavond 4-0 voor de Alkmaarders.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München moet het voorlopig stellen zonder aanvaller Luiz Díaz. De 29-jarige Colombiaan heeft woensdagavond tijdens het Champions League-duel met Arsenal (2-2) een kleine spierscheur opgelopen aan zijn linkerhamstring, zo meldt de Duitse club donderdag.
6 uur geledenSPLIT (ANP) - Hajduk Split is zwaar gestraft door de UEFA na misdragingen van Kroatische fans in het duel in de Conference League met Ajax van vorige week. De club uit Kroatië moet het volgende Europese thuisduel met het Belgische Sint-Truiden komende maand in een leeg stadion spelen. Verder kreeg Hajduk Split een geldboete van 80.000 euro en een voorwaardelijke straf. Bij herhaling moet er nog een thuiswedstrijd zonder publiek worden afgewerkt.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta maakt zich zorgen om de blessure van aanvaller Bukayo Saka. De 25-jarige Engels international werd al in de tiende minuut van het Champions League-duel met Bayern München (2-2) gewisseld nadat hij naar zijn linkerdijbeen had gegrepen. "Het ziet er helemaal niet goed uit. Als een speler met veel pijn naar de kant moet, is dat nooit goed nieuws. We moeten het afwachten", zei Arteta.
13 uur geledenSAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is definitief de nieuwe bondscoach van Costa Rica. De oud-aanvoerder van het nationale team, die deze maand al op de bank zat op interim-basis, heeft als taak meegekregen om zich met zijn land te kwalificeren voor het WK van 2030.
13 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond dat Feyenoord iets meer had verdiend na de nipte nederlaag in de Champions League bij Real Betis (1-0). "Een gelijkspel was denk ik wel verdiend geweest, maar je weet dat in de Champions League wedstrijden worden beslist op details. Dit was zo'n duel", keek de coach terug.
20 uur geleden