Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ManUnited verkoopt 25 procent van de aandelen aan Ratcliffe

ManUnited verkoopt 25 procent van de aandelen aan Ratcliffe

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft overeenstemming bereikt met Sir Jim Ratcliffe, de eigenaar van INEOS, over de overname van 25 procent van de aandelen van United. Dat bevestigde de club van trainer Erik ten Hag.

Ratcliffe zal bovendien 300 miljoen dollar (272 miljoen euro) overmaken voor toekomstige investeringen in stadion Old Trafford. Volgens mediaberichten komt het totale bedrag daarmee op ongeveer 1,5 miljard euro.

De Amerikaanse familie Glazer is sinds 2005 eigenaar van United. De transactie moet nog wel worden goedgekeurd door de nodige instanties, inclusief de Premier League.

INEOS zal de verantwoordelijkheid krijgen over het voetbalgedeelte van het management. Het Britse chemieconcern is als eigenaar van onder meer wielerploeg Ineos Grenadiers geen onbekende in de sportwereld.

Blijdschap na deal

"Als plaatselijke jongen en levenslange supporter van de club ben ik erg blij dat we een overeenkomst hebben kunnen bereiken met het bestuur van Manchester United, waarin ons de verantwoordelijkheid voor de voetbalactiviteiten van Manchester United wordt gedelegeerd", zei Ratcliffe in een verklaring.

"Hoewel het commerciële succes van de club ervoor heeft gezorgd dat er altijd fondsen beschikbaar zijn geweest om trofeeën op het hoogste niveau te winnen, is dit potentieel de afgelopen tijd niet volledig ontsloten. "We zullen de mondiale kennis, expertise en talent uit de bredere wereld van de INEOS Sport-groep inbrengen om verdere verbeteringen bij de club te helpen stimuleren", aldus Ratcliffe.

Roep om vertrek Glazers

Supporters van United hebben al langere tijd geroepen om het vertrek van de familie Glazer, die volgens een deel van de achterban verkeerd beleid zou voeren. De Glazers gaven daar eind vorig jaar gehoor aan. Ze maakten toen bekend een verkoop te overwegen. Sjeik Jassim Bin Hamad Al Thani van Qatar zou eerder een bod van zo'n 5,7 miljard euro, hebben uitgebracht op de club.

United is bezig aan een teleurstellend seizoen. De nummer 8 van de Premier League leed zaterdag bij West Ham United alweer zijn achtste competitienederlaag van het seizoen (2-0). De ploeg van Ten Hag is al uitgeschakeld in de League Cup en werd laatste in de Champions League-groep.

Meer uit Voetbal

NAC Breda met tien man ten onder tegen Excelsior

BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.

3 uur geleden
Real Madrid voorlopig zonder geblesseerde Rodrygo

MADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.

5 uur geleden
Boze Ronaldo ontbreekt opnieuw bij Al Nassr

RIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.

6 uur geleden
Feyenoord haalt Kraaijeveld bij selectie van eerste elftal

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.

8 uur geleden
Torino neemt per direct afscheid van verdediger Schuurs

TURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.

8 uur geleden
Van Persie: bedreigingen aan Te Kloese respectloos en ongepast

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.

10 uur geleden
Verdediger Nuytinck na bijna een jaar revalideren terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.

13 uur geleden