ManUnited rekent in EL-finale niet op aanvoerder Maguire
GDANSK (ANP) - De kans dat aanvoerder Harry Maguire met Manchester United woensdagavond kan aantreden in de finale van de Europa League tegen het Spaanse Villarreal is klein. Dat liet zijn coach Ole Gunnar Solskjaer in zijn voorbeschouwing op de eindstrijd in het Poolse Gdansk doorschemeren.
Maguire ontbreekt sinds 9 mei bij United door een enkelblessure, die hij opliep na een botsing met de Nederlandse aanvaller Anwar El Ghazi (Aston Villa). De Engelse international zit in de laatste fase van zijn herstel en haalt het EK mogelijk nog wel, maar de EL-finale komt voor hem waarschijnlijk te vroeg. "Hij zal nog wel proberen een beetje met ons mee te doen", was alles wat Solskjaer over Maguire in Polen kwijt wilde. "Verder ziet het er bij ons best goed uit."
In de Engelse selectie van 26 spelers ontbreken Anthony Martial en Phil Jones door blessures. Middenvelder Donny van de Beek is in Polen wel van de partij, maar een basisplaats lijkt er voor de oud-Ajacied in de finale niet in te zitten. In zijn eerste seizoen in de Premier League, dat ManUnited zondag als nummer 2 afsloot, mocht hij slechts in vier competitieduels in het startende elftal beginnen.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
18 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
22 uur geleden