ManUnited neemt ook afscheid van technisch directeur Ashworth
MANCHESTER (ANP/RTR) - Technisch directeur Dan Ashworth is na vijf maanden alweer vertrokken bij Manchester United. Dat gebeurde in onderling overleg, meldt de Engelse voetbalclub die eerder dit seizoen trainer Erik ten Hag ontsloeg.
Ashworth (53) kwam in de zomer over van Newcastle United, waar hij nog een doorlopend contract had. Maar Jim Ratcliffe, de eigenaar van ManUnited, zag in hem de perfecte kandidaat om de club weer naar de top te brengen. Het besluit het dienstverband te beëindigen volgde na de 3-2-nederlaag tegen Nottingham Forest van zaterdag.
"We willen Dan bedanken voor zijn werk en steun tijdens een overgangsperiode voor de club en wensen hem het allerbeste voor de toekomst", schrijft Manchester United op de website. Ashworth voorkwam afgelopen zomer een voortijdig einde van het dienstverband van Ten Hag en bepaalde mede het transferbeleid met aankopen ter waarde van meer dan 250 miljoen euro. ManUnited, dat in november Ten Hag verving door de Portugees Rúben Amorim, staat slechts dertiende in de Premier League.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Doelman Bart Verbruggen is geblesseerd uitgevallen tijdens de laatste oefenwedstrijd voor het WK tegen Oezbekistan in New York. De doelman kwam in botsing met verdediger Abdukodir Khusanov van Manchester City. Hij speelde vervolgens nog even verder, maar liet zich vervangen door Mark Flekken.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
9 uur geleden