ManUnited neemt ook afscheid van technisch directeur Ashworth
MANCHESTER (ANP/RTR) - Technisch directeur Dan Ashworth is na vijf maanden alweer vertrokken bij Manchester United. Dat gebeurde in onderling overleg, meldt de Engelse voetbalclub die eerder dit seizoen trainer Erik ten Hag ontsloeg.
Ashworth (53) kwam in de zomer over van Newcastle United, waar hij nog een doorlopend contract had. Maar Jim Ratcliffe, de eigenaar van ManUnited, zag in hem de perfecte kandidaat om de club weer naar de top te brengen. Het besluit het dienstverband te beëindigen volgde na de 3-2-nederlaag tegen Nottingham Forest van zaterdag.
"We willen Dan bedanken voor zijn werk en steun tijdens een overgangsperiode voor de club en wensen hem het allerbeste voor de toekomst", schrijft Manchester United op de website. Ashworth voorkwam afgelopen zomer een voortijdig einde van het dienstverband van Ten Hag en bepaalde mede het transferbeleid met aankopen ter waarde van meer dan 250 miljoen euro. ManUnited, dat in november Ten Hag verving door de Portugees Rúben Amorim, staat slechts dertiende in de Premier League.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
1 dag geleden