ManUnited naar finale FA Cup na bizar duel en strafschoppen
LONDEN (ANP) - Manchester United heeft zich na een bizar duel met Coventry City geplaatst voor de finale van de FA Cup. Het elftal van trainer Erik ten Hag schakelde op Wembley de nummer 8 van het tweede niveau in Engeland pas na strafschoppen uit. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 3-3, na een voorsprong van 3-0 voor United.
ManUnited treft in de finale op 25 mei stadgenoot Manchester City. De formatie van Pep Guardiola versloeg zaterdag Chelsea met 1-0, na een treffer in de slotfase van Bernardo Silva. Vorig jaar won Ten Hag met United de League Cup, het andere bekertoernooi van Engeland.
United nam tegen het Coventry van de Nederlandse verdediger Milan van Ewijk meteen het initiatief. Alejandro Garnacho en Marcus Rashford kregen kansen, voordat Scott McTominay de 1-0 maakte. De Schot liep halverwege de eerste helft een lage voorzet van Diogo Dalot binnen.
Kopbal
Harry Maguire verdubbelde vlak voor rust de voorsprong met een harde kopbal uit een corner van Bruno Fernandes. De Portugees leek na een klein uur de wedstrijd te beslissen met een van richting veranderd schot, 3-0. Coventry maakte echter het duel in de laatste twintig minuten weer spannend. Ellis Simms schoot knap raak in de korte hoek, waarna een schot van Callum O'Hare via de rug van een United-speler binnenviel, 3-2.
Coventry maakte de comeback diep in de blessuretijd compleet. United-verdediger Aaron Wan-Bissaka kreeg in het strafschopgebied de bal op zijn arm, waarna Haji Wright de penalty benutte. In de verlenging raakte United via Fernandes en Coventry via Simms de onderkant van de lat. Coventry zag in de blessuretijd van de verlenging nog een doelpunt afgekeurd worden om nipt buitenspel.
Casemiro miste de eerste penalty namens United, maar O'Hare en Ben Sheaf van Coventry faalden eveneens vanaf elf meter.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
1 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
7 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
18 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
19 uur geleden