
ManUnited naar finale FA Cup na bizar duel en strafschoppen
LONDEN (ANP) - Manchester United heeft zich na een bizar duel met Coventry City geplaatst voor de finale van de FA Cup. Het elftal van trainer Erik ten Hag schakelde op Wembley de nummer 8 van het tweede niveau in Engeland pas na strafschoppen uit. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 3-3, na een voorsprong van 3-0 voor United.
ManUnited treft in de finale op 25 mei stadgenoot Manchester City. De formatie van Pep Guardiola versloeg zaterdag Chelsea met 1-0, na een treffer in de slotfase van Bernardo Silva. Vorig jaar won Ten Hag met United de League Cup, het andere bekertoernooi van Engeland.
United nam tegen het Coventry van de Nederlandse verdediger Milan van Ewijk meteen het initiatief. Alejandro Garnacho en Marcus Rashford kregen kansen, voordat Scott McTominay de 1-0 maakte. De Schot liep halverwege de eerste helft een lage voorzet van Diogo Dalot binnen.
Kopbal
Harry Maguire verdubbelde vlak voor rust de voorsprong met een harde kopbal uit een corner van Bruno Fernandes. De Portugees leek na een klein uur de wedstrijd te beslissen met een van richting veranderd schot, 3-0. Coventry maakte echter het duel in de laatste twintig minuten weer spannend. Ellis Simms schoot knap raak in de korte hoek, waarna een schot van Callum O'Hare via de rug van een United-speler binnenviel, 3-2.
Coventry maakte de comeback diep in de blessuretijd compleet. United-verdediger Aaron Wan-Bissaka kreeg in het strafschopgebied de bal op zijn arm, waarna Haji Wright de penalty benutte. In de verlenging raakte United via Fernandes en Coventry via Simms de onderkant van de lat. Coventry zag in de blessuretijd van de verlenging nog een doelpunt afgekeurd worden om nipt buitenspel.
Casemiro miste de eerste penalty namens United, maar O'Hare en Ben Sheaf van Coventry faalden eveneens vanaf elf meter.
Meer uit Voetbal
TOULOUSE (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman acht de kans erg klein dat hij ooit nog als clubtrainer gaat werken. Dat zei de 62-jarige bondscoach in het programma De Avondetappe van de NOS.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Amourricho van Axel Dongen komend seizoen aan sc Heerenveen. De 20-jarige buitenspeler beschikt in Amsterdam nog over een contract tot en met 30 juni 2027.
47 minuten geledenLEICESTER (ANP) - Leicester City heeft een opvolger gevonden voor Ruud van Nistelrooij, die als coach moest vertrekken na de degradatie van de club uit de Premier League. De 43-jarige Spanjaard Martí Cifuentes is aangesteld als hoofdtrainer, meldt de club. Cifuentes was voorheen trainer van Queens Park Rangers.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Deense voetballer Isak Jensen overgenomen van Viborg FF. De 21-jarige vleugelaanvaller heeft een contract in Alkmaar getekend tot medio 2030.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam meldt de komst van doelman Joël Drommel van PSV. De 28-jarige doelman wordt voor een seizoen gehuurd en kan de plaats gaan innemen van Nick Olij, die Sparta verruilde voor de landskampioen uit Eindhoven.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft dinsdag bekendgemaakt dat voetbalfans vanaf 10 september voor het eerst de kans krijgen om via een loting kaartjes te bestellen voor het WK voetbal van 2026 dat plaatsvindt in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Geïnteresseerden moeten zich daarvoor inschrijven op de website van de FIFA.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft doelman Marco Bizot overgenomen van Stade Brest. De club uit Birmingham heeft de oud-keeper van AZ voor een niet bekendgemaakt bedrag overgenomen van de Franse club.
6 uur geleden