Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ManUnited naar finale FA Cup na bizar duel en strafschoppen

ManUnited naar finale FA Cup na bizar duel en strafschoppen

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft zich na een bizar duel met Coventry City geplaatst voor de finale van de FA Cup. Het elftal van trainer Erik ten Hag schakelde op Wembley de nummer 8 van het tweede niveau in Engeland pas na strafschoppen uit. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 3-3, na een voorsprong van 3-0 voor United.

ManUnited treft in de finale op 25 mei stadgenoot Manchester City. De formatie van Pep Guardiola versloeg zaterdag Chelsea met 1-0, na een treffer in de slotfase van Bernardo Silva. Vorig jaar won Ten Hag met United de League Cup, het andere bekertoernooi van Engeland.

United nam tegen het Coventry van de Nederlandse verdediger Milan van Ewijk meteen het initiatief. Alejandro Garnacho en Marcus Rashford kregen kansen, voordat Scott McTominay de 1-0 maakte. De Schot liep halverwege de eerste helft een lage voorzet van Diogo Dalot binnen.

Kopbal

Harry Maguire verdubbelde vlak voor rust de voorsprong met een harde kopbal uit een corner van Bruno Fernandes. De Portugees leek na een klein uur de wedstrijd te beslissen met een van richting veranderd schot, 3-0. Coventry maakte echter het duel in de laatste twintig minuten weer spannend. Ellis Simms schoot knap raak in de korte hoek, waarna een schot van Callum O'Hare via de rug van een United-speler binnenviel, 3-2.

Coventry maakte de comeback diep in de blessuretijd compleet. United-verdediger Aaron Wan-Bissaka kreeg in het strafschopgebied de bal op zijn arm, waarna Haji Wright de penalty benutte. In de verlenging raakte United via Fernandes en Coventry via Simms de onderkant van de lat. Coventry zag in de blessuretijd van de verlenging nog een doelpunt afgekeurd worden om nipt buitenspel.

Casemiro miste de eerste penalty namens United, maar O'Hare en Ben Sheaf van Coventry faalden eveneens vanaf elf meter.

Meer uit Voetbal

Napoli pakt ticket Champions League, AS Roma verslaat Lazio

PISA (ANP) - Napoli heeft zich op de voorlaatste speeldag verzekerd van een ticket voor de Champions League. De ploeg van Sam Beukema won met 3-0 bij Pisa. Het AS Roma van Donyell Malen en Devyne Rensch maakt ook een goede kans op deelname aan het belangrijkste Europese toernooi na een 2-0-zege in de derby tegen Lazio.

2 uur geleden
FIFA blij met 'uitstekende en constructieve bijeenkomst' met Iran

ISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.

4 uur geleden
Belgische voetbalclub Antwerp ontslaat trainer Oosting

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.

5 uur geleden
Chelsea bevestigt komst van trainer Alonso

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.

6 uur geleden
Spaanse trainer Alonso lijkt dicht bij overgang naar Chelsea

MADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.

6 uur geleden
Voetballers Iran maandag naar WK-trainingskamp in Turkije

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.

17 uur geleden
Cristiano Ronaldo verliest met Al Nassr finale Aziatisch toernooi

RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.

18 uur geleden