ManUnited naar finale FA Cup na bizar duel en strafschoppen
LONDEN (ANP) - Manchester United heeft zich na een bizar duel met Coventry City geplaatst voor de finale van de FA Cup. Het elftal van trainer Erik ten Hag schakelde op Wembley de nummer 8 van het tweede niveau in Engeland pas na strafschoppen uit. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 3-3, na een voorsprong van 3-0 voor United.
ManUnited treft in de finale op 25 mei stadgenoot Manchester City. De formatie van Pep Guardiola versloeg zaterdag Chelsea met 1-0, na een treffer in de slotfase van Bernardo Silva. Vorig jaar won Ten Hag met United de League Cup, het andere bekertoernooi van Engeland.
United nam tegen het Coventry van de Nederlandse verdediger Milan van Ewijk meteen het initiatief. Alejandro Garnacho en Marcus Rashford kregen kansen, voordat Scott McTominay de 1-0 maakte. De Schot liep halverwege de eerste helft een lage voorzet van Diogo Dalot binnen.
Kopbal
Harry Maguire verdubbelde vlak voor rust de voorsprong met een harde kopbal uit een corner van Bruno Fernandes. De Portugees leek na een klein uur de wedstrijd te beslissen met een van richting veranderd schot, 3-0. Coventry maakte echter het duel in de laatste twintig minuten weer spannend. Ellis Simms schoot knap raak in de korte hoek, waarna een schot van Callum O'Hare via de rug van een United-speler binnenviel, 3-2.
Coventry maakte de comeback diep in de blessuretijd compleet. United-verdediger Aaron Wan-Bissaka kreeg in het strafschopgebied de bal op zijn arm, waarna Haji Wright de penalty benutte. In de verlenging raakte United via Fernandes en Coventry via Simms de onderkant van de lat. Coventry zag in de blessuretijd van de verlenging nog een doelpunt afgekeurd worden om nipt buitenspel.
Casemiro miste de eerste penalty namens United, maar O'Hare en Ben Sheaf van Coventry faalden eveneens vanaf elf meter.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
12 uur geleden