Manuëla Kemp in coma teruggevlogen naar Nederland
DEN HAAG (ANP) - Zangeres en presentatrice Manuëla Kemp is met een repatriëringsvlucht vanuit het Portugese Faro maandagavond teruggekeerd in Nederland. Dat bevestigt haar partner Tjerk Lammers na berichtgeving van De Telegraaf.
Kemp, tot 2022 op de radio te horen bij omroep MAX, ligt sinds 7 december in coma na een eenzijdig scooterongeluk in Portugal. Begin januari deelde Lammers dat bij scans is gebleken dat de schade aan de hersenen van de 61-jarige Kemp zo groot is, dat zij binnen afzienbare tijd zou komen te overlijden. Kemp ligt nu in Nederland op de intensive care. "De artsen zullen haar onderzoeken en op basis van hun bevindingen een behandelplan maken", aldus Lammers. "Hoe dat eruit gaat zien, weet ik nu natuurlijk nog niet."
In Portugal werd eerder besloten Kemp over te plaatsen naar medium care, omdat uit scans was gebleken dat voor haar niets meer gedaan kon worden. "Na EEG- en MRI-scans is de schade pas echt duidelijk geworden en dat valt allemaal niet mee. Het deel van de hersenen dat de vitale delen zoals hart en longen aanstuurt, werkt nog wel. Maar het deel dat een mens een mens maakt, en Maan dus Maan, is weg", zei Lammers eerder tegen De Telegraaf.
Na een onwelwording verdween Kemp van de radio bij MAX, daarna ging het weer beter met haar. In de jaren 90 presenteerde ze op televisie onder meer Eigen Huis & Tuin en De Vrienden van Amstel LIVE.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat trekt de oproep om de A2 van Den Bosch naar Utrecht te mijden weer in omdat de files daar zo goed als zijn opgelost. Eerder op dinsdagochtend ontstond forse vertraging door een ongeval in de buurt van knooppunt Deil. Rijkswaterstaat riep automobilisten op hun reis uit te stellen.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag is qua demonstraties op alles voorbereid, zegt hij tegen een verslaggever van het ANP. Protesten en demonstraties passen bij Den Haag, vindt hij. "We zijn de demonstratiehoofdstad van het land. Ik faciliteer me de pleuris, om het even oneerbiedig te zeggen."
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De storing die dinsdagochtend is ontstaan op het spoor in Midden-Nederland is veroorzaakt door sabotage, meldt ProRail. Volgens de spoorbeheerder zijn op meerdere plekken op het spoor "materialen aangetroffen die daar bewust zijn neergelegd". Het gaat volgens een woordvoerder van ProRail om buizen die aan het spoor zijn vastgemaakt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verkeer op de A2 van Den Bosch naar Utrecht moet rekening houden met forse vertraging door een ongeluk in de buurt van knooppunt Deil. Rijkswaterstaat meldt dat de vertraging daar inmiddels ongeveer honderd minuten is. De organisatie adviseert mensen die over de A2 van het zuiden naar Utrecht willen om hun reis waar mogelijk uit te stellen, "nu de spits op gang komt".
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - In een deel van het land rijden dinsdagochtend geen treinen door een storing die op dertien plekken op het spoor in Midden-Nederland is ontstaan. Dat meldt ProRail. Volgens de spoorbeheerder heeft de storing grote gevolgen voor het treinverkeer in Midden- en Noord-Nederland. In de reisplanner is te zien dat veel treinen in die regio's zijn uitgevallen of met vertraging rijden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie heeft meer dan 120 tips gekregen over de hack bij Odido van begin dit jaar. Dat heeft de politie bekendgemaakt in het programma Opsporing Verzocht.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij het politiebureau aan het Zuidplein in Rotterdam wordt de ME belaagd. Dat bevestigt een politiewoordvoerder desgevraagd. Bij het politiebureau eindigde eerder maandagavond de stille tocht voor Alfredo Goeloe (51), die afgelopen zaterdag overleed na een aanhouding.
10 uur geleden