Manuëla Kemp in coma teruggevlogen naar Nederland
DEN HAAG (ANP) - Zangeres en presentatrice Manuëla Kemp is met een repatriëringsvlucht vanuit het Portugese Faro maandagavond teruggekeerd in Nederland. Dat bevestigt haar partner Tjerk Lammers na berichtgeving van De Telegraaf.
Kemp, tot 2022 op de radio te horen bij omroep MAX, ligt sinds 7 december in coma na een eenzijdig scooterongeluk in Portugal. Begin januari deelde Lammers dat bij scans is gebleken dat de schade aan de hersenen van de 61-jarige Kemp zo groot is, dat zij binnen afzienbare tijd zou komen te overlijden. Kemp ligt nu in Nederland op de intensive care. "De artsen zullen haar onderzoeken en op basis van hun bevindingen een behandelplan maken", aldus Lammers. "Hoe dat eruit gaat zien, weet ik nu natuurlijk nog niet."
In Portugal werd eerder besloten Kemp over te plaatsen naar medium care, omdat uit scans was gebleken dat voor haar niets meer gedaan kon worden. "Na EEG- en MRI-scans is de schade pas echt duidelijk geworden en dat valt allemaal niet mee. Het deel van de hersenen dat de vitale delen zoals hart en longen aanstuurt, werkt nog wel. Maar het deel dat een mens een mens maakt, en Maan dus Maan, is weg", zei Lammers eerder tegen De Telegraaf.
Na een onwelwording verdween Kemp van de radio bij MAX, daarna ging het weer beter met haar. In de jaren 90 presenteerde ze op televisie onder meer Eigen Huis & Tuin en De Vrienden van Amstel LIVE.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meerdere rechtse partijen zijn sceptisch over de manier waarop is besloten om de licentie van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Deze maand maakte cultuurminister Rianne Letschert (D66) bekend dat zij de vergunning wil intrekken en dat voorgenomen besluit ligt momenteel bij de omroep.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Groot-Nederlandse Studenten Vereniging (GNSV) krijgt geen plek meer op de introductiemarkt van de Radboud Universiteit in Nijmegen. De universiteit heeft dat donderdag bevestigd na een bericht van Omroep Gelderland. De instelling denkt nog na over andere maatregelen tegen de nationalistische studentenclub. "We gaan ze niet meer faciliteren, we willen ze niet meer ontvangen, we willen niets met ze te maken hebben", aldus een woordvoerder van de universiteit.
2 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Opnieuw is in Nederland iemand overleden die het westnijlvirus had opgelopen. Ook het aantal nieuwe besmettingen is iets toegenomen: in de afgelopen week kreeg het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zestien meldingen binnen over mensen bij wie het virus is ontdekt. "Alle nieuwe patiënten kregen het westnijlvirus door de beet van een besmette mug", zegt het RIVM erbij.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De binnenvaartsector ziet het eenrichtingsverkeer dat vanaf vrijdag op de Boven-IJssel geldt als "noodzakelijk kwaad". Dat laat Koninklijke Binnenvaart Nederland weten. De maatregel betekent voor sommige schepen dat ze 300 kilometer moeten omvaren.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vanwege lage waterstanden kunnen schepen op de IJssel vanaf vrijdagochtend tussen Zutphen en Westervoort alleen in de richting van Arnhem varen, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Op plekken is de vaargeul in de rivier te ondiep en te smal. Dat maakt tweerichtingsverkeer onveilig, volgens RWS.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer op Amsterdam Centraal ligt zaterdag 3 oktober volledig stil voor grootschalige werkzaamheden, melden NS en ProRail. Op zondag 4 en maandag 5 oktober rijden er minder treinen dan normaal en moeten reizigers rekening houden met grote drukte, vooral tijdens de spits. De grootscheepse renovatie van het station bereikt volgens ProRail "een belangrijke mijlpaal".
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dichter en performer Babs Gons krijgt de Johannes Vermeerprijs 2026. De jury meldt Babs Gons unaniem te hebben voorgedragen voor de prijs vanwege haar "grensverleggende, multidisciplinaire" werk.
5 uur geleden