Manuëla Kemp in coma teruggevlogen naar Nederland
DEN HAAG (ANP) - Zangeres en presentatrice Manuëla Kemp is met een repatriëringsvlucht vanuit het Portugese Faro maandagavond teruggekeerd in Nederland. Dat bevestigt haar partner Tjerk Lammers na berichtgeving van De Telegraaf.
Kemp, tot 2022 op de radio te horen bij omroep MAX, ligt sinds 7 december in coma na een eenzijdig scooterongeluk in Portugal. Begin januari deelde Lammers dat bij scans is gebleken dat de schade aan de hersenen van de 61-jarige Kemp zo groot is, dat zij binnen afzienbare tijd zou komen te overlijden. Kemp ligt nu in Nederland op de intensive care. "De artsen zullen haar onderzoeken en op basis van hun bevindingen een behandelplan maken", aldus Lammers. "Hoe dat eruit gaat zien, weet ik nu natuurlijk nog niet."
In Portugal werd eerder besloten Kemp over te plaatsen naar medium care, omdat uit scans was gebleken dat voor haar niets meer gedaan kon worden. "Na EEG- en MRI-scans is de schade pas echt duidelijk geworden en dat valt allemaal niet mee. Het deel van de hersenen dat de vitale delen zoals hart en longen aanstuurt, werkt nog wel. Maar het deel dat een mens een mens maakt, en Maan dus Maan, is weg", zei Lammers eerder tegen De Telegraaf.
Na een onwelwording verdween Kemp van de radio bij MAX, daarna ging het weer beter met haar. In de jaren 90 presenteerde ze op televisie onder meer Eigen Huis & Tuin en De Vrienden van Amstel LIVE.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De laatste weken van augustus zijn naar alle waarschijnlijkheid natter dan de eerste weken. Weeronline meldt dat er af en toe buien over het land gaan trekken. Maar het droogteprobleem is niet zomaar opgelost, vreest het weerbureau.
2 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - In een appartementencomplex aan de Koning Willem-Alexanderlaan in het Noord-Brabantse Oosterhout is in de nacht van zaterdag op zondag een brand uitgebroken. Voor zover bekend zijn er geen gewonden. Het gebouw wordt op dit moment ontruimd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onder grote belangstelling is bij het Indisch Monument in Den Haag het einde van de Tweede Wereldoorlog in het Koninkrijk der Nederlanden herdacht tijdens de Nationale Herdenking 15 augustus 1945. Daarbij zijn ook alle slachtoffers herdacht van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting van voormalig Nederlands-Indië.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarlijkse Beach Cleanup Tour hebben vrijwilligers 4175 kilo afval en 79.242 peuken van de Nederlandse stranden langs de Noordzee geraapt. Ruim 2000 vrijwilligers liepen afgelopen twee weken langs de stranden om zwerfafval te rapen, van Schiermonnikoog tot en met Cadzand.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schrijver Peter Andriesse is op 85-jarige leeftijd overleden. Zijn familie meldt dat zaterdag in een overlijdensadvertentie in NRC. Hij overleed al op 1 augustus.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestuurders mogen de A12 bij Den Haag weer op nadat Extinction Rebellion de toegang daartoe had geblokkeerd. Rijkswaterstaat meldt dat de rijbaan richting Utrecht weer is vrijgegeven.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de demonstratie van Extinction Rebellion (XR) op de Utrechtsebaan in Den Haag beëindigd. Activisten werden naar een bus gestuurd. De activisten die niet zelf naar de bus wilden lopen, werden door agenten erheen gedragen, zo is te zien op een livestream van XR.
18 uur geleden