Mannsverk maakt na vier maanden rentree bij winnend Jong Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Sivert Mannsverk heeft na bijna vier maanden zijn rentree gemaakt bij Ajax. De Noorse middenvelder deed een helft mee in het thuisduel van Jong Ajax met De Graafschap (2-0). De Graafschap liet zo na om te profiteren van het puntenverlies van koploper Excelsior bij FC Emmen, een dag eerder (1-1).
Naast Mannsverk, die in augustus een enkelblessure opliep, speelden ook Kristian Hlynsson en Christian Rasmussen de eerste helft mee bij Jong Ajax. Rasmussen maakte in de twaalfde minuut het openingsdoelpunt. In de blessuretijd van de tweede helft zorgde debutant Rayane Bounida voor de tweede treffer.
De Graafschap blijft op de derde plaats staan met 32 punten. Excelsior heeft 37 punten. De Graafschap maakt door de nederlaag geen kans meer op winst van de tweede periodetitel.
Jong PSV verspeelde in de slotfase een voorsprong van 2-1 tegen Roda JC (2-3). FC Eindhoven behaalde een ruime zege bij Jong FC Utrecht: 0-4.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
9 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
9 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
10 uur geleden