Mannencoach Jacobs benoemd tot bondscoach Nederlandse turnsters
BEEKBERGEN (ANP) - De Nederlandse gymnastiekunie KNGU heeft na ruim een jaar eindelijk een nieuwe bondscoach voor de turnsters gevonden. Jeroen Jacobs, die tot nu toe zijn sporen verdiende als mannencoach, volgt de in maart vorig jaar opgestapte Gerben Wiersma op.
Jacobs blijft voorlopig nog wel actief als coördinator van de turners en turnsters die trainen in het Topsportcentrum in Rotterdam, waar hij onder anderen Nederlands meerkampkampioen Jordi Hagenaar traint. Vorig jaar leidde hij Bart Deurloo naar de rekstokfinale bij de Olympische Spelen in Tokio.
Sinds januari werkt Jacobs ook met turnster Eythora Thorsdottir, die in Rotterdam met de mannen traint. Na een maandenlange pauze na de Spelen van Tokio hervond Thorsdottir begin dit jaar in Rotterdam het plezier in het turnen nadat ze van Jacobs de kans had gekregen om uit te vinden wat ze precies wilde.
De Nederlandse turnsters zaten sinds het vertrek van Wiersma, begin vorig jaar, zonder bondscoach. De eerste maanden van dit jaar nam Daniël Knibbeler, de oud-coach van de gestopte Epke Zonderland, op de achtergrond de honneurs waar als waarnemend bondscoach bij de vrouwen. Bij de mannen werd Dirk van Meldert afgelopen maand aangesteld als waarnemend bondscoach. De Belg vervult deze functie tot het eind van dit jaar. Van Meldert volgt Bram van Bokhoven op, die eind vorig jaar opstapte.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
8 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
8 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden