Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mannen nageroepen in Utrechtse campagne tegen straatintimidatie

Mannen nageroepen in Utrechtse campagne tegen straatintimidatie

UTRECHT (ANP) - Niet vrouwen, maar juist mannen worden vrijdag in het centrum van Utrecht nageroepen terwijl ze over straat lopen. Met de actie trapt de gemeente een "schurende campagne" af tegen straatintimidatie, iets waar de helft van de Utrechtse vrouwen en meisjes regelmatig slachtoffer van is.

Met de actie wil de gemeente mannen, die vaak dader zijn van dit gedrag, laten voelen hoe ongemakkelijk en soms zelfs bedreigend straatintimidatie is, aldus burgemeester Sharon Dijksma. Ze onderschrijft dat niet alle mannen vrouwen intimideren op straat, maar dat zij wel "een belangrijke schakel zijn in het tegengaan" van seksueel overschrijdend gedrag.

De actie wordt uitgevoerd bij de Stadhuisbrug in het centrum van de stad, waarbij mannen tussen 15.00 en 17.00 uur vanuit een scherm live nageroepen worden door een vrouw. "Het begint onschuldig, maar wordt steeds vervelender." Met een nagesprek worden mannen bewust gemaakt van de gedragsverandering die nodig is en welke rol zij daarin kunnen spelen, zoals het aanspreken van vrienden op ongewenst gedrag of wat ze als omstander of partner kunnen doen.

De campagne die op de actie volgt start 23 mei in Utrecht en op sociale media. Daarin krijgt ook het belang van het melden van straatintimidatie aandacht, zodat de gemeente inzicht krijgt waar, wat, wanneer, door wie gebeurt. De actie richt zich op vrouwen en meisjes, maar daarnaast is er ook oog voor andere slachtoffergroepen als lhbtiq+ers en mensen die zichtbare een geloof uitdragen.

Meer uit Binnenland

Twee 15-jarige jongens vast voor explosie in Rotterdam-Delfshaven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.

12 minuten geleden
Ministerie experimenteert met Europees alternatief voor WhatsApp

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.

36 minuten geleden
Gelderland werkt toe naar opening kleine kerncentrale rond 2035

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiƫle locaties aanwijzen.

1 uur geleden
Tweede minderjarige opgepakt voor steken jongen van 14 in Breda

BREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.

2 uur geleden
Politie: vluchtauto na schietpartij Schoonhoven richting Lopik

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie zegt beelden te hebben van de auto waarin de vermoedelijke dader van het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker is gevlucht. Het gaat om een Toyota Yaris, die wegreed richting Lopik.

2 uur geleden
Verdachten ontkennen betrokkenheid bij MDMA-dode

UTRECHT (ANP) - Twee mannen die worden verdacht van twee ernstige incidenten met het per ongeluk consumeren van vloeibare MDMA ontkennen iedere betrokkenheid bij de zaak. Bij een van de incidenten dronken twee treinschoonmakers in Utrecht uit flesjes die zij hadden gevonden in een in de trein achtergelaten tas. Een 49-jarige schoonmaker overleed daardoor. De ander belandde op de intensive care en kampt nog steeds met de gevolgen.

2 uur geleden
Jongens aangehouden in gebied extra toezicht om joodse instelling

HEEMSTEDE (ANP) - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee jongens van 14 en 17 jaar aangehouden op de Adriaan Pauwlaan in Heemstede wegens "een verdachte situatie". Ze werden opgemerkt door de politie, die in dat gebied extra toezicht houdt omdat er in de buurt een joodse instelling is.

2 uur geleden