Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mannen mogen op Spelen 2024 voor het eerst synchroonzwemmen

Mannen mogen op Spelen 2024 voor het eerst synchroonzwemmen

LAUSANNE (ANP) - Mannen mogen op de Olympische Spelen van 2024 in Parijs voor het eerst meedoen aan het sychroonzwemmen voor teams. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft daar toestemming voor gegeven. Deelnemende landen mogen in hun team van acht mensen maximaal twee mannen opnemen.

Synchroonzwemmen, tegenwoordig officieel artistiek zwemmen genoemd, maakt sinds 1984 deel uit van het olympische programma. De duetten en teams bestonden tot nu toe alleen uit vrouwen. De mondiale zwembond World Aquatics (voorheen FINA) introduceerde bij de WK van 2015 wel het gemengde duet, waarbij een vrouw en man een combinatie vormen.

Het IOC heeft nu groen licht gegeven om mannen te laten meedoen aan het teamonderdeel op de Spelen. "Het leek een onmogelijke droom", zegt de Amerikaan Bill May, die in 2015 wereldkampioen werd in het gemengde duet. "Dit toont aan dat we allemaal groot moeten durven dromen. Door het doorzettingsvermogen van de mannen en de hulp van zovelen, kunnen alle atleten in onze sport olympische glorie bereiken."

Namens Nederland deden vorig jaar de tweelingzussen Noortje en Bregje de Brouwer mee aan het synchroonzwemmen op de Spelen van Tokio. Zij eindigden als negende bij de duetten.

Meer uit Sport

Sinner begint ATP Finals met zege op Auger-Aliassime

TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.

5 uur geleden
Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

8 uur geleden
Schaatsster Beune hersteld voor 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.

8 uur geleden
Ferrari-baas wil dat F1-coureurs Ferrari racen en minder praten

ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.

10 uur geleden
Amerikaanse tennisser Fritz wint van Musetti op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.

11 uur geleden
Tennisser Alcaraz lost Sinner weer af als mondiale nummer 1

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.

19 uur geleden
Teambaas Mekies prijst 'ongelooflijke prestatie' Verstappen

SÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."

1 dag geleden