Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mannen beschuldigen rapper Diddy van verkrachting en aanranding

Mannen beschuldigen rapper Diddy van verkrachting en aanranding

ALBANY/NEW YORK (ANP) - Opnieuw wordt rapper Sean 'Diddy' Combs beschuldigd van een aantal seksuele vergrijpen. Onder meer het Amerikaanse NBC News meldt donderdag dat de artiest door drie mannen wordt beschuldigd van aanranding en verkrachting. Volgens de aanklachten zou Combs de mannen hebben gedrogeerd en daarna aangevallen terwijl ze buiten bewustzijn waren.

Het gaat om drie civiele rechtszaken die afzonderlijk en anoniem door advocaat Thomas Giuffra zijn ingediend bij het hooggerechtshof in de staat New York. Het betreft incidenten die zouden hebben plaatsgevonden tussen 2019 en 2022. In alle drie de zaken wordt Combs beschuldigd van aanranding en verkrachting.

Een van de mannen beweert dat medewerkers van Combs hem hebben bedreigd zodat hij niet met de kwestie naar buiten zou treden. Een andere geeft aan dat zijn aanranding is gefilmd en dat hij na afloop contant geld zou hebben gekregen. De derde zegt dat Combs en medewerkers van zijn label Bad Boy Records om beurten misbruik van hem hebben gemaakt. Advocaat Giuffra zegt tegen NBC dat Combs in deze kwesties "angstaanjagend consistent" te werk zou zijn gegaan.

De nieuwe aanklachten zijn de laatste in een inmiddels lange reeks aanklachten over seksueel misbruik, mensenhandel en fraude tegen de 55-jarige Combs. De Amerikaan, die vastzit in het Metropolitan Detention Center in New York, gaf eerder al aan dat hij onschuldig is. Het strafproces tegen de rapper gaat waarschijnlijk in mei volgend jaar van start.

Meer uit Buitenland

Macron waarschuwt dat spanningen met VS niet voorbij zijn

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse dreigementen over de handel en de intimidatie vanuit Washington zijn niet voorbij, volgens de Franse president Emmanuel Macron. Hij waarschuwt in interviews in Europese kranten dat Europa lang uitgestelde economische hervormingen moet doorvoeren en de kracht van de EU wereldwijd moet verstevigen. "Het Groenlandmoment" is volgens Macron een wake-upcall geweest om tot actie over te gaan.

31 minuten geleden
Hongkong verdedigt 'terechte' veroordeling mediamagnaat Lai

HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder in Hongkong heeft de veroordeling verdedigd van mediamagnaat Jimmy Lai. Leider John Lee noemde het bewijs tegen Lai volgens de krant South China Morning Post overweldigend. "En hij verdient zeker zijn straf na al het kwaad dat hij heeft aangericht." Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verweet Lai achter anti-Chinese activiteiten te zitten.

1 uur geleden
Partij Japanse premier wint uitzonderlijke tweederdemeerderheid

TOKIO (ANP/AFP) - De officiële verkiezingsresultaten in Japan laten dinsdag zien dat de partij van de Japanse premier Sanae Takaichi inderdaad een tweederdemeerderheid in het parlement heeft weten te bemachtigen. De conservatieve Liberaal-Democratische Partij (LDP) won 315 van de 465 zetels tijdens de parlementsverkiezingen afgelopen weekend.

3 uur geleden
Australische politie staat achter ingrijpen tijdens protest

SYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft dinsdag laten weten dat zij de politieagenten steunt die maandagavond ingrepen tijdens een groot protest in de Australische stad Sydney. Agenten toonden volgens politiecommissaris Mal Lanyon in deelstaat New South Wales "opvallend veel terughoudendheid" en "deden wat ze moesten doen", schrijft de BBC.

3 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt. Op Instagram schrijft Vonn maandagavond dat ze aan haar val een breuk van het tibiaplateau heeft overgehouden. Er zijn meerdere operaties nodig om daarvan te herstellen, meldt Vonn.

4 uur geleden
Trump dreigt opening brug van Canada naar Michigan te blokkeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt de opening van een nieuwe brug tussen Canada en de Verenigde Staten te dwarsbomen. In een bericht op Truth Social schrijft Trump dat hij de brug niet open zal laten gaan "totdat de Verenigde Staten gecompenseerd zijn voor alles wat we Canada gegeven hebben", zonder daarover verder in detail te treden.

4 uur geleden
Ook VK bekritiseert Israël over vergroting controle Westoever

LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.

10 uur geleden