Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mannen beschuldigen rapper Diddy van verkrachting en aanranding

Mannen beschuldigen rapper Diddy van verkrachting en aanranding

ALBANY/NEW YORK (ANP) - Opnieuw wordt rapper Sean 'Diddy' Combs beschuldigd van een aantal seksuele vergrijpen. Onder meer het Amerikaanse NBC News meldt donderdag dat de artiest door drie mannen wordt beschuldigd van aanranding en verkrachting. Volgens de aanklachten zou Combs de mannen hebben gedrogeerd en daarna aangevallen terwijl ze buiten bewustzijn waren.

Het gaat om drie civiele rechtszaken die afzonderlijk en anoniem door advocaat Thomas Giuffra zijn ingediend bij het hooggerechtshof in de staat New York. Het betreft incidenten die zouden hebben plaatsgevonden tussen 2019 en 2022. In alle drie de zaken wordt Combs beschuldigd van aanranding en verkrachting.

Een van de mannen beweert dat medewerkers van Combs hem hebben bedreigd zodat hij niet met de kwestie naar buiten zou treden. Een andere geeft aan dat zijn aanranding is gefilmd en dat hij na afloop contant geld zou hebben gekregen. De derde zegt dat Combs en medewerkers van zijn label Bad Boy Records om beurten misbruik van hem hebben gemaakt. Advocaat Giuffra zegt tegen NBC dat Combs in deze kwesties "angstaanjagend consistent" te werk zou zijn gegaan.

De nieuwe aanklachten zijn de laatste in een inmiddels lange reeks aanklachten over seksueel misbruik, mensenhandel en fraude tegen de 55-jarige Combs. De Amerikaan, die vastzit in het Metropolitan Detention Center in New York, gaf eerder al aan dat hij onschuldig is. Het strafproces tegen de rapper gaat waarschijnlijk in mei volgend jaar van start.

Meer uit Buitenland

CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

1 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

1 uur geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

1 uur geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

1 uur geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

1 uur geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

4 uur geleden
Israël verklaart zuiden van Libanon tot 'gevechtszone'

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.

8 uur geleden