Mannen beschuldigen rapper Diddy van verkrachting en aanranding
ALBANY/NEW YORK (ANP) - Opnieuw wordt rapper Sean 'Diddy' Combs beschuldigd van een aantal seksuele vergrijpen. Onder meer het Amerikaanse NBC News meldt donderdag dat de artiest door drie mannen wordt beschuldigd van aanranding en verkrachting. Volgens de aanklachten zou Combs de mannen hebben gedrogeerd en daarna aangevallen terwijl ze buiten bewustzijn waren.
Het gaat om drie civiele rechtszaken die afzonderlijk en anoniem door advocaat Thomas Giuffra zijn ingediend bij het hooggerechtshof in de staat New York. Het betreft incidenten die zouden hebben plaatsgevonden tussen 2019 en 2022. In alle drie de zaken wordt Combs beschuldigd van aanranding en verkrachting.
Een van de mannen beweert dat medewerkers van Combs hem hebben bedreigd zodat hij niet met de kwestie naar buiten zou treden. Een andere geeft aan dat zijn aanranding is gefilmd en dat hij na afloop contant geld zou hebben gekregen. De derde zegt dat Combs en medewerkers van zijn label Bad Boy Records om beurten misbruik van hem hebben gemaakt. Advocaat Giuffra zegt tegen NBC dat Combs in deze kwesties "angstaanjagend consistent" te werk zou zijn gegaan.
De nieuwe aanklachten zijn de laatste in een inmiddels lange reeks aanklachten over seksueel misbruik, mensenhandel en fraude tegen de 55-jarige Combs. De Amerikaan, die vastzit in het Metropolitan Detention Center in New York, gaf eerder al aan dat hij onschuldig is. Het strafproces tegen de rapper gaat waarschijnlijk in mei volgend jaar van start.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich in een interview met de Financial Times dreigend uitgelaten tegenover de NAVO. Hij zei dat het bondgenootschap een "zware toekomst" wacht als NAVO-landen de Verenigde Staten niet te hulp schieten in Iran. Volgens de Britse zakenkrant eist Trump hulp van NAVO-bondgenoten bij het heropenen van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
8 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
11 uur geleden