Mannen beschuldigen rapper Diddy van verkrachting en aanranding
ALBANY/NEW YORK (ANP) - Opnieuw wordt rapper Sean 'Diddy' Combs beschuldigd van een aantal seksuele vergrijpen. Onder meer het Amerikaanse NBC News meldt donderdag dat de artiest door drie mannen wordt beschuldigd van aanranding en verkrachting. Volgens de aanklachten zou Combs de mannen hebben gedrogeerd en daarna aangevallen terwijl ze buiten bewustzijn waren.
Het gaat om drie civiele rechtszaken die afzonderlijk en anoniem door advocaat Thomas Giuffra zijn ingediend bij het hooggerechtshof in de staat New York. Het betreft incidenten die zouden hebben plaatsgevonden tussen 2019 en 2022. In alle drie de zaken wordt Combs beschuldigd van aanranding en verkrachting.
Een van de mannen beweert dat medewerkers van Combs hem hebben bedreigd zodat hij niet met de kwestie naar buiten zou treden. Een andere geeft aan dat zijn aanranding is gefilmd en dat hij na afloop contant geld zou hebben gekregen. De derde zegt dat Combs en medewerkers van zijn label Bad Boy Records om beurten misbruik van hem hebben gemaakt. Advocaat Giuffra zegt tegen NBC dat Combs in deze kwesties "angstaanjagend consistent" te werk zou zijn gegaan.
De nieuwe aanklachten zijn de laatste in een inmiddels lange reeks aanklachten over seksueel misbruik, mensenhandel en fraude tegen de 55-jarige Combs. De Amerikaan, die vastzit in het Metropolitan Detention Center in New York, gaf eerder al aan dat hij onschuldig is. Het strafproces tegen de rapper gaat waarschijnlijk in mei volgend jaar van start.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
3 uur geledenWISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar heeft woensdag in Brussel ook een ontmoeting met António Costa, de voorzitter van de EU-leiders. Eerder meldde Magyar al dat hij met Commissievoorzitter Ursula von der Leyen zou spreken over de bevroren Europese subsidies voor zijn land.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Er komt geen parlementair onderzoek naar de Britse premier Keir Starmer. In het parlement wist de motie hiervoor geen meerderheid te behalen. Uit het onderzoek had duidelijk moeten worden of de sociaaldemocraat Starmer het Lagerhuis mogelijk bewust of onbewust heeft misleid in de affaire rond de benoeming van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten.
6 uur geleden