Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manifestatie FNV in Olympisch Stadion tegen 'inkomenscrisis'

Manifestatie FNV in Olympisch Stadion tegen 'inkomenscrisis'

AMSTERDAM (ANP) - FNV organiseert zaterdag een landelijke manifestatie in het Olympisch Stadion in Amsterdam om te protesteren tegen "de inkomenscrisis" in Nederland. De vakbond verwacht een opkomst van ongeveer 4000 mensen.

Volgens FNV komen zij in actie voor een "rechtvaardige samenleving en eerlijke oplossingen" voor de geldproblemen van Nederlanders. "FNV eist dat de lonen meestijgen met de prijzen, meer vaste banen, een onmiddellijke verhoging van het minimumloon naar 14 euro per uur en daaraan gekoppeld verhoging van de AOW en uitkeringen", stelt de bond. Ook wil FNV weer "een betaalbare energierekening en eerlijke belastingen op winst en vermogen."

Op het programma zaterdag staan sprekers uit verschillende sectoren die verhalen gaan vertellen over de gevolgen van de inkomenscrisis. "Ook zijn er bijdragen van bondgenoten in onze strijd, zoals van Donald Pols (Milieudefensie) en zijn diverse politici aanwezig", aldus de bond.

FNV-voorzitter Tuur Elzinga sluit de manifestatie af met een bekendmaking over "de inzet van de vakbondsstrijd" het komende jaar. Daarna gaat hij met leden van de bond "ceremonieel het vakbondsvuur ontsteken" om de start van de campagne ‘Nederland verdient beter’ kracht bij te zetten.

Meer uit Financieel

JPMorgan sloot rekening van Trump een maand na Capitoolbestorming

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.

44 minuten geleden
Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

8 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

8 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

11 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

11 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

13 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

13 uur geleden