Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manifestatie FNV in Olympisch Stadion tegen 'inkomenscrisis'

Manifestatie FNV in Olympisch Stadion tegen 'inkomenscrisis'

AMSTERDAM (ANP) - FNV organiseert zaterdag een landelijke manifestatie in het Olympisch Stadion in Amsterdam om te protesteren tegen "de inkomenscrisis" in Nederland. De vakbond verwacht een opkomst van ongeveer 4000 mensen.

Volgens FNV komen zij in actie voor een "rechtvaardige samenleving en eerlijke oplossingen" voor de geldproblemen van Nederlanders. "FNV eist dat de lonen meestijgen met de prijzen, meer vaste banen, een onmiddellijke verhoging van het minimumloon naar 14 euro per uur en daaraan gekoppeld verhoging van de AOW en uitkeringen", stelt de bond. Ook wil FNV weer "een betaalbare energierekening en eerlijke belastingen op winst en vermogen."

Op het programma zaterdag staan sprekers uit verschillende sectoren die verhalen gaan vertellen over de gevolgen van de inkomenscrisis. "Ook zijn er bijdragen van bondgenoten in onze strijd, zoals van Donald Pols (Milieudefensie) en zijn diverse politici aanwezig", aldus de bond.

FNV-voorzitter Tuur Elzinga sluit de manifestatie af met een bekendmaking over "de inzet van de vakbondsstrijd" het komende jaar. Daarna gaat hij met leden van de bond "ceremonieel het vakbondsvuur ontsteken" om de start van de campagne ‘Nederland verdient beter’ kracht bij te zetten.

Meer uit Financieel

ANVR: vakantieboekingen naar VS trekken laatste maanden weer aan

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.

2 minuten geleden
EY verwacht meer Europese beursgangen volgend jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.

18 minuten geleden
Brussel wil snellere vergunningen voor elektriciteitsprojecten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.

38 minuten geleden
TUI boekt meer vakanties tegen hogere prijzen en maakt meer winst

HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.

1 uur geleden
Amazon verdubbelt investering in India in strijd om AI-voorsprong

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.

1 uur geleden
Aegon hard omlaag op Damrak na verhuisplannen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Bloomberg: beursgang SpaceX kan grootste ooit worden

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, zet door met zijn plannen voor een beursgang en zou daarbij een bedrag willen ophalen dat "aanzienlijk" hoger ligt dan 30 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee kan de beursgang van SpaceX de grootste ooit worden.

3 uur geleden