Manier degradatie komt hard aan bij supportersvereniging Vitesse
ARNHEM (ANP) - De manier waarop Vitesse uit de Eredivisie verdwijnt is hard aangekomen bij de supporters van Vitesse. Dat zegt Susanne Wichhart, de voorzitter dan de Supportersvereniging Vitesse. De Arnhemse club kreeg vrijdagmiddag 18 punten in mindering van de licentiecommissie van de KNVB.
"Dit is enorm zuur natuurlijk en wel een klap. Sportief gezien hadden we er natuurlijk echt wel rekening mee gehouden, maar dat het zo gebeurt op een vrijdagmiddag komt wel even binnen. Maar het besef dat we zouden degraderen was er al wel", zei Wichhart telefonisch.
"Als ik de sociale media en groepschats bekijk, dan zie ik een bepaalde strijdbaarheid. Dat mensen vooruitkijken hoe het verder moet met de club. Over een week of drie bestaan we 132 jaar en we moeten er ook voor zorgen dat we die 133 jaar gaan halen. En laten we er dan maar voor zorgen dat we de Eredivisie met opgeheven hoofd verlaten."
'Erg fors'
Nooit eerder kreeg een ploeg in het Nederlandse voetbal 18 punten aftrek. "Ik heb de motivatie nog niet gezien, maar 18 punten is wel heel erg fors. In andere landen zie je straffen van 6 of 8 punten. Maar er zullen wel goede redenen voor zijn."
De supporters werden al iets eerder ingelicht over de straf dan de media.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creƫerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
10 uur geleden