Mané vertelt Liverpool na finale Champions League of hij blijft
LIVERPOOL (ANP) - Blijft hij bij Liverpool of gaat hij weg? Sadio Mané beantwoordt die vraag na de finale van de Champions League, zaterdag in Parijs tegen Real Madrid. De Senegalese aanvaller, die in de belangstelling zou staan van Bayern München, heeft naar eigen zeggen al een besluit genomen.
"De vraag of ik blijf of niet, ga ik na de Champions League-finale beantwoorden", zei Mané tegen Sky Sports. "Wat ik nu wil zeggen, is dat ik volledig gefocust ben op het winnen van de Champions League. Dat is het allerbelangrijkste voor mij en de fans van Liverpool. Dat antwoord geef ik nu. Maar kom na de finale bij me terug en dan geef ik het antwoord dat je wil horen, zeker weten. Het is speciaal." Mané leek daarmee te hinten op een langer verblijf in Liverpool.
De 30-jarige aanvaller speelt sinds 2016 voor de Engelse topclub, na twee jaar bij Southampton. De Senegalees begon zijn carrière in Frankrijk bij FC Metz en speelde daarna in Oostenrijk bij Red Bull Salzburg. Het contract van Mané bij Liverpool loopt volgend jaar af, net als dat van Mohamed Salah en Roberto Firmino.
De aanvaller maakte al 120 doelpunten voor de 'Reds', waarmee hij in 2019 de Champions League won en een jaar later de Engelse titel. Dit seizoen pakte Mané met Liverpool al de League Cup en FA Cup. Hij leidde Senegal ook naar winst van de Afrika Cup én naar het WK, waarop het Nederlands elftal een van de tegenstanders in de groepsfase is.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
7 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
10 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
12 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
14 uur geleden