Manders: competitie afmaken met publiek steeds minder realistisch
HILVERSUM (ANP) - Mattijs Manders ziet de kans steeds kleiner worden dat de Nederlandse voetbalcompetitie met publiek erbij uitgespeeld kan worden. Als gevolg van de coronacrisis ligt de volledige sportwereld stil.
"Het moet nu eigenlijk helemaal niet over voetbal gaan. Maar goed, het streven is om de competitie uit te spelen, we proberen op allerlei manieren om dat mogelijk te maken", zei de directeur van koepelorganisatie Eredivisie CV bij de NOS. "Maar het scenario waarin de competitie met publiek wordt uitgespeeld, wordt steeds minder realistisch."
Het kabinet beslist dinsdag wat er gebeurt met de maatregelen die voor onder meer sportclubs gelden tot en met 6 april. Ook de profvoetballers kunnen nu al ruim twee weken niet trainen. "We laten ons volledig adviseren door het ministerie en het RIVM", aldus Manders. "We krijgen dinsdag te horen waar we staan met het virus: zijn we op de goede weg? Of moeten de maatregelen misschien wel worden verscherpt?"
Drie scenario's
Voetbalbond KNVB heeft drie scenario's: de competitie uitspelen voor 30 juni, de competitie uitspelen tot na 30 juni of de competitie helemaal niet meer uitspelen. Zeker is dat, mocht er al voor 1 juni weer gevoetbald worden, dat zonder publiek gebeurt. "Dit zijn de scenario's waar we nu op koersen", zegt Manders.
De wereldvoetbalbond FIFA bekijkt of het juridisch mogelijk is om competities te laten doorgaan tot na 30 juni, officieel de laatste dag van het seizoen en ook het moment waarop contracten aflopen. Manders voerde donderdag overleg met European Leagues, de vereniging van directeur Jacco Swart waar heel wat Europese competities bij zijn aangesloten.
"Ik heb daar expliciet de vraag gesteld of er leagues zijn die met de gedachten spelen om te stoppen met dit seizoen. Niemand zei 'ja'. Alle landen in Europa, en ook daar buiten, proberen toch allemaal om tot een eerlijke eindstand te komen. De saamhorigheid is enorm, binnen Nederland en ook over de grens. We zitten allemaal in hetzelfde schuitje, we kunnen hier ook niemand de schuld van geven."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
7 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
17 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
19 uur geleden