Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ManCity-coach Guardiola neemt topscorer Haaland in bescherming

ManCity-coach Guardiola neemt topscorer Haaland in bescherming

MANCHESTER (ANP) - Manchester City-trainer Pep Guardiola heeft Erling Haaland in bescherming genomen na een minder productieve periode van de topscorer van de Premier League. "Het is onze schuld en niet die van Erling, want hij is al het hele seizoen indrukwekkend", verklaarde de coach.

Haaland heeft maar liefst 26 treffers in 23 competitiewedstrijden gemaakt, negen doelpunten meer dan nummer 2 Harry Kane van Tottenham Hotspur. De laatste wedstrijden gaat het scoren de 22-jarige Noor echter minder makkelijk af. Hij bleef afgelopen week droog staan tegen RB Leipzig (1-1) en Nottingham Forest (1-1) en maakte in totaal slechts één doelpunt in de laatste vier competitieduels.

Haaland zou in de ogen van sommige criticasters te weinig bij het spel betrokken zijn. Een suggestie die Guardiola van de hand wees. "Het draait niet om statistieken. Ik heb geen statistieken nodig om te weten hoe het gaat. Een seconde na het laatste fluitsignaal weet ik al of hij betrokken was of niet en wie meer had moeten doen", zei de coach een dag voor het competitieduel met Bournemouth.

Guardiola over spitsenpositie

"De spitspositie is de moeilijkste die er is in het voetbal, want de tegenstander heeft altijd twee spelers die op hem gefocust zijn. En bij Erling zijn het er meer. Dat is niet makkelijk. Ik zou wel eens willen zien hoe vaak spitsen als Sergio Agüero en Gabriel Jesus de bal beroerden toen ze hier nog speelden. Het hebben van de bal is niet belangrijk als spits."

Manchester City staat op de tweede plaats in de Premier League, 2 punten achter koploper Arsenal. De Londenaren hebben bovendien een wedstrijd minder gespeeld.

Meer uit Voetbal

Depay nog afwezig bij gelijkspel Corinthians in Copa Libertadores

MONTEVIDEO (ANP) - Memphis Depay wacht nog altijd op zijn rentree bij Corinthians. De geblesseerde topscorer aller tijden van Oranje ontbrak vrijdag in de selectie van zijn Braziliaanse club tijdens het 1-1-gelijkspel bij het Uruguayaanse Peñarol in de Copa Libertadores.

1 uur geleden
FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

11 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

11 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

12 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

12 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

13 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

15 uur geleden