ManCity-coach Guardiola neemt topscorer Haaland in bescherming
MANCHESTER (ANP) - Manchester City-trainer Pep Guardiola heeft Erling Haaland in bescherming genomen na een minder productieve periode van de topscorer van de Premier League. "Het is onze schuld en niet die van Erling, want hij is al het hele seizoen indrukwekkend", verklaarde de coach.
Haaland heeft maar liefst 26 treffers in 23 competitiewedstrijden gemaakt, negen doelpunten meer dan nummer 2 Harry Kane van Tottenham Hotspur. De laatste wedstrijden gaat het scoren de 22-jarige Noor echter minder makkelijk af. Hij bleef afgelopen week droog staan tegen RB Leipzig (1-1) en Nottingham Forest (1-1) en maakte in totaal slechts één doelpunt in de laatste vier competitieduels.
Haaland zou in de ogen van sommige criticasters te weinig bij het spel betrokken zijn. Een suggestie die Guardiola van de hand wees. "Het draait niet om statistieken. Ik heb geen statistieken nodig om te weten hoe het gaat. Een seconde na het laatste fluitsignaal weet ik al of hij betrokken was of niet en wie meer had moeten doen", zei de coach een dag voor het competitieduel met Bournemouth.
Guardiola over spitsenpositie
"De spitspositie is de moeilijkste die er is in het voetbal, want de tegenstander heeft altijd twee spelers die op hem gefocust zijn. En bij Erling zijn het er meer. Dat is niet makkelijk. Ik zou wel eens willen zien hoe vaak spitsen als Sergio Agüero en Gabriel Jesus de bal beroerden toen ze hier nog speelden. Het hebben van de bal is niet belangrijk als spits."
Manchester City staat op de tweede plaats in de Premier League, 2 punten achter koploper Arsenal. De Londenaren hebben bovendien een wedstrijd minder gespeeld.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
8 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
10 uur geleden