Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

ManCity-coach Guardiola neemt topscorer Haaland in bescherming

ManCity-coach Guardiola neemt topscorer Haaland in bescherming

MANCHESTER (ANP) - Manchester City-trainer Pep Guardiola heeft Erling Haaland in bescherming genomen na een minder productieve periode van de topscorer van de Premier League. "Het is onze schuld en niet die van Erling, want hij is al het hele seizoen indrukwekkend", verklaarde de coach.

Haaland heeft maar liefst 26 treffers in 23 competitiewedstrijden gemaakt, negen doelpunten meer dan nummer 2 Harry Kane van Tottenham Hotspur. De laatste wedstrijden gaat het scoren de 22-jarige Noor echter minder makkelijk af. Hij bleef afgelopen week droog staan tegen RB Leipzig (1-1) en Nottingham Forest (1-1) en maakte in totaal slechts één doelpunt in de laatste vier competitieduels.

Haaland zou in de ogen van sommige criticasters te weinig bij het spel betrokken zijn. Een suggestie die Guardiola van de hand wees. "Het draait niet om statistieken. Ik heb geen statistieken nodig om te weten hoe het gaat. Een seconde na het laatste fluitsignaal weet ik al of hij betrokken was of niet en wie meer had moeten doen", zei de coach een dag voor het competitieduel met Bournemouth.

Guardiola over spitsenpositie

"De spitspositie is de moeilijkste die er is in het voetbal, want de tegenstander heeft altijd twee spelers die op hem gefocust zijn. En bij Erling zijn het er meer. Dat is niet makkelijk. Ik zou wel eens willen zien hoe vaak spitsen als Sergio Agüero en Gabriel Jesus de bal beroerden toen ze hier nog speelden. Het hebben van de bal is niet belangrijk als spits."

Manchester City staat op de tweede plaats in de Premier League, 2 punten achter koploper Arsenal. De Londenaren hebben bovendien een wedstrijd minder gespeeld.

Meer uit Voetbal

Godts respecteert de keuze van Belgische bondscoach volledig

AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.

19 minuten geleden
Trainer Slot voelt geen extra druk na nederlaag van Liverpool

BIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."

51 minuten geleden
Liverpool zakt na nederlaag bij Aston Villa naar vijfde plaats

BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.

10 uur geleden
Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

13 uur geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

14 uur geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

14 uur geleden
Middlesbrough eist uitsluiting Southampton na spionage

MIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.

15 uur geleden