Mancini selecteert alsnog vijf spelers Inter voor Nations League
ROME (ANP) - Bondscoach Roberto Mancini heeft vijf spelers van Internazionale opgenomen in zijn definitieve selectie voor het finaletoernooi van de Nations League. Alessandro Bastoni, Nicolo Barella, Matteo Darmian, Federico Dimarco en Francesco Acerbi ontbraken in de voorlopige groep van 26 man, maar maken nu wel deel uit van de groep. Het vijftal meldt zich pas later bij de groep omdat Inter zaterdag in Istanbul de finale van de Champions League tegen Manchester City speelt.
Manuel Locatelli en Federico Gatti (Juventus), Federico Baschirotto (Lecce), Alessandro Florenzi (AC Milan), Mattia Zaccagni (Lazio) en Alessandro Buongiorno (Torino) zaten wel in de voorlopige selectie maar niet in de definitieve. Domenico Berardi en Matteo Pessina (Monza) zijn er wegens blessures ook niet bij, net als Giorgio Scalvini (Atalanta) en Sandro Tonali (AC Milan). Zij werken met de Italiaanse beloften het EK in Georgië en Roemenië af.
Mattia Zaccagni en Ciro Immobile (Lazio) en Nicolo Zaniolo (Galatasaray) zijn na enkele maanden afwezigheid weer geselecteerd door Mancini.
Italië speelt donderdag 15 juni in Enschede tegen Spanje in de halve finale van de Nations League. Een dag eerder staan Nederland en Kroatië tegenover elkaar in Rotterdam.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.
4 minuten geledenGUADALAJARA (ANP/AFP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje baalde na de zege op Uruguay in de laatste groepswedstrijd van het WK voetbal van de blessures bij zijn spelers Nico Williams en Yéremy Pino. De Europees kampioen versloeg Uruguay met 1-0 in Guadalajara en plaatste zich als groepswinnaar voor de volgende ronde.
6 minuten geledenSEATTLE (ANP) - De Iraanse internationals halen na afloop van de laatste groepswedstrijd tussen Iran en Egypte hard uit naar de wijze waarop ze worden behandeld tijdens het WK. "Het WK is een ramp voor ons", zei Mehdi Taremi in het Seattle Stadium na het 1-1-gelijkspel tegen Egypte. "Het gaat om zaken buiten het voetbal. Zoals wij worden behandeld, kunnen we niet optimaal presteren. En dat is niet goed. Want ook wij leven onze droom."
39 minuten geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Bondscoach Rudi Garcia van België heeft na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland uitgehaald naar de eerdere kritiek op zijn belangrijkste spelers. "Als je als land over zulke spelers beschikt, moedig hen dan aan", zei hij op de persconferentie. "Ze hebben de voorbije dagen veel kritiek gekregen, wat ik onterecht vind. Ze werden behandeld als 'has beens', vandaag hebben ze op het veld laten zien waartoe ze in staat zijn."
41 minuten geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Doelman Thibaut Courtois kon zien hoe België zich in Vancouver bevrijdde door de treffer van Leandro Trossard, die de 5-1-zege op het WK voetbal inleidde tegen Nieuw-Zeeland. "Bij die eerste goal bevrijden we ons en daarna loopt het als een ketchupfles en vallen ze opeens allemaal", zei hij tegen Sporza.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal weten dat er vanaf nu op het wereldkampioenschap voetbal meer gevraagd wordt dan in de groepsfase. Oranje bleef tegen Japan, Zweden en Tunesië ongeslagen en scoorde liefst tien keer. Dat lukte op dit WK tot dusverre alleen Duitsland. Doelman Bart Verbruggen werd daarentegen ook vier keer gepasseerd en het Nederlands elftal gaf daarnaast ook nog de nodige grote kansen weg.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP) - België heeft zich op het wereldkampioenschap voetbal alsnog als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde. Het elftal van bondscoach Rudi Garcia was in Vancouver veel te sterk voor Nieuw-Zeeland: 5-1.
3 uur geleden