Mancini ondanks uitschakeling voor WK door als bondscoach Italië
ROME (ANP) - Roberto Mancini gaat ondanks het missen van het WK voetbal in Qatar door als bondscoach van Italië. Dat valt op te maken uit de uitlatingen van Mancini op de persconferentie voor de oefeninterland tegen Turkije, dinsdag in Konya. "Ik heb de afgelopen dagen gesproken met bondsvoorzitter Gabriele Gravina, we zitten behoorlijk op één lijn. We praten de komende dagen verder over wat we kunnen verbeteren voor de toekomst", aldus Mancini.
Italië veroverde vorig jaar de Europese titel, maar ontbreekt eind dit jaar op het WK. De ploeg van Mancini legde het in de halve finales van de play-offs om een WK-ticket af tegen Noord-Macedonië, dat donderdag in Palermo met 1-0 won. Mancini sprak over "de grootste teleurstelling" uit zijn carrière en suggereerde dat hij mogelijk zou vertrekken.
"De teleurstelling is te groot om nu over mijn toekomst te praten", zei de 57-jarige Italiaan direct na de uitschakeling. "Ik wil daar nu niet aan denken. Als in het voetbal dingen fout gaan, dan is het de schuld van de coach. Ik ben hier dus verantwoordelijk voor."
Vorig jaar verlengde de oud-topvoetballer zijn contract tot het WK 2026. Gravina liet direct na de nederlaag tegen Noord-Macedonië al weten door te willen met Mancini.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
9 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
9 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
10 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
18 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden