Mancini ondanks uitschakeling voor WK door als bondscoach Italië
ROME (ANP) - Roberto Mancini gaat ondanks het missen van het WK voetbal in Qatar door als bondscoach van Italië. Dat valt op te maken uit de uitlatingen van Mancini op de persconferentie voor de oefeninterland tegen Turkije, dinsdag in Konya. "Ik heb de afgelopen dagen gesproken met bondsvoorzitter Gabriele Gravina, we zitten behoorlijk op één lijn. We praten de komende dagen verder over wat we kunnen verbeteren voor de toekomst", aldus Mancini.
Italië veroverde vorig jaar de Europese titel, maar ontbreekt eind dit jaar op het WK. De ploeg van Mancini legde het in de halve finales van de play-offs om een WK-ticket af tegen Noord-Macedonië, dat donderdag in Palermo met 1-0 won. Mancini sprak over "de grootste teleurstelling" uit zijn carrière en suggereerde dat hij mogelijk zou vertrekken.
"De teleurstelling is te groot om nu over mijn toekomst te praten", zei de 57-jarige Italiaan direct na de uitschakeling. "Ik wil daar nu niet aan denken. Als in het voetbal dingen fout gaan, dan is het de schuld van de coach. Ik ben hier dus verantwoordelijk voor."
Vorig jaar verlengde de oud-topvoetballer zijn contract tot het WK 2026. Gravina liet direct na de nederlaag tegen Noord-Macedonië al weten door te willen met Mancini.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Oranje-international Caitlin Dijkstra maakt na haar transfervrije vertrek bij VfL Wolfsburg de overstap naar Tottenham Hotspur. Bij de nummer 5 van afgelopen seizoen in Engeland heeft de 27-jarige verdedigster een contract getekend voor "de lange termijn".
19 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys vertrekt voortijdig bij het gedegradeerde FC Volendam. Dat zijn de 41-jarige coach en de club "in goed overleg" overeengekomen. Kruys had nog een contract voor twee seizoenen.
22 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense doelman Kasper Schmeichel beëindigt noodgedwongen zijn carrière. De 39-jarige voormalig keeper van Leicester City liep in februari bij zijn club Celtic een schouderblessure op en kan daar volgens medische experts niet meer voldoende van herstellen.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Assistent-trainer Said Bakkati vervangt volgend seizoen Etiënne Reijnen in de technische staf van hoofdcoach Robin van Persie bij Feyenoord. Bakkati (44) werkte eerder al in 2019 en 2020 in De Kuip onder trainers Jaap Stam en Dick Advocaat. Hij komt over van Sparta Rotterdam. Ook is Bakkati nog assistent bij Jong Oranje, waar hij in oktober mee stopt.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalstadions in de Eredivisie zaten afgelopen seizoen voller dan ze in jaren hebben gezeten. Per duel zaten gemiddeld een kleine 20.000 mensen op de tribunes. Daarmee kwam de bezettingsgraad op 95 procent, de hoogste in de afgelopen vijftien jaar. Dat meldt voetbalbond KNVB in een terugblik op het seizoen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.
13 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.
14 uur geleden