Mancini nieuwe bondscoach van voetballers Saudi-Arabië
RIYAD (ANP) - Roberto Mancini is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Saudi-Arabië. Hij tekent maandag een vierjarig contract en debuteert op 8 september tijdens een duel met Costa Rica. Dat meldt het Italiaanse persbureau Ansa.
De 58-jarige Mancini nam afgelopen maand afscheid van de Italiaanse nationale ploeg, die hij naar de Europese titel leidde. Hij voelde zich naar eigen zeggen onvoldoende gesteund door de leiding van de Italiaanse voetbalbond. Met Mancini op de bank wist Italië zich niet te plaatsen voor het WK in Qatar. Italië heeft inmiddels Luciano Spalletti als bondscoach aangesteld. Hij werd afgelopen seizoen kampioen met Napoli. Mancini is bij Saudi-Arabië de opvolger van de Fransman Hervé Renard, die in maart afscheid nam. Hij zou 25 miljoen euro per jaar gaan verdienen.
Clubs uit Saudi-Arabië slagen er de laatste tijd in om veel topvoetballers uit Europa aan te trekken. De verwachting is dat het land zich in de nabije toekomst kandidaat gaat stellen voor de organisatie van een WK voetbal.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
52 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft algemeen directeur Rob Toussaint weggestuurd. Dat besluit is genomen na de degradatie van de club naar de eerste divisie.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Gernot Trauner is niet opgeroepen voor de Oostenrijkse selectie voor het wereldkampioenschap voetbal. De centrale verdediger van Feyenoord keerde in april na bijna een jaar terug na een zware blessure aan zijn achillespees. Wel staat Trauner nog op een lijst van zestien door bondscoach Ralf Rangnick aangewezen reserves. De Feyenoorder was van de partij op het EK in 2024 toen Oostenrijk Nederland versloeg in de groepsfase.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Kroatië reist met PSV-aanvaller Ivan Perisic en Ajax-verdediger Josip Sutalo af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De verliezend finalist van het WK van 2018 treft in de groepsfase Engeland, Panama en Ghana.
3 uur geledenPRAIA (ANP) - Kaapverdië reist af naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met zes in Nederland geboren spelers. De Afrikaanse eilandengroep debuteert op het WK in een groep met Spanje, Uruguay en Saudi-Arabië.
3 uur geleden