Mancini nieuwe bondscoach van voetballers Saudi-Arabië
RIYAD (ANP) - Roberto Mancini is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Saudi-Arabië. Hij tekent maandag een vierjarig contract en debuteert op 8 september tijdens een duel met Costa Rica. Dat meldt het Italiaanse persbureau Ansa.
De 58-jarige Mancini nam afgelopen maand afscheid van de Italiaanse nationale ploeg, die hij naar de Europese titel leidde. Hij voelde zich naar eigen zeggen onvoldoende gesteund door de leiding van de Italiaanse voetbalbond. Met Mancini op de bank wist Italië zich niet te plaatsen voor het WK in Qatar. Italië heeft inmiddels Luciano Spalletti als bondscoach aangesteld. Hij werd afgelopen seizoen kampioen met Napoli. Mancini is bij Saudi-Arabië de opvolger van de Fransman Hervé Renard, die in maart afscheid nam. Hij zou 25 miljoen euro per jaar gaan verdienen.
Clubs uit Saudi-Arabië slagen er de laatste tijd in om veel topvoetballers uit Europa aan te trekken. De verwachting is dat het land zich in de nabije toekomst kandidaat gaat stellen voor de organisatie van een WK voetbal.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
3 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
5 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
5 uur geleden