Mancini na gewonnen EK-finale: de ploeg was fantastisch
LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Roberto Mancini was vol lof over het Italiaanse elftal na het behalen van de Europese titel. Zijn ploeg won zondag van Engeland na strafschoppen.
"De jongens waren fantastisch", zei een emotionele Mancini na afloop tegen de camera van de Italiaanse zender RAI. Mancini erkende dat zijn ploeg niet goed begon. "Nadat Engeland zo vroeg in de wedstrijd had gescoord, hadden we het even heel moeilijk. Maar daarna namen we het initiatief over en speelde iedereen geweldig. Deze overwinning is zo belangrijk voor iedereen. We gaan deze titel absoluut vieren."
Aanvoerder Giorgio Chiellini vond dat zijn ploeg de titel verdiende. "Iedereen voelde dat er iets bijzonders ging gebeuren", zei Chiellini. "Dit is ongelooflijk. We kwamen snel achter, maar hebben de wedstrijd daarna gedomineerd. Deze titel is voor alle Italianen, zij verdienen dit."
De Italianen worden maandag ontvangen door de Italiaanse premier Mario Draghi. In een verklaring bedankt hij de ploeg voor het succes.
Meer uit Voetbal
ORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.
53 minuten geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."
1 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - De Tsjechische politie heeft in een grootschalig onderzoek naar matchfixing en illegaal gokken in het voetbal tientallen mensen aangehouden. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Praag. Op meerdere locaties in Tsjechië werden huiszoekingen verricht.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een voltallige selectie begonnen aan de eerste training voor de oefeninterlands tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
6 uur geleden