Mancini na gewonnen EK-finale: de ploeg was fantastisch
LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Roberto Mancini was vol lof over het Italiaanse elftal na het behalen van de Europese titel. Zijn ploeg won zondag van Engeland na strafschoppen.
"De jongens waren fantastisch", zei een emotionele Mancini na afloop tegen de camera van de Italiaanse zender RAI. Mancini erkende dat zijn ploeg niet goed begon. "Nadat Engeland zo vroeg in de wedstrijd had gescoord, hadden we het even heel moeilijk. Maar daarna namen we het initiatief over en speelde iedereen geweldig. Deze overwinning is zo belangrijk voor iedereen. We gaan deze titel absoluut vieren."
Aanvoerder Giorgio Chiellini vond dat zijn ploeg de titel verdiende. "Iedereen voelde dat er iets bijzonders ging gebeuren", zei Chiellini. "Dit is ongelooflijk. We kwamen snel achter, maar hebben de wedstrijd daarna gedomineerd. Deze titel is voor alle Italianen, zij verdienen dit."
De Italianen worden maandag ontvangen door de Italiaanse premier Mario Draghi. In een verklaring bedankt hij de ploeg voor het succes.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP) - Coach Mikel Arteta was diep teleurgesteld na de blamage van Arsenal bij Southampton. De koploper van de Premier League werd in de kwartfinales van de FA Cup uitgeschakeld door Southampton, dat uitkomt op het tweede niveau.
54 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft meteen gescoord in het gloednieuwe stadion van Inter Miami. Hij zorgde bij de openingswedstrijd in het Nu Stadium met een kopbal voor de 1-1 tegen Austin FC.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
10 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
11 uur geleden