Mancini na gewonnen EK-finale: de ploeg was fantastisch
LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Roberto Mancini was vol lof over het Italiaanse elftal na het behalen van de Europese titel. Zijn ploeg won zondag van Engeland na strafschoppen.
"De jongens waren fantastisch", zei een emotionele Mancini na afloop tegen de camera van de Italiaanse zender RAI. Mancini erkende dat zijn ploeg niet goed begon. "Nadat Engeland zo vroeg in de wedstrijd had gescoord, hadden we het even heel moeilijk. Maar daarna namen we het initiatief over en speelde iedereen geweldig. Deze overwinning is zo belangrijk voor iedereen. We gaan deze titel absoluut vieren."
Aanvoerder Giorgio Chiellini vond dat zijn ploeg de titel verdiende. "Iedereen voelde dat er iets bijzonders ging gebeuren", zei Chiellini. "Dit is ongelooflijk. We kwamen snel achter, maar hebben de wedstrijd daarna gedomineerd. Deze titel is voor alle Italianen, zij verdienen dit."
De Italianen worden maandag ontvangen door de Italiaanse premier Mario Draghi. In een verklaring bedankt hij de ploeg voor het succes.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
1 dag geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
1 dag geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
1 dag geleden