Mancini na gewonnen EK-finale: de ploeg was fantastisch
LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Roberto Mancini was vol lof over het Italiaanse elftal na het behalen van de Europese titel. Zijn ploeg won zondag van Engeland na strafschoppen.
"De jongens waren fantastisch", zei een emotionele Mancini na afloop tegen de camera van de Italiaanse zender RAI. Mancini erkende dat zijn ploeg niet goed begon. "Nadat Engeland zo vroeg in de wedstrijd had gescoord, hadden we het even heel moeilijk. Maar daarna namen we het initiatief over en speelde iedereen geweldig. Deze overwinning is zo belangrijk voor iedereen. We gaan deze titel absoluut vieren."
Aanvoerder Giorgio Chiellini vond dat zijn ploeg de titel verdiende. "Iedereen voelde dat er iets bijzonders ging gebeuren", zei Chiellini. "Dit is ongelooflijk. We kwamen snel achter, maar hebben de wedstrijd daarna gedomineerd. Deze titel is voor alle Italianen, zij verdienen dit."
De Italianen worden maandag ontvangen door de Italiaanse premier Mario Draghi. In een verklaring bedankt hij de ploeg voor het succes.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
6 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
7 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
10 uur geleden