Mancini na gewonnen EK-finale: de ploeg was fantastisch
LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Roberto Mancini was vol lof over het Italiaanse elftal na het behalen van de Europese titel. Zijn ploeg won zondag van Engeland na strafschoppen.
"De jongens waren fantastisch", zei een emotionele Mancini na afloop tegen de camera van de Italiaanse zender RAI. Mancini erkende dat zijn ploeg niet goed begon. "Nadat Engeland zo vroeg in de wedstrijd had gescoord, hadden we het even heel moeilijk. Maar daarna namen we het initiatief over en speelde iedereen geweldig. Deze overwinning is zo belangrijk voor iedereen. We gaan deze titel absoluut vieren."
Aanvoerder Giorgio Chiellini vond dat zijn ploeg de titel verdiende. "Iedereen voelde dat er iets bijzonders ging gebeuren", zei Chiellini. "Dit is ongelooflijk. We kwamen snel achter, maar hebben de wedstrijd daarna gedomineerd. Deze titel is voor alle Italianen, zij verdienen dit."
De Italianen worden maandag ontvangen door de Italiaanse premier Mario Draghi. In een verklaring bedankt hij de ploeg voor het succes.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
7 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 dag geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
1 dag geleden