Mancini gaat tegen Oranje rouleren bij Italië
ROME (ANP) - De Italiaanse bondscoach Roberto Mancini gaat enkele wijzigingen doorvoeren in zijn elftal voor de tweede wedstrijd in de Nations League, maandag tegen het Nederlands elftal. De 'Azzurri' begonnen het landentoernooi met een gelijkspel in Florence tegen Bosnië en Herzegovina (1-1).
"We zullen in hetzelfde systeem spelen, maar ik ga wel wat wijzigingen doorvoeren in het elftal", zei Mancini. "Niet alle spelers kunnen twee wedstrijden achter elkaar spelen." Italië kwam na bijna een uur spelen op achterstand via Edin Dzeko, de Bosnische spits van AS Roma. Stefano Sensi voorkwam een nederlaag van Italië, dat vorig jaar alle interlands had gewonnen. "Die zegereeks zou vroeg of laat een keer eindigen, dat wisten we. Gelukkig hebben we nog een punt en werd het geen nederlaag", aldus Mancini. "De jongens waren vermoeid, dat speelde wel een rol. We kunnen over een paar dagen niet weer met hetzelfde elftal spelen."
Giorgio Chiellini heeft in de Johan Cruijff ArenA in ieder geval wel een basisplaats. Het was de bedoeling dat de 36-jarige verdediger van Juventus tegen Bosnië zou spelen, maar door een communicatiefoutje binnen de technische staf zat Chiellini op de bank. Francesco Acerbi speelde op zijn plek, centraal achterin naast aanvoerder Leonardo Bonucci.
Basisplaats
Voor Ciro Immobile lonkt ook een basisplaats tegen Oranje. De spits van Lazio, topscorer van Europa met 36 goals, fungeerde tegen Bosnië als invaller. "We gaan naar Amsterdam om daar te winnen, dat is altijd ons doel", aldus Mancini. Oranje versloeg Polen vrijdag met 1-0.
De UEFA heeft de Duitser Felix Brych als scheidsrechter aangesteld voor het duel tussen Nederland en Italië in de lege Johan Cruijff ArenA.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
4 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
5 uur geleden