Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Manchester United zet opmars voort op afwachtend Wall Street

Manchester United zet opmars voort op afwachtend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Manchester United zette woensdag de opmars voort op Wall Street. De beursgenoteerde voetbalclub bevestigde dat de Amerikaanse eigenaren, de familie Glazer, met financiële adviseurs kijken naar een mogelijke verkoop van de Britse club, waar Erik ten Hag momenteel trainer is. Het aandeel won 15 procent, waar de club een dag eerder ook al 15 procent aan beurswaarde won door geruchten over een mogelijk afscheid van de Amerikaanse geldschieters.

Of de voetbalclub daadwerkelijk wordt verkocht is echter nog onzeker. Manchester United benadrukte alle opties open te houden. Een gedeeltelijke verkoop van het belang van de familie Glazer aan nieuwe investeerders behoort ook tot de mogelijkheden. Ook wordt gekeken naar nieuwe investeringen in de herontwikkeling van het stadion en de infrastructuur.

Beleggers begonnen verder terughoudend aan de laatste volle handelsdag van de week in New York. Donderdag zijn de Amerikaanse beurzen gesloten vanwege Thanksgiving Day en op vrijdag wordt er een halve dag gehandeld. Daarnaast wordt vooral uitgekeken naar de notulen van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank, die later op de dag verschijnen. De aantekeningen bevatten mogelijk aanwijzingen over de omvang van toekomstige rentestappen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 34.170 punten. De brede S&P 500 steeg ook 0,2 procent tot 4012 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,4 procent tot 11.214 punten.

Apple won 0,2 procent. Bij de grote iPhone-fabriek in de Chinese stad Zhenzhou zijn protesten uitgebroken onder de werknemers over de strenge coronamaatregelen, die bijna een maand geleden werden ingevoerd, en over onbetaalde lonen. De fabriek is eigendom van het Taiwanese Foxconn, dat de iPhone en andere apparaten van het Amerikaanse techbedrijf maakt.

HP steeg 1,5 procent. De computermaker gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Dat is het gevolg van een dalende vraag naar computers, waardoor HP de omzet in het afgelopen kwartaal zag dalen.

Nordstrom kelderde bijna 8 procent. De Amerikaanse keten van luxe warenhuizen zag de verkopen in de afgelopen maanden vertragen en verlaagde de winstverwachting voor het hele jaar. Deere klom dik 5 procent na resultaten van de fabrikant van landbouwmachines.

De euro was 1,0333 dollar waard, tegen 1,0267 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,5 procent minder op 78,13 dollar. Brentolie werd 3,6 procent goedkoper op 85,29 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Fonds van miljardair Ackman wil Universal Music overnemen

NEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.

18 minuten geleden
Winst Samsung schiet omhoog door vraag naar geheugenchips

SEOUL (ANP) - Samsung heeft in het afgelopen kwartaal fors geprofiteerd van de grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen. De operationele winst was ruim acht keer zo hoog als in dezelfde periode vorig jaar, meldde het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern bij zijn voorlopige kwartaalcijfers.

30 minuten geleden
ONE-Dyas schaalt gaswinning uit veld in Noordzee op

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.

5 uur geleden
Wall Street verder omhoog door hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.

10 uur geleden
Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

12 uur geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

15 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

16 uur geleden