Manchester United wint vooral door Rashford ruim van Leipzig
MANCHESTER (ANP) - Met Donny van de Beek als basisspeler heeft Manchester United in de groepsfase van de Champions League het Duitse RB Leipzig verslagen. Op Old Trafford werd het 5-0 voor de Engelsen, waarbij invaller Marcus Rashford drie keer scoorde. United won vorige week al verrassend de uitwedstrijd bij Paris Saint-Germain, vorig seizoen nog finalist in het toernooi.
De Engelsen kwamen na iets meer dan twintig minuten op voorsprong dankzij Mason Greenwood. De tiener scoorde op aangeven van Paul Pogba. Marcus Rashford, die na ruim een uur in het veld was gekomen, maakte de 2-0 na een fraaie pass van Bruno Fernandes. De Engels international knalde ook nog de 3-0 binnen. Uit een strafschop maakte Anthony Martial er 4-0 van. Daarna was het weer de beurt aan Rashford voor de 5-0.
Trainer Ole Gunnar Solskjær had zijn elftal vergeleken met het duel in de Premier League met Chelsea (0-0) op vijf plaatsen gewijzigd. Naast Van de Beek waren ook Mason Greenwood, Paul Pogba en Nemanja Matić nieuw. Datzelfde gold voor Martial, die zaterdag wegens een schorsing ontbrak.
Van de Beek werd zo'n twintig minuten voor tijd gewisseld. Timothy Fosu-Mensah bleef op de bank. Edinson Cavani, afkomstig van Paris Saint-Germain, kwam nog even in het elftal bij Manchester. Justin Kluivert viel een kwartier voor tijd in bij Leipzig.
In deze groep herstelde Paris Saint-Germain zich van de nederlaag van vorige week tegen Manchester United door te winnen van Istanbul Başakşehir (0-2).
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
6 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
15 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
16 uur geleden