Manchester United wint vooral door Rashford ruim van Leipzig
MANCHESTER (ANP) - Met Donny van de Beek als basisspeler heeft Manchester United in de groepsfase van de Champions League het Duitse RB Leipzig verslagen. Op Old Trafford werd het 5-0 voor de Engelsen, waarbij invaller Marcus Rashford drie keer scoorde. United won vorige week al verrassend de uitwedstrijd bij Paris Saint-Germain, vorig seizoen nog finalist in het toernooi.
De Engelsen kwamen na iets meer dan twintig minuten op voorsprong dankzij Mason Greenwood. De tiener scoorde op aangeven van Paul Pogba. Marcus Rashford, die na ruim een uur in het veld was gekomen, maakte de 2-0 na een fraaie pass van Bruno Fernandes. De Engels international knalde ook nog de 3-0 binnen. Uit een strafschop maakte Anthony Martial er 4-0 van. Daarna was het weer de beurt aan Rashford voor de 5-0.
Trainer Ole Gunnar Solskjær had zijn elftal vergeleken met het duel in de Premier League met Chelsea (0-0) op vijf plaatsen gewijzigd. Naast Van de Beek waren ook Mason Greenwood, Paul Pogba en Nemanja Matić nieuw. Datzelfde gold voor Martial, die zaterdag wegens een schorsing ontbrak.
Van de Beek werd zo'n twintig minuten voor tijd gewisseld. Timothy Fosu-Mensah bleef op de bank. Edinson Cavani, afkomstig van Paris Saint-Germain, kwam nog even in het elftal bij Manchester. Justin Kluivert viel een kwartier voor tijd in bij Leipzig.
In deze groep herstelde Paris Saint-Germain zich van de nederlaag van vorige week tegen Manchester United door te winnen van Istanbul Başakşehir (0-2).
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
6 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
6 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden