Manchester United wint met scorende Zirkzee
MANCHESTER (ANP) - Na de overwinning op het Noorse FK Bodø/Glimt in de Europa League heeft Rúben Amorim nu ook zijn eerste Premier League-overwinning als trainer van Manchester United op zak. De Portugees zag zijn ploeg met 4-0 winnen van Everton, mede dankzij twee doelpunten van Joshua Zirkzee.
Amorim is de opvolger van de ontslagen Erik ten Hag. Hij begon vorige week met een gelijkspel tegen Ipswich Town. Tegen Everton posteerde hij naast Matthijs de Ligt ook Zirkzee in de basis. Tyrell Malacia zat op de bank.
Nadat Marcus Rashford de thuisploeg na ruim een halfuur op voorsprong had gezet, bracht Zirkzee de stand kort voor rust op 2-0. Het was het tweede competitiedoelpunt voor de Nederlander, die op de openingsdag van het seizoen met een treffer de toen nog door Ten Hag gecoachte ploeg aan een 1-0-overwinning op Fulham had geholpen. Zirkzee had sinds eind september niet meer in de basis gestaan in een duel uit de Premier League.
Rashford maakte er na rust nog 3-0 van, waarna De Ligt naar de kant ging. Zirkzee maakte daarna nog zijn tweede doelpunt en bepaalde daarmee de eindstand.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
15 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
18 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
23 uur geleden