Manchester United voor de vierde keer op rij onderuit
MANCHESTER (ANP) - Manchester United is in het duel met Newcastle United tegen de negende competitienederlaag aangelopen. Op Old Trafford ging de ploeg van coach Rúben Amorim met 2-0 onderuit.
Voor United is het alweer de vierde nederlaag op rij en het zesde verlies in de laatste acht duels. De ploeg verloor in de afgelopen twee weken in de League Cup van Tottenham Hotspur en in de Premier League van Bournemouth en Wolverhampton Wanderers. In de competitie staat Manchester veertiende met 22 punten. Dat zijn er 23 minder dan koploper Liverpool.
Amorim had een basisplaats voor Matthijs de Ligt en Joshua Zirkzee. In de eerste helft werd de ploeg in eigen huis volledig weggespeeld. Uit een voorzet van Lewis Hall kopte voormalig Willem II-speler Alexander Isak al in de 4e minuut de openingstreffer binnen. Een kwartier later werkte Joelinton de bal binnen uit een voorzet van Anthony Gordon. Kort daarop werd een derde treffer van Newcastle om buitenspel afgekeurd en zag Sandro Tonali een schot op de paal eindigen.
De coach van United greep in en haalde Zirkzee in de 33e minuut naar de kant voor Kobbie Mainoo, een extra middenvelder. Casemiro kreeg kort voor de rust een grote kans om de thuisploeg terug in de wedstrijd te brengen. Zijn schot ging echter rechts naast het doel. In de tweede helft belandde een inzet van Harry Maguire op de paal. De Ligt werd in de slotfase nog gewisseld voor aanvaller Antony, maar tot een treffer kwam de geplaagde topclub niet.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
18 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
21 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
21 uur geleden