Manchester United voor de vierde keer op rij onderuit
MANCHESTER (ANP) - Manchester United is in het duel met Newcastle United tegen de negende competitienederlaag aangelopen. Op Old Trafford ging de ploeg van coach Rúben Amorim met 2-0 onderuit.
Voor United is het alweer de vierde nederlaag op rij en het zesde verlies in de laatste acht duels. De ploeg verloor in de afgelopen twee weken in de League Cup van Tottenham Hotspur en in de Premier League van Bournemouth en Wolverhampton Wanderers. In de competitie staat Manchester veertiende met 22 punten. Dat zijn er 23 minder dan koploper Liverpool.
Amorim had een basisplaats voor Matthijs de Ligt en Joshua Zirkzee. In de eerste helft werd de ploeg in eigen huis volledig weggespeeld. Uit een voorzet van Lewis Hall kopte voormalig Willem II-speler Alexander Isak al in de 4e minuut de openingstreffer binnen. Een kwartier later werkte Joelinton de bal binnen uit een voorzet van Anthony Gordon. Kort daarop werd een derde treffer van Newcastle om buitenspel afgekeurd en zag Sandro Tonali een schot op de paal eindigen.
De coach van United greep in en haalde Zirkzee in de 33e minuut naar de kant voor Kobbie Mainoo, een extra middenvelder. Casemiro kreeg kort voor de rust een grote kans om de thuisploeg terug in de wedstrijd te brengen. Zijn schot ging echter rechts naast het doel. In de tweede helft belandde een inzet van Harry Maguire op de paal. De Ligt werd in de slotfase nog gewisseld voor aanvaller Antony, maar tot een treffer kwam de geplaagde topclub niet.
Meer uit Voetbal
RIYADH (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo verwacht zijn voetbalcarrière binnen een of twee jaar te beëindigen. Dat zei de 40-jarige Portugees dinsdag tijdens een videogesprek in het kader van een conferentie over toerisme en investeringen in Saudi-Arabië. De vedette van het Saudische Al-Nassr kondigde vorige week al aan "snel" na het WK van volgende zomer te stoppen, maar gaf daarbij geen termijn.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha traint dinsdag al mee met het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van Strasbourg verscheen aan het begin van de middag op het veld in Zeist, samen met 24 andere internationals.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen mist een flink aantal internationals als het vrijdagavond in het nationale stadion van Warschau aantreedt tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Jan Urban kampt volgens verschillende Poolse media met meerdere blessuregevallen en enkele schorsingen. Polen strijdt met Oranje om de winst van Groep G en daarmee om rechtstreekse kwalificatie voor het WK voetbal van 2026.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Spits Emanuel Emegha is voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige aanvaller van Strasbourg aan zijn selectie toegevoegd, omdat nog niet duidelijk is of Wout Weghorst kan spelen tegen Polen. "De Ajacied is niet helemaal fit en de komende dagen moeten uitwijzen in hoeverre hij aanstaande vrijdag inzetbaar is", meldt de KNVB.
8 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Atlético Madrid-spelers Julián Álvarez, Nahuel Molina en Giuliano Simeone kunnen niet met Argentinië meedoen in het uitduel met Angola, omdat ze niet op tijd zijn gevaccineerd. De voetballers hebben een inenting nodig tegen gele koorts om mee te kunnen doen in het oefenduel van vrijdag in Luanda.
9 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
1 dag geledenZEIST (ANP) - De kans bestaat dat Ronald Koeman na het WK van volgend jaar stopt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Dat is een mogelijkheid. Daar denk ik zo af en toe wel eens over na", zei hij maandag op een persconferentie in Zeist, waar hij zijn selectie toelichtte voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Litouwen.
1 dag geleden