Manchester United voor de vierde keer op rij onderuit
MANCHESTER (ANP) - Manchester United is in het duel met Newcastle United tegen de negende competitienederlaag aangelopen. Op Old Trafford ging de ploeg van coach Rúben Amorim met 2-0 onderuit.
Voor United is het alweer de vierde nederlaag op rij en het zesde verlies in de laatste acht duels. De ploeg verloor in de afgelopen twee weken in de League Cup van Tottenham Hotspur en in de Premier League van Bournemouth en Wolverhampton Wanderers. In de competitie staat Manchester veertiende met 22 punten. Dat zijn er 23 minder dan koploper Liverpool.
Amorim had een basisplaats voor Matthijs de Ligt en Joshua Zirkzee. In de eerste helft werd de ploeg in eigen huis volledig weggespeeld. Uit een voorzet van Lewis Hall kopte voormalig Willem II-speler Alexander Isak al in de 4e minuut de openingstreffer binnen. Een kwartier later werkte Joelinton de bal binnen uit een voorzet van Anthony Gordon. Kort daarop werd een derde treffer van Newcastle om buitenspel afgekeurd en zag Sandro Tonali een schot op de paal eindigen.
De coach van United greep in en haalde Zirkzee in de 33e minuut naar de kant voor Kobbie Mainoo, een extra middenvelder. Casemiro kreeg kort voor de rust een grote kans om de thuisploeg terug in de wedstrijd te brengen. Zijn schot ging echter rechts naast het doel. In de tweede helft belandde een inzet van Harry Maguire op de paal. De Ligt werd in de slotfase nog gewisseld voor aanvaller Antony, maar tot een treffer kwam de geplaagde topclub niet.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
3 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
4 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
5 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
7 uur geleden