Manchester United vlot langs Brighton
BRIGHTON (ANP) - Manchester United houdt de druk op de top 4 van de Engelse Premier League. De ploeg van coach Ole Gunnar Solskjaer was dinsdag te sterk voor Brighton & Hove Albion. Mede dankzij twee doelpunten van Bruno Fernandes werd het in Brighton 3-0 voor de gasten die nog hopen op plaatsing voor de Champions League. Daarvoor zal Chelsea of Leicester City moeten worden achterhaald.
Manchester United kwam al na ruim een kwartier op voorsprong door een doelpunt van Mason Greenwood. Het was al de zesde treffer dit seizoen van de 18-jarige middenvelder. Na een klein halfuur stond het 2-0. Fernandes schoot raak op aangeven van Paul Pogba. De Fransman had zijn tweede basisplaats sinds 30 september. Lang bleef hij aan de kant met een enkelblessure.
Kort na rust maakte Fernandes er 3-0 van. Het betekende al de vijfde treffer in acht competitieduels voor de Portugees die in januari overkwam van Sporting. Bij Brighton, dat nog niet veilig is, werd Davy Pröpper in de rust gewisseld.
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal is na het verliezen van de WK-finale tegen Spanje feestelijk onthaald bij terugkomst in eigen land. Duizenden fans trotseerden de kou en regen in hoofdstad Buenos Aires om de onttroonde wereldkampioen te verwelkomen en bedanken. Lionel Messi zat niet in het vliegtuig. Hij reisde vanuit New Jersey naar Miami, waar hij woont.
1 minuut geledenMADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.
11 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
12 uur geledenNYON (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA heeft zondag vanwege meningsverschillen met wereldvoetbalbond FIFA geweigerd om naar de WK-finale tussen Spanje en Argentinië te gaan. Het zou gaan om meningsverschillen over tuchtprocedures, de logistiek rond de arbitrage en de organisatie van de wedstrijden. Dat meldde een bron aan persbureau Reuters.
13 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De Argentijnse sterspeler Lionel Messi noemt de pijn van het verliezen van de WK-finale tegen Spanje enorm. "Deze wond heeft tijd nodig om te genezen", schreef hij op Instagram een dag na de nederlaag.
14 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe VI heeft de nationale voetbalploeg van zijn land bedankt na de gewonnen WK-finale tegen Argentinië van zondag. "Als ons nationale team speelt, spelen we allemaal mee. Als jullie winnen, winnen jullie voor heel Spanje", zei de koning maandag tijdens een receptie voor de selectie van bondscoach Luis de la Fuente in Madrid.
15 uur geleden