Manchester United verwacht met Van de Beek vaker te scoren
MANCHESTER (ANP) - Volgens coach Ole Gunnar Solskjaer van Manchester United is Donny van de Beek vooral gecontracteerd om er voor te zorgen dat de club meer doelpunten gaat maken. "Daar is hij uitermate geschikt voor, door zijn manier van spelen", aldus de Noor op de BBC-radio over de van Ajax overgekomen international van Oranje.
"Achter het contracteren van elke voetballer zit een plan", vervolgt de trainer. "Ze moeten een bepaalde rol gaan invullen waarvoor we nog niet iemand in huis hebben. Aanvallend voetbal past in onze clubcultuur en daarom past Donny bij ons. Hij zorgt voor diepgang, kan kansen creƫren en scoren. Hij 'ziet' het spel."
Met Van de Beek wordt United beter, is de stellige overtuiging van Solskjaer. "Hij is een intelligente speler, hij barst van de energie en hij ontwikkelt zich voortdurend. Verder brengt hij een hoop enthousiasme met zich mee. Bovendien is Donny een middenvelder met scorend vermogen. Nu zijn we in dat opzicht nog te veel afhankelijk van onze aanvallers."
Meedoen om de titel
Na een relatief goed seizoen waarin onder meer kwalificatie voor de Champions League werd afgedwongen, heeft Manchester United de ambitie voor het eerst in jaren weer mee te gaan doen om de titel in de Premier League. "Dat betekent dat we ons nog veel meer moeten verbeteren dan we tot nu toe hebben gedaan", zegt aanvaller Marcus Rashford.
Vooralsnog worden Liverpool, Manchester City en Chelsea door de deskundigen hoger ingeschat. Rashford: "We moeten nu niet naar die andere clubs kijken. Het enige dat telt is dat wij er alles aan doen en elke dag de motivatie hebben om weer een stap in de goede richting te zetten. Concentreren op wat we zelf doen, niet op wat anderen doen."
De Engelse competitie begint het komende weekeinde. Manchester United echter komt pas over een week in actie.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
4 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardiniƫ en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
8 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
11 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
12 uur geleden