Manchester United verspeelt zege op Everton in slotseconden
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse titelstrijd punten laten liggen in de thuiswedstrijd tegen Everton. In de slotseconden van de blessuretijd moest de ploeg van trainer Ole Gunnar Solskjaer de 3-3 incasseren. Everton had zich na rust al terug geknokt van een achterstand van 2-0, maar Scott McTominay leek de thuisclub met een kopbal toch de winst te bezorgen. Dominic Calvert-Lewin trok de stand diep in de extra tijd weer gelijk met zijn dertiende treffer van het seizoen.
ManUnited verzuimde om in punten op gelijke hoogte te komen met stadgenoot Manchester City, de koploper van de Premier League die zondag tegen Liverpool speelt. City heeft 2 punten meer dan United, met twee wedstrijden minder gespeeld.
Voor de aftrap werd op Old Trafford een minuut stilte gehouden, ter nagedachtenis aan de vliegtuigramp van precies 63 jaar geleden in München waarbij een deel van de selectie van ManUnited om het leven kwam. 'We'll never die' (wij gaan nooit dood) stond op een groot spandoek dat op de tribunes lag, met daar boven een spandoek met portretten van de overleden 'Busby Babes'. Alle spelers droegen een rouwband.
Via doelpunten van Edinson Cavani (kopbal) en Bruno Fernandes (met een prachtig schot over keeper Robin Olsen) nam de thuisploeg in de eerste helft een voorsprong van 2-0. Tegenvaller voor Solskjaer was het geblesseerd uitvallen van Paul Pogba. Na rust kwam Everton binnen 7 minuten op gelijke hoogte door treffers van Abdoulaye Doucouré en James Rodriguez. McTominay kopte in de 70e minuut de 3-2 binnen via de vingertoppen van de wegglijdende keeper Olsen. Calvert-Lewin bezorgde ManUnited echter toch nog puntenverlies.
Donny van de Beek bleef bij de thuisclub op de bank zitten.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
5 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
8 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
10 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
12 uur geleden