Manchester United verspeelt zege diep in blessuretijd
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft met het oog op deelname aan het hoofdtoernooi van de Champions League kostbare punten laten liggen. Het elftal van trainer Ole Gunnar Solskjaer kwam thuis tegen Southampton niet verder dan 2-2. Invaller Michael Obafemi maakte in de 96e minuut gelijk voor Southampton. Manchester United had bij een zege zowel Chelsea als Leicester City op de ranglijst gepasseerd maar blijft nu voorlopig op de vijfde plek staan.
Stuart Armstrong opende in de 12e minuut de score voor Southampton. De middenvelder kon de bal na een voorzet van links bij de tweede paal aannemen en in het doel schieten. Paul Pogba mocht zich de treffer, samen met doelman David De Gea, aanrekenen. De middenvelder wilde na een inspeelpass van De Gea wegdraaien maar werd bij die actie van de bal gezet en raakte 'm kwijt.
Manchester stelde snel orde op zaken. Marcus Rashford maakte in de 20e minuut met een schot in de verre hoek gelijk. In de 23e minuut zorgde Anthony Martial na een snelle passeerbeweging met een hoog en hard schot knap voor de 2-1.
Manchester dacht de vierde achtereenvolgende zege binnen te hebben totdat Obafemi diep in blessuretijd uit een hoekschop van dichtbij de bal binnen tikte.
De nummers één tot en met vier in Engeland mogen deelnemen aan de Champions League. Met nog drie speelronden te gaan heeft Chelsea 60 punten en Leicester City en Manchester United 59. Kampioen Liverpool en nummer twee Manchester City zijn al zeker van een ticket.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
7 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
21 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
22 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
23 uur geleden