Manchester United verslaat West Ham United en staat zesde
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de zesde plek overgenomen van West Ham United. De ploeg van trainer Erik ten Hag won op Old Trafford de onderlinge wedstrijd met 3-0.
Tegenvaller was het uitvallen van Lisandro Martínez na 71 minuten. De Argentijn greep na een duel met Vladimír Coufal naar zijn rechterknie en moest zich even later laten vervangen. De voormalige verdediger van Ajax miste eerder door een voetblessure al een groot deel van het seizoen.
Op dat moment stond het al 2-0 voor Manchester United. Eerst maakte Rasmus Højlund op zijn 21e verjaardag de openingstreffer door na een sleepbeweging met links de bal met zijn rechtervoet binnen te schieten. Kort na rust verdubbelde Alejandro Garnacho de marge door via het lichaam van Nayef Aguerd West Ham-doelman Alphonse Aréola kansloos te laten.
De bezoekers kregen kort voor het doelpunt van Garnacho nog wel een enorme kans na balverlies van Harry Maguire, maar de inzet van Emerson was te zwak. In de slotfase van het duel zorgde Garnacho voor de 3-0, waardoor Manchester United op 38 punten staat. West Ham heeft er 2 minder.
Volgende week zondag gaat Manchester United op bezoek bij nummer 4 Aston Villa. Het gat tussen beide ploegen bedraagt 8 punten.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
55 minuten geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
56 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
9 uur geleden