
Manchester United toont veerkracht en verslaat Aston Villa
MANCHESTER (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft met Manchester United een ontzettend belangrijke overwinning behaald in de Premier League. Op Old Trafford werd Aston Villa in een boeiend duel met 3-2 verslagen, na een 2-0-achterstand.
Manchester United won zo voor het eerst sinds 6 december, na verliespartijen tegen Bournemouth en West Ham United en een gelijkspel tegen Liverpool. De winnende goal werd gemaakt door de Deense miljoenenaankoop Rasmus Højlund, die zijn eerste treffer in de Premier League noteerde.
In de eerste helft deed Manchester United weinig onder voor Aston Villa, maar de ploeg van Ten Hag stond bij twee standaardsituaties te slapen. Eerst zag John McGinn zijn indraaiende vrije trap vanaf rechts pardoes binnenvliegen en niet veel later tikte Leander Dendoncker de bal uit een corner binnen na terugleggen met het hoofd van de vrijstaande Clément Lenglet.
Aansluiting
Manchester United kreeg daarna kansen op de aansluitingstreffer, maar met name Marcus Rashford verzuimde de spanning in de wedstrijd terug te brengen. Dat zagen ook oud-spelers Edwin van der Sar en Robin van Persie vanaf de tribunes. Van der Sar werd in juli nog getroffen door een hersenbloeding.
Na rust startte de thuisploeg sterk en Alejandro Garnacho scoorde op aangeven van Rashford. Na inmenging van de VAR ging er wegens buitenspel van Garnacho toch een streep door het doelpunt. Dezelfde combinatie, tussen Rashford en Garnacho, was na bijna een uur spelen wel succesvol. Een minuut later voorkwam Manchester United-doelman André Onana een goal van Leon Bailey.
De Argentijn Garnacho zorgde daarna voor de gelijkmaker door via het lichaam van Diego Carlos raak te schieten. Højlund werd uiteindelijk de held van de avond. Hij kreeg de bal na een corner voor zijn voeten en knalde met links raak. Manchester United klimt door de overwinning naar de zesde positie in de Premier League. Aston Villa blijft derde.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Marcus Rashford heeft FC Barcelona de zege bezorgd bij Newcastle United in de Champions League. De Engelse spits zorgde voor beide doelpunten in de 2-1-overwinning van de Spaanse kampioen van trainer Hansi Flick.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een overwinning op Napoli. De ploeg van trainer Pep Guardiola won met 2-0 van de Italiaanse landskampioen, die lang met tien man speelde.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
11 uur geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
12 uur geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
15 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
21 uur geleden