Manchester United stijgt op positief Wall Street
NEW YORK (ANP) - Manchester United behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op een bericht van een Qatarese krant dat het bod van Sjeik Jassim op de Engelse voetbalclub de grootste kans van slagen heeft. Jassim, de zoon van een voormalige premier van de oliestaat, diende naar verluidt vorige week een verbeterd bod in van zo'n 6,3 miljard dollar op de club van de Nederlandse trainer Erik ten Hag. Het aandeel steeg bijna 14 procent.
De algehele stemming op Wall Street werd echter bepaald door het inflatiecijfer, dat voorbeurs naar buiten werd gebracht. Daaruit bleek dat de consumentenprijzen in de Verenigde Staten in mei met 4 procent zijn gestegen. De inflatie koelde daarmee iets sterker af dan verwacht. In april zakte de inflatie al voor het eerst in twee jaar tijd onder de 5 procent.
Nasdag
De Federal Reserve heeft de rente al tien keer op rij verhoogd om de inflatie te bestrijden. Beleggers hopen dat de Fed, die dinsdag is begonnen aan zijn tweedaagse rentevergadering, zal besluiten om voorlopig te stoppen met zijn renteverhogingen nu de inflatie verder lijkt af te nemen. Dat zou vooral goed nieuws zijn voor snelgroeiende chip- en techbedrijven die gevoelig zijn voor hogere rentetarieven.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent hoger op 34.182 punten. De brede S&P 500 steeg 0,5 procent tot 4359 punten en techbeurs Nasdaq won 0,6 procent tot 13.546 punten. De S&P en de Nasdaq sloten maandag al op de hoogste standen in dertien maanden.
UBS
Oracle steeg 4,7 procent. Het Amerikaanse softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. Ook de omzetprognose voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.
Apple opende vrijwel vlak. Analisten van de Zwitserse bank UBS haalden de iPhone-maker, die maandag nog de hoogste koers ooit behaalde, van hun kooplijst af.
Machtspositie
Gamesbedrijf Activision Blizzard won 1 procent en Xbox-maker Microsoft 0,9 procent. De Amerikaanse toezichthouder FTC wil de overname van Activision Blizzard door Microsoft blokkeren. Volgens de FTC krijgt Microsoft door de overname een te grote machtspositie op de gamesmarkt.
De euro was 1,0806 dollar waard, tegen 1,0747 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 3,3 procent tot 69,34 dollar. Brentolie kostte 3,3 procent meer op 74,29 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
4 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
10 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
11 uur geleden