Manchester United stalt verdediger Bailly bij Marseille
MARSEILLE (ANP) - Eric Bailly voetbalt dit seizoen bij Olympique Marseille. De Franse club huurt de 28-jarige Ivoriaanse international voor een jaar van Manchester United, zo maakten beide clubs bekend. In de overeenkomst zit een optie tot koop.
Bailly kwam in 2016 van het Spaanse Villarreal naar Manchester United. De verdediger won met de club ten koste van Ajax in 2017 de Europa League. Hij speelde een kleine vijftig interlands voor Ivoorkust waarmee hij in 2015 de Afrika Cup won.
Bailly heeft nog een contract tot de zomer van 2024 bij de club waar Erik ten Hag dit seizoen is begonnen als hoofdtrainer. Het afgelopen seizoen stond hij slechts in drie competitieduels in de basis, onder Ten Hag speelde hij nog helemaal niet. De Fransman Raphaël Varane en de Argentijn Lisandro Martínez, overgekomen van Ajax, krijgen de voorkeur bij ManUnited.
Marseille is de nummer 2 in de Ligue 1 met 7 punten, 2 minder dan Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
56 minuten geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.
4 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.
12 uur geleden