Manchester United speelt gelijk en heeft nog punt nodig voor CL
MANCHESTER (ANP) - Manchester United is er woensdag niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen West Ham United te winnen. Op Old Trafford werd het 1-1. Manchester heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Leicester City genoeg aan een gelijkspel om zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
West Ham kwam kort voor rust op voorsprong. Paul Pogba wilde wegduiken toen de bal hard richting het doel ging. De Franse middenvelder deed dat echter met de handen in de lucht en maakte hands. Michail Antonio benutte de strafschop.
Kort na de pauze, toen de Nederlandse verdediger Timothy Fosu-Mensah met een gele kaart op zak inmiddels was gewisseld, kwam United langszij. Na een vlotte combinatie door het centrum schoot Mason Greenwood fraai raak. Verder dan die treffer wist United echter niet te komen. West Ham United heeft nu 4 punten meer dan nummer 18 Watford en is zeker van een langer verblijf in de Premier League.
Na 37 speelronden heeft Manchester United 63 punten en Leicester City 62. United blijft zondag met een gelijkspel Leicester dus sowieso voor op de ranglijst. Manchester staat nu derde en Leicester vijfde. De eerste vier clubs in Engeland kwalificeren zich rechtstreeks voor de Champions League. Nummer vier Chelsea, dat 63 punten heeft, treft later op woensdag kampioen Liverpool.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA introduceert een jaarlijkse vredesprijs. Voorzitter Gianni Infantino reikt de eerste zogenoemde 'FIFA Peace Prize - Football Unites the World' uit op 5 december tijdens de loting in Washington DC voor het WK voetbal van 2026. Dat maakte de FIFA woensdag bekend.
9 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft afscheid genomen van Timo Braasch, de Duitser die de laatste maanden deel uitmaakte van het technisch hart van de eerstedivisionist. Er waren vraagtekens rond de positie van Braasch, die ook medeaandeelhouder is van de Arnhemse club, die pas na ingrijpen van de rechter aan het seizoen mocht beginnen. Vitesse was met succes in beroep gegaan tegen de intrekking van de proflicentie door de KNVB.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur heeft verklaard verdediger Destiny Udogie in alle opzichten te ondersteunen, nadat bekend is geworden dat de Italiaan begin september is bedreigd met een vuurwapen. Volgens Britse media is de verdachte zijn voormalige zaakwaarnemer die maandag is gearresteerd.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético-verdediger Robin Le Normand heeft dinsdag in het Champions League-duel met het Belgische Union Sint-Gillis een "ernstige" knieblessure opgelopen. Dat meldt de Madrileense voetbalclub op de website.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Oud-international Jan Poortvliet is tijdelijk toegetreden tot de technische staf van FC Eindhoven. De club uit de eerste divisie mist hoofdcoach Maurice Verberne, die anderhalve week geleden een been heeft gebroken.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot noemde zowel de kwaliteit van de tegenstander als de passie van de eigen fans op Anfield als inspiratiebron voor zijn ploeg, die dinsdag Real Madrid met 1-0 versloeg. Een doelpunt van Alexis Mac Allister besliste het duel uit de vierde speelronde van de Champions League.
8 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).
17 uur geleden