Manchester United speelt gelijk en heeft nog punt nodig voor CL
MANCHESTER (ANP) - Manchester United is er woensdag niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen West Ham United te winnen. Op Old Trafford werd het 1-1. Manchester heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Leicester City genoeg aan een gelijkspel om zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
West Ham kwam kort voor rust op voorsprong. Paul Pogba wilde wegduiken toen de bal hard richting het doel ging. De Franse middenvelder deed dat echter met de handen in de lucht en maakte hands. Michail Antonio benutte de strafschop.
Kort na de pauze, toen de Nederlandse verdediger Timothy Fosu-Mensah met een gele kaart op zak inmiddels was gewisseld, kwam United langszij. Na een vlotte combinatie door het centrum schoot Mason Greenwood fraai raak. Verder dan die treffer wist United echter niet te komen. West Ham United heeft nu 4 punten meer dan nummer 18 Watford en is zeker van een langer verblijf in de Premier League.
Na 37 speelronden heeft Manchester United 63 punten en Leicester City 62. United blijft zondag met een gelijkspel Leicester dus sowieso voor op de ranglijst. Manchester staat nu derde en Leicester vijfde. De eerste vier clubs in Engeland kwalificeren zich rechtstreeks voor de Champions League. Nummer vier Chelsea, dat 63 punten heeft, treft later op woensdag kampioen Liverpool.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
3 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
6 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
7 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
12 uur geleden