Manchester United speelt gelijk en heeft nog punt nodig voor CL
MANCHESTER (ANP) - Manchester United is er woensdag niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen West Ham United te winnen. Op Old Trafford werd het 1-1. Manchester heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Leicester City genoeg aan een gelijkspel om zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
West Ham kwam kort voor rust op voorsprong. Paul Pogba wilde wegduiken toen de bal hard richting het doel ging. De Franse middenvelder deed dat echter met de handen in de lucht en maakte hands. Michail Antonio benutte de strafschop.
Kort na de pauze, toen de Nederlandse verdediger Timothy Fosu-Mensah met een gele kaart op zak inmiddels was gewisseld, kwam United langszij. Na een vlotte combinatie door het centrum schoot Mason Greenwood fraai raak. Verder dan die treffer wist United echter niet te komen. West Ham United heeft nu 4 punten meer dan nummer 18 Watford en is zeker van een langer verblijf in de Premier League.
Na 37 speelronden heeft Manchester United 63 punten en Leicester City 62. United blijft zondag met een gelijkspel Leicester dus sowieso voor op de ranglijst. Manchester staat nu derde en Leicester vijfde. De eerste vier clubs in Engeland kwalificeren zich rechtstreeks voor de Champions League. Nummer vier Chelsea, dat 63 punten heeft, treft later op woensdag kampioen Liverpool.
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
8 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
14 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
15 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
18 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
1 dag geleden